O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Mám pouze lupenaté, 30.08.2015 17:45, mipera, (Houby)

Jako první jsem našla 2 žampiony, jeden nepřežil můj úklid a druhý je také ,,odkvetlý".

Re: Mám pouze lupenaté, 30.08.2015 17:50, Honzík(m), (Houby)

...že bys uměla uklízet skoro jako já?

Re: Mám pouze lupenaté, 30.08.2015 18:11, alesjirsa(m), (Houby)

A není to spíš límcovka vrásčitoprstenná ?

Re: Re: Mám pouze lupenaté, 30.08.2015 18:23, mipera, (Houby)

Límcovku vrásčitoprstennou jsem už jednou našla na štěpkách, vypadala trochu jinak. Dnešní nález je z lesa.
Tady už se asi nepozná, co to původně bylo.

Re: Re: Mám pouze lupenaté, 30.08.2015 18:52, mipera, (Houby)

Když o tom přemýšlím, tak připouštím, že to bude stará límcovka.

Re: Mám pouze lupenaté, 30.08.2015 17:45, mipera, (Houby)

Že bych našla konečně hlívu?

Re: Re: Mám pouze lupenaté, 30.08.2015 22:13, Zdeno(m), (Houby)

Mohla by to být vyšisovaná hlíva fialová...

Re: Mám pouze lupenaté, 30.08.2015 17:45, mipera, (Houby)

Nějaká drobotina, něco nejen pro Aleše.

Re: Re: Mám pouze lupenaté, 30.08.2015 18:12, alesjirsa(m), (Houby)

Jako drobotinu myslíš tu hlívu, nebo ten dřevomor ?

Re: Re: Re: Mám pouze lupenaté, 30.08.2015 18:25, mipera, (Houby)

Drobotinou jsem myslela ten dřevomor, ale s hlívou si také nejsem jistá. Znám pouze hlívu ústřičnou z obchodu, v přírodě jsem ji ještě nenašla.

Re: Re: Re: Re: Mám pouze lupenaté, 30.08.2015 18:26, alesjirsa(m), (Houby)

Hlíva to je, ale pokud byla stejně žlutá i v reálu jako na fotce, tak vskutku nevím, co by to mohlo být za druh.

Re: Re: Re: Re: Re: Mám pouze lupenaté, 30.08.2015 18:34, mipera, (Houby)

Barvy jsem neupravila i v originále je takto žlutá, ale v reálu nebyla.
Asi mi foťák hází barvy do žluta.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mám pouze lupenaté, 30.08.2015 18:35, alesjirsa(m), (Houby)

Tak pokud byla bílá, tak to nejspíš bude hlíva plicní.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mám pouze lupenaté, 30.08.2015 18:46, Patrik(m), (Houby)

S této fotky přesnější určení nepůjde, pokud je substrát líska nebo olše, mohlo by se jednat o dřevomor hnědý, Hypoxylon fuscum, ale jen orientačně.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mám pouze lupenaté, 30.08.2015 18:52, alesjirsa(m), (Houby)

Líska to asi nebude.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mám pouze lupenaté, 30.08.2015 18:57, mipera, (Houby)

To nevadí, já fotila tu hlívu, nevím, jak nastavit foťák, aby nebyly příště tak žluté. Nebo to byla výjimka? Na ten dřevomor jsem už neměla čas, ani na štítovku jelení.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mám pouze lupenaté, 30.08.2015 20:54, Tori(m), (Houby)

Hlíva, kterou považuju za h. plicní a prodávají ji u nás v zelenině, stářím a/nebo oschnutím na okrajích žloutne. Prosvícení plodnic světlem shora taky možná hrálo nějakou roli. Jaký typ foťáku to je?

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mám pouze lupenaté, 30.08.2015 21:01, mipera, (Houby)

Mám foťák canon PowerShot SX510 HS, fotku jsem trochu upravila a na krajích je vidět žlutá, to jsem viděla i v lese.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mám pouze lupenaté, 30.08.2015 18:54, mipera, (Houby)

Zastavila jsem se ráno v cizím lese při cestě na koupaliště a té hlívy jsem si pár vzala domů a sušila v autě.
Dávám do Určovny.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mám pouze lupenaté, 31.08.2015 11:22, Patrik(m), (Houby)

Na tento typ foťáku je tedy fotka nic moc, já fotím canonem powershot sx 500, takže máš jen o stupeň lepší jak já.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mám pouze lupenaté, 31.08.2015 11:44, Joska(m), (Houby)

Tak není to zase tak dlouho, když jsi tím jen o stupeň horším publikoval fotky víc než nic moc... (To jen proto, abys příště uvážil tón, kterým kritizuješ.) Jo, a jen tak mimochodem, už sis někde zkusil najít pravidlo psaní "mě" a "mně"?

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mám pouze lupenaté, 31.08.2015 13:23, mipera, (Houby)

Josko, díky, chtěla bych mít krásné fotky, ale nevím, jak na to. Kritiku beru, ale nevím, co dělám špatně. Troufám si říct, že jsou fotky lepší než před rokem.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mám pouze lupenaté, 31.08.2015 21:14, Patrik(m), (Houby)

Já jsem to zas takhle nemyslel, nicméně, já už mám ten foťák delší dobu, než mipera a kdybych srovnal fotky, které jsem nafotil, když jsem měl foťák stejně dlouho jak mipera, zřejmě by se ukázalo, že kvalita fotek vyjde tak zhruba nastejno. Všecko má svůj čas.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mám pouze lupenaté, 31.08.2015 21:23, mipera, (Houby)

Nic se neděje, akorát jsem si v poslední době říkala, že už nejsou tak hrozné, takže platí - samochvála smrdí. Aspoň s kompozicí nemám snad tak velký problém. Beru to jako výzvu, budu fotit a mazat dál.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mám pouze lupenaté, 31.08.2015 13:24, mipera, (Houby)

Patriku, už jsem Ti chtěla dávno napsat, dnes je k tomu příležitost.
Já dostat dopis od kluka s hrubkami, tak mu ani neodepíšu.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mám pouze lupenaté, 31.08.2015 13:34, mipera, (Houby)

Jela jsem včera na koupaliště a pouze se zastavila na kraji neznámého lesa. Měla jsem s sebou jen malý stativ, /nepočítala jsem, že něco najdu/ který jsem zavěsila ne větev, co nejvíce ohnula nožky a zaklonila hlavu. Na displeji jsem toho moc neviděla. Všimla jsem si, že je fotka nějak žlutá, ale měla jsem z té hlívy takovou radost, že jsem ji sem dala. Manžel na mě čekal v autě, tak jsem chvátala. Později jsem se snažila fotku upravit. Ta bedla se mně třeba líbí, ta žlutá není.
Omlouvám se.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mám pouze lupenaté, 31.08.2015 16:34, Honzík(m), (Houby)

...někdy s Henrym taky bojujem s barvama.Prostě fotoaparát si usmyslí že to je jinak a hodí jinej odstín.Takže jedině včas si uvědomit že něco nehraje a zkoušet.Někdy pomůže změnit vyvážení bílé,nebo zastínit nebo nasvítit,zkusit z jiného ůhlu...a někdy nepomůže nic.Jedině přijít a zkusit to příště...Myslim že Ty nemůžeš ve vyvážení bílé najíždět do různejch odstínů a máš tam jenom to slunečno,zataženo,žárovku atd...,no,to máš vlastně míň možností na vychytání...

Re: Re: Re: Re: Mám pouze lupenaté, 30.08.2015 22:13, Zdeno(m), (Houby)

Tady bych šel do plicní...

Re: Re: Re: Re: Re: Mám pouze lupenaté, 30.08.2015 22:22, mipera, (Houby)

Díky za určení, jsem ráda, že jsem našla konečně nějakou hlívu.

Re: Mám pouze lupenaté, 30.08.2015 17:45, mipera, (Houby)

Jdu smažit bedlový řízečky, budou dobré, i když z masáků jsou nejlepší. Ty jsem ještě letos nenašla.
Snad příště, jsem optimista.

Re: Re: Mám pouze lupenaté, 30.08.2015 18:07, vevanek, (Houby)

To je radost, když už si můžeš něco z lesa odnést, viď Já zatím bedly nenašla.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30