O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Houby na ostrově Kos, 10.07.2015 23:03, Hanýžka(m), (Houby)

Ahoj, i na ostrově Kos mají houby a to doslova.

Re: Houby na ostrově Kos, 10.07.2015 23:03, Hanýžka(m), (Houby)

Mají i houbové centrum, ale poradna to není. :-)

Re: Houby na ostrově Kos, 10.07.2015 23:03, Hanýžka(m), (Houby)

Kromě mořských hub jsem neviděla ani dřevomilky, prostě nic.

Co se týká štítovek z 3. 7., ta síťnatá je velmi pravděpodobně skutečně P. phlebophorus. Měla by se sice mikroskopovat, ale tato je dost typická.
Zato ta údajná š. huňatá je nějak málo huňatá. :-) Jak byla velká? Koukni na okruh P. ephebeus. Chtělo by to ale vidět houbu z dalšího pohledu, takový klobouk má celkem dost hub.

Re: Re: Houby na ostrově Kos, 11.07.2015 13:38, Patrik(m), (Houby)

Ty si v Chorvatsku? To já taky. Jsme v Gradaću, a dokonce jsem našel i mikrolokalitu doslova zarostlou jako džungle, kde jsem našel pár zajímavých pyrenomyetů. Zítra tam idu znova a podrobně to tam prozkoumám. Substrát však určit nedokážu, na tom místě nepoznávám žádnou dřevinu

Re: Re: Re: Houby na ostrově Kos, 11.07.2015 22:39, Habiby, (Houby)

Já když byla na Kosu, tak jsem byla v Řecku

Re: Re: Re: Re: Houby na ostrově Kos, 12.07.2015 08:58, Zdeno(m), (Houby)

Patrik vyniká ve více disciplinách...S ostrovem Kos to je však dlouhá historie...Řecký je až od roku 1947, předtím ho měli postupně křižáci, johanitští rytíři, dlouho Turci, pak Italové, ve válce Němci, po válce ho spravovali Britové...Rodiště slavného lékaře Hippokrata...

Re: Re: Re: Re: Re: Houby na ostrově Kos, 12.07.2015 09:11, Patrik(m), (Houby)

Tak to jsem se spletl jen o pár kilometrů...Inak dneska jsem byl v takové jakoby džungli a na spadaných klackách jsem našel 3 - 4 druhy pyrenomycetů a jednu (pro mě) nezajímavou dřevomilku. Je tu sucho, ale tyhle houby se dají najít dycky. Nejzajímavějším nálezem byla Peroneutypa sp.

Re: Re: Houby na ostrově Kos, 11.07.2015 21:09, Zdeno(m), (Houby)

Beztak i v těch mořskejch vidíš Pluteus sp.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30