O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Komůrkatý povlak, 06.12.2015 08:36, chorcheee(m), (O přírodě)

Dobré ráno,

tento povlak o rozloze několika dm2 a tlouštce až k 10 mm, který jsem našel na řezu pařezu modřínu jsem tu už dával. Stále mi ale vrtá hlavou a stále si dělám naděje, že půjde určit makroskopicky. Že nejde jen o Alešův oblíbený MaNeKoBa .

Je zajímavé, že dřeň je celá komůrkovitá, zde boční pohled na konec povlaku, na druhé fotografii v řezu. Myslím, že jsem jej nebo podobný našel později i jinde.

Re: Komůrkatý povlak, 06.12.2015 12:32, alesjirsa(m), (O přírodě)

V tomto případě by to nebyla MaNeKoBa, ale MaNeChoBa (Makroskopicky neurčitelná chorošovitá houba).

Re: Re: Komůrkatý povlak, 06.12.2015 19:26, chorcheee(m), (O přírodě)

To nemá cenu rozlišovat. Choroši jsou, pravda, taxonomicky poněkud vymezenější než povlaky. Naopak povlaky se vyskytují napříč systémem a tuto strategii si oblíbila řada hubek, které ve velmi příbuzném podání, umí "pokročilejší tvárnosti". No, a ve spoustě skupin jsou jak povlaky, tak choroši...

Re: Komůrkatý povlak, 06.12.2015 08:36, chorcheee(m), (O přírodě)

A zároveň mi dovolte vyjádřit lítost nad tím, jak málo mne chválíte. Jak včera psal Kraken "vy toho naděláte, kvůli jedné hrubce", ale aby někdo vyjádřil radost za zajímavostí o larvěnkách, které jsem vám snesl, to ne. Již dávno jsem si všiml, že zde měříte dvojím metrem. Protože já rád do lidí rýpám a často je kritizuji, dočkávám se převážně negativních ohlasů. Je to taková obecná ironie osudu, že právě takoví lidé, jako jsem já, které nikdo nemá rád, by moc ocenili trochu lásky a trochu uznání a nedostává se jim. A proč se jim nedostává? Tak v horším případě protože jsou to hovada, v lepším protože lidi se bojí jinakosti . Jak říká klasik, já tady vůbec nemusím být, jedu do Prahy dokončovat ta skripta, tak vám tu "za trest" (či za odměnu) několik dní nic nedám . Mezitím mi - můžete poradit s tím povlakem .

Re: Re: Komůrkatý povlak, 06.12.2015 09:03, Zdeno(m), (O přírodě)

Rychlejší koně, starší whisky...

Re: Re: Re: Komůrkatý povlak, 06.12.2015 09:05, chorcheee(m), (O přírodě)

Ten Zdeno je tady taky furt .

Re: Re: Re: Re: Komůrkatý povlak, 06.12.2015 10:36, Zdeno(m), (O přírodě)

Bez anděla strážného bys nepřežil...Zalévám našich sto kytek, píšu blog a čekám na biatlon...

Re: Re: Re: Re: Re: Komůrkatý povlak, 06.12.2015 11:11, chorcheee(m), (O přírodě)

Tak díky.. . Já snad za chvíli vyrazím ku té Praze. Mám nové protektory, nepřízeň stavu vozovky mne tedy snad nezaskočí.

Ještě k těm andělům. Včera jsem šel z hospody a zrovna přede mnou zabočili Mikuláš s čerty a andělem do vchodu činžáku. Spadl mi kámen ze srdce, anžto mám u nich špatnou karmu (jako malý jsem po nich házel petardy) a už už jsem se bál, že mne seberou. No a jak tak koukám jak stoupají po schodišti a dělají u toho ty hrozné zvuky, pozoruje mne pán z okna protějšího činžáku. Říká: "Vy jste taky čert?" A já na to: "Ne, já jsem anděl, to přec poznáte, ne?".

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Komůrkatý povlak, 06.12.2015 15:17, Honzík(m), (O přírodě)

...jestli jezdíš na protektorech,tak tu přízeň strážnejch andělů nejspíš potřebuješ

Re: Re: Re: Re: Re: Komůrkatý povlak, 06.12.2015 20:17, vevanek, (O přírodě)

Blog už jsem "slupla"

Re: Re: Komůrkatý povlak, 06.12.2015 11:35, basset(m), (O přírodě)

Klidně Tě budu chválit, ale ne právě za předvedené fotky
Ale můžeš se chválit sám, to nic nestojí a nikoho k tomu kromě sebe před zrcadlem nepotřebuješ

Re: Re: Komůrkatý povlak, 06.12.2015 16:25, tapik, (O přírodě)

Zamysli se se trochu nad sebou a češtinu dej do pořádku. Jinak se měj fajn

Re: Re: Re: Komůrkatý povlak, 06.12.2015 19:27, chorcheee(m), (O přírodě)

Mě právě lidé říkají, že se nad sebou zamýšlím moc . Ale asi to dělám nějak špatně .

Re: Re: Re: Re: Komůrkatý povlak, 07.12.2015 09:12, Honzík(m), (O přírodě)

...zkus se teda zamyslet jinak a nepokračovat ve starých myšlenkách

Re: Re: Re: Re: Re: Komůrkatý povlak, 09.12.2015 20:27, chorcheee(m), (O přírodě)

Vy ste zas chytří . Jak napsal Karel Havlíček Borovský: "V nouzi dá Ti radu každý "přítel". Málokdo Ti dá pytel mouky .


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30