O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Mykologický klub Choceň - dnešní poradna, 29.06.2015 23:07, chorcheee(m), (O přírodě)

Dobrý večer,

jak jsem již psal, ta současná kadence příspěvků různé kvality mne nějak odzbrojuje. Přijdu, než vše prohlédnu už zase musím jít a navíc už často nemá smysl reagovat, neboť je už vše určeno a tak . A tak poslední dobou moc nic nedávám. Myslím, že se to beze mne obejde. Až budu mít něco zajímavého, samozřejmě se ozvu...

No a to si říkám, že možná nastalo dnes - navštívil jsem konečně mykologickou poradnu MK Choceň. .

Poznáte co je v tom akvárku zcela vlevo?

Re: Mykologický klub Choceň - dnešní poradna, 30.06.2015 09:47, alesjirsa(m), (O přírodě)

Choroš oříš ?

Re: Re: Mykologický klub Choceň - dnešní poradna, 30.06.2015 11:41, chorcheee(m), (O přírodě)

Kotrč štěrbákový . I když jakou taxonomickou hodnotu tento druh má si nejsem jistý (nedávno ve skupině Houbolov-fotolov vysvětloval současné pojetí rodu Sparassis Honza Borovička a nejsem z toho úplně moudrý )

Re: Mykologický klub Choceň - dnešní poradna, 01.07.2015 00:56, Yohaness(m), (O přírodě)

Poznávám Hraboše...

Re: Mykologický klub Choceň - dnešní poradna, 29.06.2015 23:07, chorcheee(m), (O přírodě)

Přestože jsem již stihl paní Randovou (na snímku) před několika měsíci urazit v emailové komunikaci (asi vás to u mne nepřekvapuje, že?), přijali mne vlídně a nabídli čaj a bublaninu. Jen členy docela nějaký čas bavilo mluvit o tom, že mám štěstí, že přicházím až po několika měsících od zmíněné emailové komunikace, kdy emoce vychládly .

Pak zjistili, že umím docela houby, ale to asi nevyváží skutečnost, že jsem sociální idiot...

Re: Mykologický klub Choceň - dnešní poradna, 29.06.2015 23:07, chorcheee(m), (O přírodě)

I přes nepřízeň počasí se sešla pěkná výstavka hub. Pomohl jsem jim určit kožovku rezavou. Když jsem na dlouholetého člena vyhrkl "to je podle mne Hymenochaete rubiginosa", usmál se a říká: "Na mě můžeš mluvit různě, ale rozumím jen česky" .

Re: Mykologický klub Choceň - dnešní poradna, 29.06.2015 23:07, chorcheee(m), (O přírodě)

Vidíte, také našli muchomůrku šiškovitou...

Re: Mykologický klub Choceň - dnešní poradna, 29.06.2015 23:07, chorcheee(m), (O přírodě)

Poznáváte?

Re: Re: Mykologický klub Choceň - dnešní poradna, 30.06.2015 05:31, Zdeno(m), (O přírodě)

Límcovka obrovská...

Re: Re: Re: Mykologický klub Choceň - dnešní poradna, 30.06.2015 07:41, tapik, (O přírodě)

Tu jsme objevili předloni v jednom zahradnictví na mulči. Bylo jí neuvěřitelné množství.

Re: Re: Re: Re: Mykologický klub Choceň - dnešní poradna, 30.06.2015 11:52, chorcheee(m), (O přírodě)

Neboli vrásčitoprstenná. Ano, pěkná a macatá houba...

Re: Re: Re: Re: Re: Mykologický klub Choceň - dnešní poradna, 30.06.2015 19:08, Zdeno(m), (O přírodě)

Má specifickou chuť i vůni, je lepší hned zkonzumovat, zkoušel jsem zmrazit, nebylo to nic moc...

Re: Mykologický klub Choceň - dnešní poradna, 29.06.2015 23:07, chorcheee(m), (O přírodě)

Docela rád fotografuji detaily tváří lidí v hovoru a různých jiných interakcích. Většinou mne nejdříve posílají někam, ale jakmile zapomenou, že jsou fotografováni a začnou se chovat přirozeně, vznikají zajímavé momentky...

Re: Mykologický klub Choceň - dnešní poradna, 29.06.2015 23:07, chorcheee(m), (O přírodě)

Re: Mykologický klub Choceň - dnešní poradna, 29.06.2015 23:07, chorcheee(m), (O přírodě)

Penízovka sametonohá snad s tisícovkou malých...Pěkné! Dobrou noc.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30