O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Z dnešního večera..., 29.09.2015 00:00, b.gun(m), (O přírodě)

Zrovna minulý týden jsem při společném výšlapu po lesích povídal Forrestovi o tom, jak mi vandráci ničí dva konkrétní druhy hub v jednom duboborovém lese. No a jelikož proběhl prodloužený víkend, vyrazil jsem navečer na kontrolu revíru.

Cestou jsem potkal nějaké ty rozkopnuté ryzce, vytrhané penízovky, rozdupnuté muchomůrky, pohozené holubinky (nějak nechápu individua, která jsou schopna "otočit" šest holubinek ze sedmičlenné skupiny, to jako čekají, že ta druhá, třetí, pátá... se zázrakem promění v hřiba?), až jsem dorazil dubu s trsnatcem. Z dálky vypadal netknutě, bližší pohled však ukázal, že i ten utrpěl nějaké ty menší šrámy. Pořídil jsem dokumentační foto a běžel dál...

Re: Z dnešního večera..., 02.10.2015 21:25, b.gun(m), (O přírodě)

Poslušně hlásím, že trsnatec z první fotky sice jakž takž přežil onen prodloužený víkend, nicméně v následujícím pracovním týdnu se přesto našlo nějaké hovado, kvůli kterému jsem jej dnes večer našel vyrvaný a pohozený dále v lese nějakých třicet metrů od původního místa růstu...

Re: Z dnešního večera..., 29.09.2015 00:00, b.gun(m), (O přírodě)

Jelikož jsem si ulevil už u trsnatce, po příchodu k pařezu s šupinovkou už jsem se zmohl jen na hlasitý smích, který byl - při představě, jak se asi dotyčný zatváří, až jídlo z ní připravené ochutná - pravda, lehce škodolibý. V duchu jsem ještě dotyčnému popřál dobré chuti a vyrazil zpět k autu.

Re: Re: Z dnešního večera..., 29.09.2015 18:27, alesjirsa(m), (O přírodě)

No, za to, co ten dotyčný udělal v lese, by si asi zasloužil vytahat za uši. Jinak to na fotce je šupinovka nádherná, nebo něco jiného ?

Re: Re: Re: Z dnešního večera..., 29.09.2015 18:30, Tori(m), (O přírodě)

Tady vídám vykopaných hub poměrně málo (anebo na to pokaždé rychle zapomenu), největší škodu tu dělají lesáci.

Re: Re: Re: Z dnešního večera..., 29.09.2015 20:40, b.gun(m), (O přírodě)

Tak jest, zde je stejný trs večer o pět dnů dříve.

Re: Z dnešního večera..., 29.09.2015 00:00, b.gun(m), (O přírodě)

Cestou jsem se ještě na chvilku zasekl u nově objeveného trsnatcovitého dubu (už čtvrtý, tzv. dub "D"), nové místo s kržatkou ostnitou už jsem ale kvůli lesnímu šeru zaznamenat nestihl.

Re: Re: Z dnešního večera..., 29.09.2015 08:16, Zdeno(m), (O přírodě)

Dovolím si připodotknout, že řeč je o trsnatci lupenitém, ten druhý, bývalý, je dnes už vějířovcem obrovským, ale kdo je nepotkává často, mohl by je zaměnit...Hezká reportáž, tohle mám raději než výřad košů...Dlouho jsem Tě na fotce neviděl, ale když už, tak bych upřednostnil foto jiné...

Re: Z dnešního večera..., 29.09.2015 00:00, b.gun(m), (O přírodě)

A tak už jsem si cvaknul jen jednoho dětského hrdinu, kterého jsem potkal na pasece. Mám ale obavy, že ten už si kalhotky s kapsami ušít nenechá...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30