O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Vzpomínka na 2014 , 14.12.2015 23:26, chorcheee(m), (O přírodě)

Dobrý večer,

po dvoudenní intenzivní práci na skriptech jsem dokončil kapitolu "Minerální výživa rostlin" a poslal oponentce. Jak by řekl Zdeno, "Iacta alea est" . No a nyní se nostalgicky probírám fotografiemi z roku 2014. Vím, že to není reportáž aktuálního dění v lese, ale, snad mi za to nevynadáte...

Re: Vzpomínka na 2014 , 14.12.2015 23:26, chorcheee(m), (O přírodě)

Některé celkem běžné druhy, zjišťuji, že nejsou v našem Atlasu. Přidávám, anžto věřím, že bych v počtu přidaných druhů mohl někdy předběhnout Basseta. Ale není to tak, že bych si myslel, že jsou to dobré fotky. Ty bedly útlé a dívčí jsou opravdu hrozně vyfotografované! Pokud máte lepší, klidně mé smažte a nahraďte (titulní může mazat jen fáfa, vím).

Re: Vzpomínka na 2014 , 14.12.2015 23:26, chorcheee(m), (O přírodě)

A mnohé druhy nemám stále určené. Viz choroš v Určovně, se kterým mi ale asi nikdo nepomůže. Já blbec loni nevzal exikát a letos jsem na lokalitě již nenašel...

Mnohé druhy mám také jednoznačně blbě určené. V 2014 jsem s houbama začínal a tak je uměl ještě méně, než dnes. Dnes je také neumím, ale aspoň občas poznám, že jsem byl mimo .

Re: Re: Vzpomínka na 2014 , 15.12.2015 11:28, ahasver, (O přírodě)

Chutná vzpomínka

Re: Re: Vzpomínka na 2014 , 16.12.2015 13:13, X68jk, (O přírodě)

Už se těším na léto!!!!!!!!!!!

Re: Vzpomínka na 2014 , 14.12.2015 23:26, chorcheee(m), (O přírodě)

Tak kupříkladu zde mám uloženo jako dřevomor plazivý (Nemania serpens), což si myslím, že fakt není. Poradí mi zdejší vřeckomilkáři? Jsou tu minimálně 3: Patrik, Tori, Kutas...

Předem díky a dobrou noc.

Re: Re: Vzpomínka na 2014 , 14.12.2015 23:33, chorcheee(m), (O přírodě)

Jo a včera jsem zas po půl roce nakoukl na Nahouby.cz. Plyšec tam píše romantický životopis. To je pěkné, to se mi líbí. Ale ti "Burleové" a "Pseudoburleové" co tam píší, to jsou hrozné sračky. Já vím, že mi po tom nic není, a že se opakuji, ale nechápu, že vás to tam mnohé stále baví. Já, když vím, že tam není registrace a kdejaký pako může psát pod mým jménem, pěkně rychle bych se jim na to vypendrekoval. Ale vy většinou ne...

Ale vím, vysvětlovali jste mi to už. Houbově jste tam vyrostli a máte k stránkám vztah...

Re: Re: Re: Vzpomínka na 2014 , 15.12.2015 07:54, Zdeno(m), (O přírodě)

Není to jen o vztahu a "bavení", ale i o víře, že se ze stránek opět stane místo pro zájemce o přírodu a houby zvlášť bez rušivých vlivů. Pamatuji hvězdné doby, kdy stránky za den měly i 3000 návštěvníků, ale i doby, kdy to bylo z hlediska obsahu mnohem horší než teď...A kde by našinec jinde mohl mít antifunclub...Přijde mi to jako proslulá hospoda v Dětenicích, jejíž obsluha už při vašem vstupu používá věru svérázný středověký slovník...

Re: Re: Re: Vzpomínka na 2014 , 15.12.2015 13:28, Včelda, (O přírodě)

v tomhle bych zcela s chorcheeem souhlasil, kouknul jsem na ty stránky asi tak sotva třikrát za rok a stačilo...

Re: Re: Vzpomínka na 2014 , 14.12.2015 23:47, Tori(m), (O přírodě)

Já bohužel neporadím, pyrenomycety neznám.

Re: Re: Re: Vzpomínka na 2014 , 15.12.2015 19:59, Patrik(m), (O přírodě)

Tohle není žádný dřevomor. Jedná se o stromata rodu Rosselinia, víc z fotky určit nelze. Kdyby se jednalo o lokalitu v Moravskoslezském kraji, šlo by předpokládat, že jde o R. corticium. Já i pan Matýsek jsme tady totiž žádné jiné druhy zatím nenašly.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30