O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Jak dosáhnout téměř mikrozvětšení s obyčejným kompaktem..., 25.09.2015 20:10, Patrik(m), (O fotografování)

Minule jste se mě někteří ptali, jak jsem dospěl tou metodou obráceného objektivu k tak úžasnému zvětšení. Chtěl jsem vám vyfotit, jak vypadá ten můj zdokonalený systém focení, ale nějak se na to nevzpomnělo, tak jindy. Můžu vám to však ve zkratce popsat.
Tento obrázek by měl alespoň minimálně nahrazovat foto, na které jsem zapomněl, doplním ještě informaci, že fotoaparát byl připevněn na stativu, fotografoval jsem na stole, i objektiv staré zrcadlovky musel být dobře a pevně podložen, objekt jsem měl na tmavém podkladu na papíru a kartonu a velice citlivě jsem s nim pohyboval až jsem dosáhl potřebné hloubky ostrosti, která byla i přes využití největší možné clony (F8.0) velice nízká a čím větší zvětšení, tím byla menší a citlivější. Fotoaparát však neostřil, takže jsem navíc musel použít manuální ostření.

Re: Jak dosáhnout téměř mikrozvětšení s obyčejným kompaktem..., 25.09.2015 20:10, Patrik(m), (O fotografování)

Abych se nezapomněl zmínit, došel jsem k závěru, že hnědé zrníčka na fotografii v minulém příspěvku byly doopravdy aeciospory o velikosti 40 um.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30