O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Šumná Šumava, 24.08.2015 21:38, Forrest Run(m), (Houby)

Nicméně na úvod před houbingem bych nejprve nahodil Psychedelickýho Vosíka jako poděkování Karolínce....máme výročí seznámení....už to spolu táhnem čtyři roky.....víc jak Tisíc dnů mezi námi, to už abych ji buďto vyměnil....s jinou ženskou jsem takhle dlouho nevydržel, už asi bačkůrkovatím.....ále nesmrdím....nebo abysme brzo zplodili potomka...nebo sem se vodprásknul....a na náhrobek si nechal napsat:"Sem vám to dycky říkal!"

Re: Šumná Šumava, 24.08.2015 21:49, Zdeno(m), (Houby)

No ten výčet možností je vskutku sofistikovaný...Raději vám oběma pošlu kytku, aby se nevybíralo z méně žádoucích řešení...

Re: Šumná Šumava, 25.08.2015 06:39, Honzík(m), (Houby)

...neboj,jestli nebude ten potomek...,tak tě vodpráskne Karolínka...

Re: Šumná Šumava, 25.08.2015 09:20, Hanýžka(m), (Houby)

Co, že jsi vydržel s Karolínkou, ale že to ona vydržela s tebou! :-) Ale teď vážně - takovou bych být tebou neměnila a spíš bych zkusila toho svištíka. Posílám gratulace a loňské mrňouse - letos se jim moc nechce.

Re: Šumná Šumava, 25.08.2015 19:21, Kraken(m), (Houby)

Tak všechno nejlepší k výročí, honiči. A už s tím něco dělej, nebo ti ta Karolínka uteče!

Re: Šumná Šumava, 24.08.2015 21:38, Forrest Run(m), (Houby)

Jdeme od kyjanek.....díky Yohanessovi, kterej se zase nechal inspirovat J.Tullem a No-Xem z Damyka, kterým tímto taky srdečně děkuju
No-Xáku, prosím, ozvi se mi Soukromou Zprávou, rád bych se revanšoval nálezem mnohem přístupnější a fotitelnější sublokality;o), doslova jen pár metrů od těchhle "meandrových" kyjanek.....přiznám se, moje (i Kájinčiny) "Boubínské" kyjankolokality zatím zejí prázdnotou.

Re: Re: Šumná Šumava, 25.08.2015 18:54, Patrik(m), (Houby)

Krásné kyjanky, gratuluju. A tmavost fotografie může celkem dobře spravit program Adobe Photoshop CS6. Dovolím si ukázku

Re: Re: Re: Šumná Šumava, 25.08.2015 19:03, alesjirsa(m), (Houby)

I v Picase jsem to zkoušel a vyšel mi stejný výsledek.

Re: Re: Re: Re: Šumná Šumava, 25.08.2015 20:28, Forrest Run(m), (Houby)

Páťo, Aleši, nám se ale s Kájinkou líbilo toto "noirovější" pojetí, dokonce jsem to ještě v Zoneru v "Úrovních" trošku přitmavil, přišlo mi(nám) to víc sexy....nicméně respektuju, že Vás by to zase oslovilo víc, když by to bylo "sluníčkovější" a pastelovější!;-)

Až budete mít nafocenýho o pár tisíc fotek víc, uvidíte, že k tomu taky někdy začnete poznenáhlu inklinovat.....delší expozice kontrastnějších houbelec vyžaduje snížení EV....obvykle v rozsahu od -0,7 do -1,5 EV, to ještě nevznikají "podpaly", co by pak nešly v editoru zesvětlit...mimochodem, zakoupil jsem OFICIÁLNÍ verzi Zoneru 17....bačkůrkovatím , vždyť to povídám....a nenašel jsem v něm vylepšovací fukci:"Projasnit stíny"

Za nějakej měsíc mi dáte za pravdu, že je pořád lepší lehkej podpal, než přepal s totální a ireverzibilní ztrátou kresby....pak se to musí složitě retušovat a obvykle je to stejně na první pohled cvičenějšímu oku zřejmý, že je něco špatně!:-)

Re: Re: Re: Re: Re: Šumná Šumava, 25.08.2015 21:05, basset(m), (Houby)

Pro Forresta v Zoneru:

Menu Vylepšit - Vylepšit expozici
Expozice - doleva ztmaví, doprava zesvětlí celý snímek
Kontrast - doleva sníží, doprava zvýší kontrast
Světla - doleva sníží světlo, doprava zvýší světlo
Stíny - doleva ztmaví stíny, doprava projasní stíny
Bílý bod - doleva ztmaví bílou do šeda, doprava projasní bílou
Černý bod - doleva ztmaví tmavou resp. černou, doprava zesvětlí černou na šedou
Zřetelnost - doleva sníží kontrast na rozhraní, doprava zvýší (zdánlivě provede jemné zaostření)

Doporučuji vyzkoušet "tahaním" za jezdce u každé "táhla" do krajních pozic pro snazší pochopení funkcí

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Šumná Šumava, 25.08.2015 21:10, karelzbrd(m), (Houby)

basset mě předběhl

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Šumná Šumava, 25.08.2015 21:15, basset(m), (Houby)

syčák

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Šumná Šumava, 25.08.2015 21:17, karelzbrd(m), (Houby)

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Šumná Šumava, 26.08.2015 19:52, Forrest Run(m), (Houby)

Děkuju Henry...i Karlosi!:-))

Re: Šumná Šumava, 24.08.2015 21:38, Forrest Run(m), (Houby)

Detail s malým slimošem a semenáčkem(asi) jedličky!:-)

Re: Re: Šumná Šumava, 25.08.2015 21:05, karelzbrd(m), (Houby)

hele, nejde o sluníčka, ale aby to bylo vidět... A v Zoneru máš na tohle nejjednodušší nástroj Vylepšit/Úrovně. Jde to ale rovnou při focení úpravou korekce expozice do plusu či do mínusu. Dneska to máte jednoduchý - výsledek díky digitalizaci vidíte okamžitě, když jsme fotili na drahý diáky, tož to byl kumšt to trefit.

Re: Šumná Šumava, 24.08.2015 21:38, Forrest Run(m), (Houby)

A rozloučím se fotkou (asi)Ruděnky běloreté z Botanicusu z Ostré.....je to výbornej tip, (nejen pro Hmyzákofily a HmyzoFotografy)kde strávit bezva den, jejich zahrady jsou rozlehlý a dobře zavlažovaný, takže tu o havěť na kytkách opravdu není nouze....na různejch kytičkách jsou často i naprosto různý opylovači!:-)

Re: Re: Šumná Šumava, 25.08.2015 06:41, Honzík(m), (Houby)

...to nemá chybu...

Re: Re: Šumná Šumava, 25.08.2015 18:32, vlk(m), (Houby)

...suprovej hmyzoun...

Re: Re: Re: Šumná Šumava, 25.08.2015 18:56, Patrik(m), (Houby)

To ano. Nebo si stačí na zahradě zasadit trubáč kořenující a o různé druhy blanokřídlých není nouze...navíc je to blíž

Re: Re: Šumná Šumava, 25.08.2015 18:58, samotářka, (Houby)

Vynikající fotka hmyzouna. Už jsem si dovolila ji přeposlat odborníkům na přesné určení. Já bych ale nehledala druh mezi opylovateli, ale mezi kutilkami. Těch je taky spousta druhů, a svoje larvičky krmí masitou potravou. Každý druh se specializuje na lov něčeho jiného, některý loví housenky, jiný cvrčky, další pavouky, atd.

Re: Re: Re: Šumná Šumava, 25.08.2015 22:10, samotářka, (Houby)

Takže právě ptvrzeno - krásný hmyzoun je kutilka obecná. Svoje plodové komůrky pro larvičky zásobuje ochromenými kobylkami apod.

Re: Re: Re: Re: Šumná Šumava, 26.08.2015 19:49, Forrest Run(m), (Houby)

Vřelé díky, Haničko!:-)


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30