O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Další houba určená (tedy asi), 16.06.2015 18:45, alesjirsa(m), (O přírodě)

Mám tu jednu houbu, kterou jsem sem dával 23.května. Tehdy jsem ho považoval za dřevokaz rosolovitý, o čemž mě chorcheee přesvědčil, že je úplná blbost. A nyní jsem se dopátral k houbě, která by dost pravděpodobně mohla zastupovat tuto houbu na obrázku:
Podle mých předpokladů se jedná o starou plodnici bránovitce hnědofialového. Souhlasíte ?

PS. Myslím, že mám ještě jednu houbu určenou, ale tu dám jindy, jednak si u ní potřebuji ještě něco ověřit a jednak ji chci ještě párkrát, pokud už nebude třeba suchá nebo stará, vyfotit.

Re: Další houba určená (tedy asi), 16.06.2015 18:52, chorcheee(m), (O přírodě)

Já jsem o tom už také přemýšlel - toto nacházím často. Ale nejsem si stále jistý, jestli mezi tímto:

Re: Re: Další houba určená (tedy asi), 16.06.2015 18:55, chorcheee(m), (O přírodě)

a tímto...leží jen časový rozdíl .

Re: Re: Re: Další houba určená (tedy asi), 16.06.2015 20:56, alesjirsa(m), (O přírodě)

Když si prohlídneš nějaké fotky na googlu, tak tam některé plodnice jsou nějaké takovéhle.

Re: Re: Další houba určená (tedy asi), 16.06.2015 21:03, alesjirsa(m), (O přírodě)

A určitě ta první fotka je bránovitec hnědofialový ? Já tam moc ten hymenofor ve tvaru lišt nevidím.

Re: Re: Re: Další houba určená (tedy asi), 17.06.2015 09:05, chorcheee(m), (O přírodě)

No jo, asi máš pravdu. Tohle bude nejspíše jedlový. Myslím navíc, že to byla smrková větévka. Ale zajímavé je, že obě fotografie byly pořízeny na stejném místě, na opadlých větvičkách asi 1 m od sebe...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30