O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Gradać, část III. - cikády, 23.07.2015 22:43, Patrik(m), (O přírodě)

Bylo to jedno takové ráno, kdy už jsem měl odfocené všecky nejzajímavější lokality v nejbližším okolí Gradaće. Rozhodl jsem se tedy, že se pokusím nafotit alespoň jednu tu potvoru, co tu furt tak cvrliká a robí "kraval". Netušil jsem však, že se mě jich podaří najít až 9 exemplářů během hodiny.

Re: Gradać, část III. - cikády, 23.07.2015 22:44, Patrik(m), (O přírodě)

Cikády totiž sedají na různé větve v korunách stromů nejčastěji borovic, dále pak aji na kmeny, a to od výšky cca 3 - 4 metrů. Lze je potom najít podle charakteristického zvuku...

Re: Gradać, část III. - cikády, 23.07.2015 22:47, Patrik(m), (O přírodě)

Každý exemplář jsem si pečlivě vyfotil, přičemž kolemjdoucí turisté se divili, na co mám foťák na největší zoom přibližený na kmen stromu, od kterého jsem stal tak dva metry, abych je neměl vyfocené ze spoda.

Re: Gradać, část III. - cikády, 23.07.2015 22:48, Patrik(m), (O přírodě)

Tuhle jsem našel dokonce na sloupu elektrického napětí a měla zajímavé červené oči (oproti ostatním)...

Re: Gradać, část III. - cikády, 23.07.2015 22:53, Patrik(m), (O přírodě)

Cikády žijí spoustu let v zemi (nelze řect obecně jak dlouho, to záleží aji na druhu). Prožijí tak vlastně celý život, až na konci svého života vylezou ze země, svlečou se z kůže a zrodí se dospělý jedinec. Ten pak vylétne na vyvýšené místo a cvrliká celé léto.

Re: Re: Gradać, část III. - cikády, 23.07.2015 22:58, chorcheee(m), (O přírodě)

Cvrliká a souloží... . Ty bys mohl Patriku psát texty do učebnic. Je to takové nestandardní, tím pádem vtipné .

Re: Re: Re: Gradać, část III. - cikády, 23.07.2015 23:00, Patrik(m), (O přírodě)

Je to jen taková zjednodušená verze toho, co už jsem dávno četl v jedné knížce.

Re: Re: Re: Gradać, část III. - cikády, 23.07.2015 23:24, Zdeno(m), (O přírodě)

Aji...

Re: Re: Re: Re: Gradać, část III. - cikády, 24.07.2015 15:35, Patrik(m), (O přírodě)

Co aji? To je normální běžně používaná spojka...

Re: Re: Re: Re: Re: Gradać, část III. - cikády, 24.07.2015 15:42, alesjirsa(m), (O přírodě)

Tak běžně používaná, že vůbec nevím, co znamená, a ve spisovné češtině ji nějak nenacházím.

PS. "řect" - říct/říci

Re: Re: Re: Re: Re: Gradać, část III. - cikády, 24.07.2015 17:21, Joska(m), (O přírodě)

Jo, Patriku, pro Tebe běžná, do písemné komunikace spíš dětinská. Pořád se od toho svého nářečí nedokážeš odpoutat, i když věk už bys na to měl...

Re: Re: Gradać, část III. - cikády, 24.07.2015 09:21, mipera, (O přírodě)

Pěkný, jako vždy.

Re: Gradać, část III. - cikády, 23.07.2015 22:59, Patrik(m), (O přírodě)

Ještě zakončím menším detailem svléčky.

Re: Re: Gradać, část III. - cikády, 24.07.2015 21:41, vlk(m), (O přírodě)

...dikec za přiblížení světa zvukově otravného hmyzouna...máš to hezký...dost hezký...gratuluji...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30