O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Hřiby taky neumím :)., 13.06.2015 22:42, chorcheee(m), (Houby)

Kolegové, vy jste mne úplně zviklali .

Já už se začínal smiřovat, že je to ten "prachobyčejný sameťáček" (i když sameťáček má být pruinatus a lidi tak neoprávněně označují subtomentosus) a nyní vidím, že i velcí borci se přiklánějí k "pravému hřibu" plavému (Boletus impolitus). Z následujících fotografií to bude patrně jasné. Je to můj první letošní hříbek (ani kováře jsem ještě nenašel ), tak bych ho měl rád určeného... Předem díky!

Re: Hřiby taky neumím :)., 13.06.2015 22:42, chorcheee(m), (Houby)

Re: Hřiby taky neumím :)., 13.06.2015 22:42, chorcheee(m), (Houby)

Re: Hřiby taky neumím :)., 13.06.2015 22:42, chorcheee(m), (Houby)

Re: Hřiby taky neumím :)., 13.06.2015 22:42, chorcheee(m), (Houby)

Re: Hřiby taky neumím :)., 13.06.2015 22:42, chorcheee(m), (Houby)

Ještě si později dovolím přidat reportáž z mého dnešního výletu. Předem se omlouvám za přeslimit (ale další dny budu zavařovat ty hlívy plicní a nedám možná nic ).

Re: Re: Hřiby taky neumím :)., 13.06.2015 22:49, alesjirsa(m), (Houby)

To podle mě naprosto vylučuje suchochřiba sametového a plstnatého, mám namysli velikost pórů.

Re: Re: Hřiby taky neumím :)., 14.06.2015 18:29, Tori(m), (Houby)

A má teda ten špitálový pach nebo ne?

Re: Re: Re: Hřiby taky neumím :)., 14.06.2015 22:25, chorcheee(m), (Houby)

Právěže mi nepřišlo. Voněl příjemně houbově...

Re: Re: Re: Re: Hřiby taky neumím :)., 15.06.2015 16:55, Kryšot(m), (Houby)

Já jsem taky občas zažil, že plavák nebyl skoro cítit, ale podle těch fotek to je on, Fechtner by sice příjemně voněl, ale měl by na horní části nohy síťku, navíc by na řezu modral...Sleduj to, určitě se tam během sezony nějaký ukážou a budou cítit tou dezinfekcí, podle těch detailů je to jasnej plavák...

Re: Re: Re: Re: Re: Hřiby taky neumím :)., 15.06.2015 17:03, Kryšot(m), (Houby)

I když na tý první fotce je vidět zahnědlá spodní čast třeně, to by mohl být i přívěskáč (appendiculatus), taky umí být docela variabilní a navíc ta příjemná vůně, ale ten má dužninu žlutější a díry po červech zahnědlé, navíc tady není ten typický kořen...Nejvíc sedí ten plavák...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30