O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Včerejší mykovycházka s Terezou Tejklovou a Věrou Samkovou, 18.10.2015 14:06, chorcheee(m), (O přírodě)

se konala do Novohradeckých lesů (to je tam, kde končí Nový Hradec Králové a začíná les ). Lidí bylo asi 20 (staří, mladí, děti, muži, ženy...) a mezi nimi 11 letý genius, který všechno znal (jen říkal, že se houby ještě neučí latinsky) a když jsem mu a ostatním ukazoval larvěnky obrovské, povídá "ty znám, to jsou naši největší chvostoskoci...ale tito se mi zdají o něco menší, než takoví, se kterými se setkávám". Hned jsem ho pochválil a ptám se: "Tak to asi plánuješ, že budeš biolog/přírodovědec, že?" Na čež mi odvětil "Ještě nevím, ale uvažuji o tom".

Tak vida, že se ještě někteří mládežníci o něco reálného zajímají a neťupou jen tupě do "chytrých telefonů" .

Re: Včerejší mykovycházka s Terezou Tejklovou a Věrou Samkovou, 18.10.2015 17:04, Sley, (O přírodě)

To je určitě dobře, protože na letošním myko-srazu v Hamru jsem tam byl ve svých 52 letech pomalu nejmladší
BTW: Teri a Tori - to je jedna a tatáž osoba?

Re: Re: Včerejší mykovycházka s Terezou Tejklovou a Věrou Samkovou, 18.10.2015 17:29, chorcheee(m), (O přírodě)

Ne není (Teri a Tori jsou odlišné entity).

Re: Re: Re: Včerejší mykovycházka s Terezou Tejklovou a Věrou Samkovou, 18.10.2015 17:45, Zdeno(m), (O přírodě)

Obě skvělé mykoložky...

Re: Re: Re: Re: Včerejší mykovycházka s Terezou Tejklovou a Věrou Samkovou, 18.10.2015 19:40, chorcheee(m), (O přírodě)

Přesně tak!

Re: Včerejší mykovycházka s Terezou Tejklovou a Věrou Samkovou, 18.10.2015 14:06, chorcheee(m), (O přírodě)

Hlívu fialovou (Panus conchatus) znám díky vám, tentokrát jsem měl možnost prozkoumat a odfotit osobně...

Re: Včerejší mykovycházka s Terezou Tejklovou a Věrou Samkovou, 18.10.2015 14:06, chorcheee(m), (O přírodě)

Re: Včerejší mykovycházka s Terezou Tejklovou a Věrou Samkovou, 18.10.2015 14:06, chorcheee(m), (O přírodě)

Re: Včerejší mykovycházka s Terezou Tejklovou a Věrou Samkovou, 18.10.2015 14:06, chorcheee(m), (O přírodě)

Parádník lžičkovec šiškový (Auriscalpium vulgare).

Re: Včerejší mykovycházka s Terezou Tejklovou a Věrou Samkovou, 18.10.2015 14:06, chorcheee(m), (O přírodě)

A nevíte, prosím, někdo kde je Aleš? Neúčastnil se kvízu, včera a dnes také nic. To je u něj nezvyklé, takováhle bezprecedentní absence...

Hezký den!

Re: Re: Včerejší mykovycházka s Terezou Tejklovou a Věrou Samkovou, 18.10.2015 14:19, basset(m), (O přírodě)

Aleš odjel na sewer.

Re: Re: Re: Včerejší mykovycházka s Terezou Tejklovou a Věrou Samkovou, 18.10.2015 17:47, Zdeno(m), (O přírodě)

Dobrá zpráva, já už myslel, že do Humpolce...

Re: Re: Včerejší mykovycházka s Terezou Tejklovou a Věrou Samkovou, 18.10.2015 16:58, vlk(m), (O přírodě)

...jsou to nenápadné krásné houbičky rostoucí na borových šiškách...

Re: Re: Včerejší mykovycházka s Terezou Tejklovou a Věrou Samkovou, 18.10.2015 19:47, alesjirsa(m), (O přírodě)

Za chvíli se to dozvíte.

Re: Re: Re: Včerejší mykovycházka s Terezou Tejklovou a Věrou Samkovou, 18.10.2015 20:13, chorcheee(m), (O přírodě)

Žijééé! Hurá! . Těšíme se na víkendovou reportáž!


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30