O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Ještě to u nás stihly..., 10.10.2015 21:12, Patrik(m), (Houby)

V potoku je stále velice málo vody, místy ještě vůbec neteče, ale po ochlazení a troše dešťe vyrazily všechny možné podzimní druhy hub a dokonce i druhy, kterým by už mělo končit období fruktifikace, zřejmě si řekly: "To ještě stihnu"
Celý tento rok stál vlastně "za houby", jen v červnu toho vyrostlo více, celé prázdniny pak sucho, vlastně sucho pokračovalo až do začátku října, takže vidím konečně po delší době tolik druhů hub, ale kromě několika babek jsem letos neviděl jedinou hřibovitou houbu!!!

Dnes jsem se vypravil po dlouhé době k nám do habrobučiny, protože jsem si řekl, že za tento rok je to snad poprvé, co tam půjde něco najít. Jedná se z větší části o lokalitu suťovou se svahovitým terénem a tak to potřebuje víc vody, aby to tak rychle nevyschlo.

Re: Ještě to u nás stihly..., 10.10.2015 21:14, Patrik(m), (Houby)

Našel jsem tam např. helmovky leponohé, které na tom pařízku vyrostly naposledy před dvěma roky.

Re: Ještě to u nás stihly..., 10.10.2015 21:15, Patrik(m), (Houby)

Nebo lištičky pomerančové...

Re: Ještě to u nás stihly..., 10.10.2015 21:17, Patrik(m), (Houby)

Než jsem se do té habrobučiny dostal, hodně jsem se však zdržel v olšině. Pod lískou totiž rostl ryzec, jehož mléko po ochutnání začalo ihned značně štípat na jazyku, záhy jsem jej doma určil jako ryzec palčivý.

Re: Ještě to u nás stihly..., 10.10.2015 21:18, Patrik(m), (Houby)

Šel jsem i okolo staré známé lokality s výskytem lysohlávky šupinaté, netrvalo dlouho, než jsem ju našel.

Re: Ještě to u nás stihly..., 10.10.2015 21:20, Patrik(m), (Houby)

A zakončím ještě jedním "chorošem" (nejspíše druh ohňovce), u kterého poprosím o určení. Spadlý kmen habru v habrobučině.

Re: Re: Ještě to u nás stihly..., 10.10.2015 21:29, alesjirsa(m), (Houby)

Lesklokorka (snad ploská).

Re: Re: Re: Ještě to u nás stihly..., 10.10.2015 22:49, Zdeno(m), (Houby)

Ano...

Re: Re: Ještě to u nás stihly..., 10.10.2015 21:47, Tori(m), (Houby)

Nanukový dort na stromě?


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30