O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Hadovka stále stagnuje :)., 24.06.2015 19:02, chorcheee(m), (O přírodě)

Kolegyně a Kolegové,

nevěřil jsem tomu, že rozpuklé vajíčko hadovky může tak dlouho stagnovat. Pak mne na to upozornil Kryšot a má pravdu. Už od 21. 6. vypadé dosti podobně (viz fotografie). Jen ale nechápu, proč jí pukla vnější okrovka, když nechce růst. Vždyť takto ten "rosol" musí hodně vysychat...

Re: Hadovka stále stagnuje :)., 24.06.2015 19:02, chorcheee(m), (O přírodě)

Jak tam nyní pravidelně chodím, našel jsem řadu jiných hadovek, které pravidelně nemonitoruji (holt vybral jsem si asi špatně ). Vyfotil jsem ale znovu hadovkoviště, které jsem již dával. Zaujalo mne, že po předvčerejším vydatném dešti se erektovaly i nožičky, které byly minule úplně splihlé. Lhostejno, zna nesou hlavičku, nebo ne .

Re: Re: Hadovka stále stagnuje :)., 24.06.2015 21:39, Kryšot(m), (O přírodě)

Jo jo...Hadovka je potvora...

Re: Hadovka stále stagnuje :)., 24.06.2015 19:02, chorcheee(m), (O přírodě)

Tato mne také zlákala ke zvěčnění...

Re: Hadovka stále stagnuje :)., 24.06.2015 19:02, chorcheee(m), (O přírodě)

Trošku jinde jsem našel samce roháče (byl opravdu obrovský), který si asi při souboji zlomil část jednoho parůžku.

Re: Re: Hadovka stále stagnuje :)., 24.06.2015 22:21, Yohaness(m), (O přírodě)

To nejsou "parůžky", ale kusadla...

Re: Re: Re: Hadovka stále stagnuje :)., 24.06.2015 22:54, chorcheee(m), (O přírodě)

Já se nezavděčím. Když píšu odborně, dostanu.
Když píšu lidově, taky dostanu .

Re: Re: Re: Re: Hadovka stále stagnuje :)., 24.06.2015 23:06, Yohaness(m), (O přírodě)

No tak nepiš blbosti.
Je to stejná situace, jako kdyby jsi seděl s milovanou v podvečer u lesa a okolo šel jelen. Řekl bys jí: " podívej, lásko, ten má na hlavě nádherné zuby!"
No, možná blondýna by to dala...

Re: Re: Re: Re: Re: Hadovka stále stagnuje :)., 25.06.2015 05:39, Honzík(m), (O přírodě)

...některá brunetka taky...

Re: Hadovka stále stagnuje :)., 24.06.2015 19:02, chorcheee(m), (O přírodě)

A na závěr hádanku pro místní znalce Česka. Jaký objekt je zachycen na fotografii (poblíž jsem v jedné oboře fotografoval roháče, který je na předešlé fotografii)? Mějte se a hezký den.

PS: Ráno jsem se zájmem pročetl přestřelku Forresta a Peteho. Možná vás překvapím, ale nebudu se do toho vměšovat. S Forrestem jsem asi 2x telefonoval, Peteho neznám vůbec. Nemohu situace posoudit. Jen na tomto příkladu vidím, jak je to kontraproduktivní, když se lidi hádaj. Tak snad to bude i pro mne výstrahou a doporučením, že s lidma je dobré vycházet a snažit se, brát si z každého to dobré...

Re: Re: Hadovka stále stagnuje :)., 24.06.2015 20:19, gazela(m), (O přírodě)

Zlatá slova


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30