O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Okrotice bílá, 06.06.2015 19:36, chorcheee(m), (O přírodě)

Byla tu řeč o okrotici, tak jsem si uvědomil, že ji mám recentně na skladě . Byl jsem se minulý týden podívat u Veverské Bitýšky zda jsou houby. Našel jsem místo nich plantáže okrotic. Tak jsem si je jen tak ledabyle cvaknul...

Re: Okrotice bílá, 06.06.2015 19:36, chorcheee(m), (O přírodě)

No a vidíte, že je mám dozelena, jak jsem na to tu nedávno poukazoval . Tak jsem se pokusil trošku napravit. Ale ono to není...

Re: Re: Okrotice bílá, 06.06.2015 19:39, basset(m), (O přírodě)

Jo, to je o těch "hrátkách" s vyvážením bílé

Re: Re: Re: Okrotice bílá, 06.06.2015 20:10, Patrik(m), (O přírodě)

Ano, a to se dá nastavit i hnedka při focení. Obvykle používám automat, ale někdy se stane, že je někde moc jedné a té samé barvy tak to ten automat vyfotí třeba hodně do zelena nebo hodně do červenohněda. Potom se dá nastavit (je to dobré i když fotím z bleskem, to bývá fotka zas moc do žluta, nebo při žárovkovém osvětlení) vyvážení bílé - slunko, nebo stín apod. Já při focení s bleskem (viz fotka) používám vyvážení bílé nastavené na "žárovka".

Re: Re: Re: Re: Okrotice bílá, 06.06.2015 20:17, basset(m), (O přírodě)

.. já při focení bleskem používám na DSLR Canonu - vyvážení Věrné

Re: Re: Re: Re: Okrotice bílá, 06.06.2015 21:13, chorcheee(m), (O přírodě)

To přeci nemůže být vhodné (používat v situaci, kdy většinu světla dává xenonová záblesková výbojka nastaweni WB na žárovku)... Výbojka má teplotu barvy blízkou sluníčku (5600 K), žárovka je mnohem "teplejší světlo" (3000 K).

Re: Re: Re: Re: Re: Okrotice bílá, 06.06.2015 22:08, Patrik(m), (O přírodě)

To je možné, ale hlavní je, že výsledná barva odpovídá reálu.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Okrotice bílá, 06.06.2015 22:10, chorcheee(m), (O přírodě)

Patriku, Ty máš někdy (a někdy naopak) víc štěstí než rozumu! Říkají Ti to lidé? .

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Okrotice bílá, 07.06.2015 09:30, Zdeno(m), (O přírodě)

Hm, ty to máš obráceně...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30