O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Houby a jejich aranžovaní pro focení., 28.06.2015 08:24, Yohaness(m), (O přírodě)

Ještě se vrátím k včerejšímu tématu s jedním příkladem.
Včera jsem nalezl muchomůrku šiškovitou (ano, přesně tu, kterou fotil o den dříve Kryšot) a protože rostla u cesty, někdo ji rozkopl, takže byla na tři části. Bylo mi to líto, tuto velikou muchomůrku nenalézám často, tak jsem jednotlivé části nejprve očistil štětečkem a poté vzájemně spojil pomocí párátek. Plodnici jsem pak zasadil poblíž místa skutečného růstu a vyfotografoval. Můžete posoudit - i o tom je aranž...

Re: Houby a jejich aranžovaní pro focení., 28.06.2015 08:45, vevanek, (O přírodě)

Jejda, ty si s těmi houbami ale vyhraješ. Ale je fakt, že pak je z toho atlasovka. No, to by mě nenapadlo, že nosíte s sebou i párátka

Re: Re: Houby a jejich aranžovaní pro focení., 28.06.2015 09:25, Yohaness(m), (O přírodě)

Jo jo, párátka jsou někdy důležitá, používají se právě při přisazování "neposlušných" plodnic.

Vzpomínám na jednu historku, kterou mi vyprávěl u kávy pan Tomáš Papoušek, autor nedostižné knihy Velký fotoatlas hub z jižních čech, excelentní fotograf, stará škola a vyznavač přirozených fotek hub bez jakýchkoli aranží.
Našel tehdy v hlubokém lese překrásnou skupinu lošáků v pohádkovém postavení. Inu zaradoval se a s nadšením absolvoval celý fotorituál. Při odběru jedné plodnice jako položky do herbáře však zjistil že je celý trs naaranžován na parátkách od nějakého předchozího fotografa...

Re: Re: Re: Houby a jejich aranžovaní pro focení., 28.06.2015 09:46, alesjirsa(m), (O přírodě)

To jsou věci.

Re: Re: Re: Houby a jejich aranžovaní pro focení., 28.06.2015 18:30, Zdeno(m), (O přírodě)

Takhle jsem si naběhl v Rumcajsově taky. Krásná dvojice muchomůrek tygrovaných se objevila na stránkách dříve než moje obrázky...A jen jedna tam původně rostla...

Re: Houby a jejich aranžovaní pro focení., 28.06.2015 09:23, alesjirsa(m), (O přírodě)

Hm, to mohu někdy také vyzkoušet.

Re: Houby a jejich aranžovaní pro focení., 28.06.2015 10:48, MACEK, (O přírodě)

Hezky a jistě pracný. Nej je porovnávat fotomontáže s realitou...

Re: Re: Houby a jejich aranžovaní pro focení., 28.06.2015 11:14, chorcheee(m), (O přírodě)

Vtipné .

Re: Re: Re: Houby a jejich aranžovaní pro focení., 28.06.2015 12:23, chorcheee(m), (O přírodě)

Přidal jsem do atlasu (vida, i takovéhle zásadní houby nám tam chybí). Kdyby se někomu fundovanému chtělo napsat popis, předem díky!

Re: Re: Re: Re: Houby a jejich aranžovaní pro focení., 28.06.2015 14:23, alesjirsa(m), (O přírodě)

Klidně si to můžu vzít na starost, pokud to tedy nikomu nebude vadit. Jednou už jsem se do toho dal, tak ... aspoň se také o těch houbách něco naučím. Navíc teď budu mít prázdniny, takže na to budu mít dost času.

Re: Re: Re: Re: Re: Houby a jejich aranžovaní pro focení., 28.06.2015 16:09, chorcheee(m), (O přírodě)

Tak jo, ale ryzce mi nech, ju? O těch bych se chtěl něco naučit já .

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Houby a jejich aranžovaní pro focení., 28.06.2015 16:10, alesjirsa(m), (O přírodě)

Jasně, i když nejsi jediný. Tak aspoň si to pak přečtu.

Re: Houby a jejich aranžovaní pro focení., 28.06.2015 19:29, Forrest Run(m), (O přírodě)

"Zombifikovaná Wochomůrka", hůůůstýýý! No tak určitě...je to dobrá práce....dnes jsem okolo jejích zbytků!:-)


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30