O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Buď jsem líný nebo neumím používat určovací klíč..., 24.05.2015 17:23, Patrik(m), (O přírodě)

Proto vás požádám o určení několika rostlinek...nějaký rozrazil...?

Re: Buď jsem líný, nebo neumím používat určovací klíč..., 24.05.2015 17:28, alesjirsa(m), (O přírodě)

Rozrazil perský ?

Re: Buď jsem líný nebo neumím používat určovací klíč..., 24.05.2015 17:23, Patrik(m), (O přírodě)

Něco na hrázi rybníku...uvažoval jsem o potočnici lékařské, ale je to asi blbost...

Re: Re: Buď jsem líný, nebo neumím používat určovací klíč..., 24.05.2015 17:37, Joska(m), (O přírodě)

Neuvěřitelné, co dokážeš vyplodit. Buď jsi líný nebo...?

Re: Re: Re: Buď jsem líný nebo neumím používat určovací klíč..., 24.05.2015 17:40, Patrik(m), (O přírodě)

Nebo neumím pravopis

Re: Re: Re: Re: Buď jsem líný nebo neumím používat určovací klíč..., 24.05.2015 17:51, Zdeno(m), (O přírodě)

To se nevylučuje...

Re: Re: Re: Re: Buď jsem líný nebo neumím používat určovací klíč..., 24.05.2015 18:13, vevanek, (O přírodě)

To k smíchu vůbec není Jsem zvědavá jak jednou budeš psát bakalářskou nebo dizertační práci, pokud budeš studovat.
A to chtějí zavést tablety už pro prvňáky. Děti se nedokáží naučit ani pravopis a s tablety se nenaučí ani psát.

Re: Re: Re: Re: Re: Buď jsem líný nebo neumím používat určovací klíč..., 24.05.2015 18:17, alesjirsa(m), (O přírodě)

A proto by, myslím si, bylo možná dobré, kdyby jsme zde Patrika upozorňovali na jeho chyby a odůvodnili mu je, aby příště věděl.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Buď jsem líný nebo neumím používat určovací klíč..., 24.05.2015 18:39, Patrik(m), (O přírodě)

Něco takého už jsem psal (SOČ) a řeknu vám (vlastně napíšu), že napsat 23 stránek textu pravopisně, a ještě ke všemu spisovně je opravdu náročné, kdyby mňa nepomohla mamka, která zná aji spisovné výrazy někerých nářečností (bo mě to podtrhávalo aji taká slova, u kerých jsem fakt nevěděl, kaj je chyba), tak bych to nikdy nedopsal. Ale začínám se v tym pravopisu zdokonalovat, co?

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Buď jsem líný nebo neumím používat určovací klíč..., 24.05.2015 18:56, alesjirsa(m), (O přírodě)

Ale ono to není tak těžké, stačí to umět a pak už to píšeš správně automaticky.

PS. Klidně si i můžeš trénovat nějaká pravopisná cvičení. ;)

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Buď jsem líný nebo neumím používat určovací klíč..., 24.05.2015 19:00, Patrik(m), (O přírodě)

Pravopis není těžký, psát nenářečně je těžké.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Buď jsem líný nebo neumím používat určovací klíč..., 24.05.2015 19:13, alesjirsa(m), (O přírodě)

Třeba to "bo", to jsem nikdy v psané češtině neviděl.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Buď jsem líný nebo neumím používat určovací klíč.., 24.05.2015 20:48, Honzík(m), (O přírodě)

...bo jsi si nikdy nepsal s ostravakama nebo s někým z okolních krajů

Re: Re: Re: Buď jsem líný, nebo neumím používat určovací klíč..., 24.05.2015 18:03, alesjirsa(m), (O přírodě)

U té potočnice je nějaká chyba ? Já tam žádnou nevidím.

Re: Re: Re: Re: Buď jsem líný, nebo neumím používat určovací klíč..., 24.05.2015 18:40, Patrik(m), (O přírodě)

Bo jsem ju opravil.

Re: Re: Re: Re: Re: Buď jsem líný, nebo neumím používat určovací klíč..., 24.05.2015 18:57, alesjirsa(m), (O přírodě)

Aha.

Re: Re: Re: Buď jsem líný, nebo neumím používat určovací klíč..., 24.05.2015 19:02, vlk(m), (O přírodě)

...ale Patrik tam žádnouchybu nemá...!!!...

Re: Re: Re: Re: Buď jsem líný, nebo neumím používat určovací klíč..., 24.05.2015 19:33, Zdeno(m), (O přírodě)

Přátelé...Vždyť Patrik se už docela češtinářsky zcivilizoval...Upozorňování a opravování chyb není opruzování, ale snaha o to, aby naše stránky byly solidní a standardní. Totéž platí i o fotkách...Slušná, potažmo i vtipná kritika má sakra nezastupitelnou roli a v důsledku i kladný vliv na každého z nás...Tož houšť a větší kapky...

Re: Buď jsem líný nebo neumím používat určovací klíč..., 24.05.2015 17:23, Patrik(m), (O přírodě)

Ještě detail květenství...

Re: Buď jsem líný nebo neumím používat určovací klíč..., 24.05.2015 17:23, Patrik(m), (O přírodě)

Míříkovitých je spoustu...Že by děhel lesní? Okraj lesní cesty...

Re: Re: Buď jsem líný nebo neumím používat určovací klíč..., 24.05.2015 22:04, samotářka, (O přírodě)

Miříkovitých je spousta, ale já bych hádala kerblík lesní. Ovšem rozlišovací znaky vidět na fotkách nemáš. Většinou se druh miříkovitých určuje podle tvaru semen, a taky se hodnotí přítomnost či nepřítomnost obalů a obalíčků, jestli je lodyha hladká nebo rýhovaná, jestli je lodyha dutá nebo plná, lysá nebo chlupatá, atd.
Příště si do školního herbáře sbírej jen takové rostliny, které spolehlivě poznáš, to dá míň práce.

Re: Buď jsem líný, nebo neumím používat určovací klíč..., 24.05.2015 17:23, Patrik(m), (O přírodě)

Opět detail...

Re: Re: Buď jsem líný, nebo neumím používat určovací klíč..., 25.05.2015 07:40, chorcheee(m), (O přírodě)

"Týden před výplatou" Milan Štech vždycky říká, když ukazuje ten tvar listu . Ale zaboha si nyní nemůžu vzpomenout na jméno rostliny. Ale kerblík to nejní a děhel už vůbec ne! .

Re: Buď jsem líný, nebo neumím používat určovací klíč..., 24.05.2015 17:24, Patrik(m), (O přírodě)

A poslední by mohl být ptačinec hajní...Opět okraj lesní cesty.

Re: Buď jsem líný, nebo neumím používat určovací klíč..., 24.05.2015 17:24, Patrik(m), (O přírodě)

U nás už celý týden luchá jak cip, ale já do lesa kvůlu školy nemůžu. Však byli maturity a včil ty poslední 3 - 4 týdny do uzavření známek budou nejhorší, ale není to přece poslední luchanica v životě, že?

Re: Re: Buď jsem líný, nebo neumím používat určovací klíč..., 24.05.2015 17:58, Véna, (O přírodě)

Bez komentáře.

Re: Re: Re: Buď jsem líný, nebo neumím používat určovací klíč..., 24.05.2015 18:41, Patrik(m), (O přírodě)

To je překlep, slovo kvůlu neexistuje, ale slovo cip je snad dobře ne?

Re: Re: Re: Re: Buď jsem líný, nebo neumím používat určovací klíč..., 24.05.2015 18:42, Patrik(m), (O přírodě)

Ale řešíte tu pravopis, a já potřebuju určit ty kvitka do školního herbáře. Kdyby u nás furt tak neluchalo tak bych si nasbíral inačí, co bych znal...

Re: Re: Re: Re: Re: Buď jsem líný, nebo neumím používat určovací klíč..., 24.05.2015 20:06, Zdeno(m), (O přírodě)

Ináč už mně z toho furt luchá...

Re: Re: Re: Re: Buď jsem líný, nebo neumím používat určovací klíč..., 24.05.2015 22:15, Joska(m), (O přírodě)

Chachar nejsem, ale řekl bych, že má být "cyp", no ni?

Re: Re: Re: Re: Re: Buď jsem líný, nebo neumím používat určovací klíč..., 25.05.2015 12:19, Honzík(m), (O přírodě)

...s měkkým "i" je to vykastrovanej kozel,s tvrdým ostravská nadávka neurčitého významu.Sice tvrdí že to znamená původně "nešika horník",ale věřte jim...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Buď jsem líný, nebo neumím používat určovací klíč..., 25.05.2015 19:28, Patrik(m), (O přírodě)

Nic proti, ale kozel se u nás říká cap


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30