O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Jeden obrázek připojení lupenů, 11.05.2015 19:03, basset(m), (O přírodě)

Když už tady byla řeč u jednoho příspěvku o připojení lupenů ke třeni u lupenatých hub. Mgr. Ján Červenka na nahuby.sk uvedl obrázek připojení lupenů, doufám, že se nebude zlobit, když ho uvedu i na našich stránkách - odkaz. V odkazu je pokračování na klíč k dalšímu členění podle druhů hub právě podle připojení lupenů.

Popis:

1. odsadené / odsazené
2. voľné / volné
3. takmer voľné / téměř volné
4. úzko prirastené / úzce přirostlé
5. (široko) prirastené / široce přirostlé
6. (zúbkom) vykrojené / (zoubkem) vykrojené
7. zúbkom zbiehavé / zoubkem sbíhavé
8. krátko zbiehavé / krátce sbíhavé
9. zbiehavé / sbíhavé
10. hlboko zbiehavé / hluboce sbíhavé
11. spojené s golierikom / spojené límečkem

Nevím, zda jsou překlady dobře. Pokud má někdo přesnější a "vědečtější", tak mě opravte

Re: Jeden obrázek připojení lupenů, 11.05.2015 19:08, basset(m), (O přírodě)

Na Wikipedii je jiný obrázek s popisem

Re: Re: Jeden obrázek připojení lupenů, 11.05.2015 21:30, Joska(m), (O přírodě)

Vím, proč se necpu mezi mykology, ale zůstávám v klidu mezi plniči spíží. Mezi prvními čtyřmi nevidím rozdíl... Ale jinak díky, aspoň něco málo z toho vidím.

Re: Re: Re: Jeden obrázek připojení lupenů, 11.05.2015 21:33, karelzbrd(m), (O přírodě)

jsem na tom stejně, jinak dík za udržení a oživení plničů spíží

Re: Re: Re: Re: Jeden obrázek připojení lupenů, 11.05.2015 21:39, vevanek, (O přírodě)

Podle mých znalostí při určování druhů hub jistě poznáte, že patřím do vaší party

Re: Re: Re: Re: Re: Jeden obrázek připojení lupenů, 14.05.2015 07:17, Honzík(m), (O přírodě)

...já tam kupodivu rozdíl vidím.To přirostlý se nepatrně posouvá ke třeni a pak směrem dolu.Ale i tak budu mít dycinky velkej problém,... jestli je to to a nebo tamto...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30