O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Hornosvratecká hornatina - Zubštejn, 03.07.2015 19:59, chorcheee(m), (O přírodě)

Kolegové,

houby nemám, ale probírám se staršíma fotkama (vzpomínky nám nikdo nevezme, žeáááno? ) a tak jsem se rozhodl něco dát. Tak snad nevadí, že nejní aktuální.

Loni v létě, když už jsem byl na CzechGlobe likvidován, jsem se uklidňoval výlety do Hornosvratecké hornatiny. Malebné to krajiny. Mám od tam asi 300 fotek ze 4 plus minus celodenních či celoodpoledních výletů. Dnes jsem vybral hrad Zubštejn.

Re: Hornosvratecká hornatina - Zubštejn, 03.07.2015 20:18, chorcheee(m), (O přírodě)

Nepřijde vám ta kompozice nějaká divná? Já na to nyní hledím a přijde mi, že té oblohy tam mělo být buď o něco méně, nebo více .

Re: Re: Hornosvratecká hornatina - Zubštejn, 05.07.2015 19:06, Honzík(m), (O přírodě)

...příde na to co jsi chtěl fotit.Jestli oblohu nebo romantickou zříceninu.A nebo ten neromantickej most nebo co to je.I když,... znám i daleko strašnější

Re: Hornosvratecká hornatina - Zubštejn, 03.07.2015 19:59, chorcheee(m), (O přírodě)

Tato romantická zřícenina leží asi 4 km jižně vzdušnou časou od vodní nádrže Vír.

Re: Hornosvratecká hornatina - Zubštejn, 03.07.2015 19:59, chorcheee(m), (O přírodě)

Hrad se nejdříve jmenoval Lapis (kámen), poté se vžilo jméno Zubštejn či Zubří kámen podle zubrů, které tam chovali. Na jednom svahu je přehlídka dřevěných obléhacích strojů (fotku mám, ale nepřišla mi nejpovedenější). Tak a víc nevím. Já si toho o hradech moc nepamatuju .

Re: Hornosvratecká hornatina - Zubštejn, 03.07.2015 19:59, chorcheee(m), (O přírodě)

Tady jsem si vzpomněl na svou dávnou lásku ve focení rozcestníků. Takových fotografií z různých výprav mám stovky. Stejně si místopis vůbec nepamatuji .

Re: Hornosvratecká hornatina - Zubštejn, 03.07.2015 19:59, chorcheee(m), (O přírodě)

Asi 150 m od Zubštejnu je takovéto jsoucno...

Re: Hornosvratecká hornatina - Zubštejn, 03.07.2015 19:59, chorcheee(m), (O přírodě)

Po všech 4 stranách jsou na místně příslušných horninách destičky s názvy významných sídel a jiných bodů v okolí...

Re: Hornosvratecká hornatina - Zubštejn, 03.07.2015 19:59, chorcheee(m), (O přírodě)

A takovýto dvoubarevný list jsem cestou na Zubštejn našel v lese...

Re: Hornosvratecká hornatina - Zubštejn, 03.07.2015 19:59, chorcheee(m), (O přírodě)

Toto supermakro jsem ukazoval řadě vědeckých kapacit a byl chválen, jak jsem to pěkně vyfotografoval (že je vidět každý chlup a každá žilka), ale jak tento jev vzniknul, mi zatím nikdo nedokázal vysvětlit...

Re: Re: Hornosvratecká hornatina - Zubštejn, 03.07.2015 20:32, Yohaness(m), (O přírodě)

Asi ho někdo napůl pochcal... pardon, počůral...

Re: Re: Re: Hornosvratecká hornatina - Zubštejn, 03.07.2015 20:49, chorcheee(m), (O přírodě)

Ano, tento vědecký názor také už někdo přednesl . Ale i ta fialová půlka je živá! Jen hromadí ty fialové pigmenty (asi antokyany).

Re: Re: Re: Re: Hornosvratecká hornatina - Zubštejn, 05.07.2015 19:08, Honzík(m), (O přírodě)

...taky mne to napadlo.Možná po cocacole,nebo fernetu...

Re: Hornosvratecká hornatina - Zubštejn, 03.07.2015 19:59, chorcheee(m), (O přírodě)

A hodně přetáhnout si dovolím (už jsem dlouho nic nedával a tak se bláhově domnívám, že mi to projde ) touto studií na téma strom v krajině. Tak, zas tak mistrovká kompozice to není, ale přijde mi zajímavá...

Mějte se hezky a hodně síly a štěstí kvízistům (já ještě nevím, zda to dnes bude pro mne ).


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30