O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

PR Pavlovské mokřady, 08.06.2015 14:32, chorcheee(m), (O přírodě)

Buďte pozdraveni,

pro Macka i ostatní dám pár fotografií z včerejší návštěvy Pavlovslých mokřadů (125 ha rezervace, asi z 80% bezlesá). Chtěl jsem k tomu napsat nějaké dlouhé povídání jak si představuji a nepředstavuji ochranu přírody, ale pak jsem si řekl "chorcheee, nemusíš všechno tak okecávat. Lidi si udělají obrázek často i bez Tvého vysvětlení" .

Tak, a jedu odevzdat osobní dotazník do Baumarktu. Uvidíme, zda mě vezmou alespoň jako brigádníka na pokladnu. Už mě to doma druhdy s...štve (a houby nerostou) . Hezký den!

Re: PR Pavlovské mokřady, 08.06.2015 19:58, chorcheee(m), (O přírodě)

Tak jsem nějak vyměknul a na pokladního jsem se nepřihlásil . Ale zato jsem telefonoval s pánem, který bere brigádníky na sběr třešní. Říkal, že ještě lidi potřebují, ať mu napíšu email, že mi pošle informace. Není to placeno od hodiny (to by byl hloupý, aby platil brigádníky časově), nýbrž úkolově. 9,50,- za kilo. Co myslíte, kolik se dá za hodinu tak nasbírat?

Re: Re: PR Pavlovské mokřady, 08.06.2015 20:20, samotářka, (O přírodě)

Kdysi jsem taky chodila trhat třešně . Profesionálové zvládali denně natrhat metrák, já tak sotva 20 kg. Ale hodně záleží na tom, jestli se jedná o moderní nízké odrůdy, kde se třešně trhají ze země, a nebo jestli polezeš jako šimpanz po stoletých třešních. Ten metrák denně byl z těch starých vysokých stromů, kde se pořád musel posunovat žebřík. Hodně pomáhá dlouhý pevný drát se zahnutými konci, kterým si přitahuješ větve. Tedy jedním koncem si větev přitáhneš a za druhý konec větev někde zachytíš, takže se pak dá trhat oběma rukama.
I když si vyděláš málo, má to výhodu, že se zdarma najíš třešní.

Re: Re: Re: PR Pavlovské mokřady, 08.06.2015 20:47, chorcheee(m), (O přírodě)

Děkuji samotářko za info! Metrák zní zajímavě - tisícovka za den. Ale já se vidím spíše na těch 20 kilo (no zítra uvidíme, už mi pán odepsal na email).

Re: Re: Re: Re: PR Pavlovské mokřady, 08.06.2015 23:28, Kraken(m), (O přírodě)

Taky jsem chodil brigádničit na třešně. Pak se pochlub, kolik jsi za den zvládl!

Re: PR Pavlovské mokřady, 08.06.2015 14:32, chorcheee(m), (O přírodě)

Re: Re: PR Pavlovské mokřady, 08.06.2015 16:35, alesjirsa(m), (O přírodě)

To je nějaký klobouk hnojníka ?

Re: Re: Re: PR Pavlovské mokřady, 08.06.2015 19:54, chorcheee(m), (O přírodě)

Jojo, to jsem vyzkoušel supermakro své Fujinky . Prostě klobouček hnojníků z první fotografie (asi nějaký ze skupiny třpytivého, že?) jsem položil přímo na čelní čočku objektivu a namířil ke světlu... Je vidět, jak je klobouček "blanitý". Krom lupenů a pokožky klobouku už tam není skoro nic...

Re: Re: Re: Re: PR Pavlovské mokřady, 08.06.2015 20:40, Tori(m), (O přírodě)

:D A jak dlouho potom trvá ten objektiv vyčistit?

Re: Re: Re: Re: Re: PR Pavlovské mokřady, 08.06.2015 20:49, chorcheee(m), (O přírodě)

Mně to (cípem košile) trvalo přesně 14 sekund .

Re: Re: Re: Re: Re: Re: PR Pavlovské mokřady, 09.06.2015 06:38, Zdeno(m), (O přírodě)

No, pokud byla čistá...

Re: PR Pavlovské mokřady, 08.06.2015 14:32, chorcheee(m), (O přírodě)

Re: PR Pavlovské mokřady, 08.06.2015 14:32, chorcheee(m), (O přírodě)

Re: PR Pavlovské mokřady, 08.06.2015 14:32, chorcheee(m), (O přírodě)

Re: PR Pavlovské mokřady, 08.06.2015 14:32, chorcheee(m), (O přírodě)

Re: PR Pavlovské mokřady, 08.06.2015 14:32, chorcheee(m), (O přírodě)

Re: PR Pavlovské mokřady, 08.06.2015 14:32, chorcheee(m), (O přírodě)

Re: Re: PR Pavlovské mokřady, 08.06.2015 15:23, vevanek, (O přírodě)

Co tam dělají? Zase zmizí kus přírody?

Re: Re: Re: PR Pavlovské mokřady, 08.06.2015 15:38, Martin(m), (O přírodě)

...to asi bude ta zbožšťovaná "disturbance"

Re: Re: Re: Re: PR Pavlovské mokřady, 08.06.2015 15:57, vevanek, (O přírodě)

Ono nestačí, že se o ní občas postará sama příroda. My budeme tak dlouho zasahovat do ekosystému, předělávat přírodu k obrazu svému, až se sami vyhubíme

Re: Re: Re: Re: Re: PR Pavlovské mokřady, 08.06.2015 19:49, chorcheee(m), (O přírodě)

Já myslím, že to má být součást "managamentu ochrany přírody". Už v 2013 se psalo, že jim ten mokřadní ekosystém vysychá:

http://www.ceskatelevize.cz/zpravodajstvi-brno/zpravy/250262-vysychajici-mokrady-meni-krajinu-na-boskovicku/

Tak dostali velké peníze, aby zvýšili zádržnou kapacitu pro vodu. To obnáší třeba prohloubení hlavních dvou rybníčků a vytvoření nové sítě vodotečí. To by bylo asi v pořádku, kdyby to nedělali takhle humpolácky až prasácky....

Re: Re: Re: Re: Re: Re: PR Pavlovské mokřady, 08.06.2015 20:39, karelzbrd(m), (O přírodě)

ono to asi jinak nejde, než humpolácky, znám to, mám stejné pocity, když se někde něco podobného děje, ale čas ty rány zhojí - někdy

Re: PR Pavlovské mokřady, 08.06.2015 14:32, chorcheee(m), (O přírodě)

...omluvám se za přeslimit, ale chtěl jsem na začátek dát 3 fotografie "hezčích zákoutí rezervace"

Re: Re: PR Pavlovské mokřady, 08.06.2015 19:52, chorcheee(m), (O přírodě)

Tohle je zmíněná prasárna - bahno vybagrované z rybníčka vyvezou asi 200 m dál a pokryjou jím oligotrovní, druhově bohatou louku. Za rok až dva na tom porostou kopřivy, pcháče a jiné nezajímavé nitrofyty...

Když už náklaďákama rozjezdili půlku rezervace, proč to bahno nevyvezou úplně mimo rezervaci???
To prostě hlava nebere...

Re: Re: Re: PR Pavlovské mokřady, 08.06.2015 20:40, karelzbrd(m), (O přírodě)

nedostali povolení - napadá mě, může být nějaká zátěž - arzen apod.

Re: Re: Re: Re: PR Pavlovské mokřady, 08.06.2015 20:52, chorcheee(m), (O přírodě)

Asi napíšu na místně příslušný odbor ochrany přírody a požádám o vysvětlení. Pokud se mi budou chtít věnovat...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30