O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Mezikvíz ale do kat. kvízů ho dávat nebudu :), 09.10.2015 15:43, chorcheee(m), (O přírodě)

Dobrý den,

tak tady to nějak zamrzlo. Přicházím z Kolbenky a těším se jaké nové druhy, znaky, biotopy a tak podobně se tady přiučím a vono nic. Vykouknou na mne moje včerejší dvojčata nepříbuzných dřevomilek . Cítím tedy povinnost dát něco pro rozproudění zde (když vy nemáte čas).

Poznáte podle povrchu klobouků druh?

Re: Mezikvíz ale do kat. kvízů ho dávat nebudu :), 09.10.2015 15:43, chorcheee(m), (O přírodě)

Re: Mezikvíz ale do kat. kvízů ho dávat nebudu :), 09.10.2015 15:43, chorcheee(m), (O přírodě)

Re: Re: Mezikvíz ale do kat. kvízů ho dávat nebudu :), 09.10.2015 15:59, Tori(m), (O přírodě)

Slizečka ocasatá, známá též jako penízovka kořenující?

Re: Re: Re: Mezikvíz ale do kat. kvízů ho dávat nebudu :), 09.10.2015 16:09, chorcheee(m), (O přírodě)

Myslím že dost blízko! I když ta taxonomie se stále mění a já už vlatbě nevím kam to šoupli. Nicméně penízovka kořenující ne.

Re: Re: Re: Re: Mezikvíz ale do kat. kvízů ho dávat nebudu :), 09.10.2015 16:15, chorcheee(m), (O přírodě)

V mezičase jsem se dotázal proč se ve FB skupině "Mykologická poradna" lidi chlubí košíky hřibů, když je to poradna? Sesypala se na mě skupina asi 3 žen, že to je v pořádku, že se na to rádi podívají, a že to tak v této skupině chodí. Máte také stejnou zkušenost, že FB skupiny stojí + - většinou za hovno? Předpokládám, že ano (mnozí z vás se opravdu v převažující míře realizuje zde).

Re: Re: Re: Re: Re: Mezikvíz ale do kat. kvízů ho dávat nebudu :), 09.10.2015 18:16, Tori(m), (O přírodě)

Zkušenost nemám žádnou, do FB skupin nechodím (podobně jako zásadně nečtu diskuse pod články). Člověk si tím ušetří zbytečné rozčilování.

Re: Re: Re: Re: Mezikvíz ale do kat. kvízů ho dávat nebudu :), 09.10.2015 18:07, Zdeno(m), (O přírodě)

A co porcelánová?

Re: Re: Re: Re: Re: Mezikvíz ale do kat. kvízů ho dávat nebudu :), 09.10.2015 19:22, chorcheee(m), (O přírodě)

Zdeno má samozřejmě pravdu - slizečka porcelánová (Oudemansiella mucida) a Tori zřejmě správný nápad. Když už je člověk divnej (jako já) má se snažit ze své divnosti vytěžit maximum a né se na Fejsbůku (kde to dělají všichni ) trumfovat s jinak divnýma lidma kdo je divnější...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mezikvíz ale do kat. kvízů ho dávat nebudu :), 09.10.2015 19:45, Zdeno(m), (O přírodě)

Divnější vyhrává...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mezikvíz ale do kat. kvízů ho dávat nebudu :), 09.10.2015 20:18, chorcheee(m), (O přírodě)

No jak v čem a jak kdy . Většina divných umírá nepochopeni a nedoceněni...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30