O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Po delší době mám chvilku čas..., 23.04.2015 21:20, Patrik(m), (O přírodě)

V nedělu jsem byl v lese, pařilo slunko, ale u nás při potoku bylo ještě mokro. Moc hub jsem tam nenašel, tak jsem se přesunul k Zbyslavickým rybníkům, kde je jistý zajímavý typ ekosystému, který nevyschne, i když tam furt praží slunko a krom křovitých vrb tam jiné dřeviny nenajdem. Jedná se nejspíš o slatiniště, jak jsem tento ekosystém určil podle knihy o mokřadech. Chvíli jsem tam mezi křovitýma vrbama naháněl bažanta kolchivkého, nebo-li obecného, starší lidi ho možná budou znát jako obojkového.

Re: Po delší době mám chvilku čas..., 23.04.2015 21:33, vlk(m), (O přírodě)

...no jo...krásnej kohout...gratuluji...

Re: Re: Po delší době mám chvilku čas..., 23.04.2015 22:22, Zdeno(m), (O přírodě)

Opravdu zajímavá fotka...

Re: Po delší době mám chvilku čas..., 23.04.2015 22:47, mipera, (O přírodě)

Bažant je pěkný, toho už jsem neviděla několik let. Nyní mám štěstí na srnky, zajíce, divočáka. Srnky už jsem skoro týden neviděla, asi mají srnčata.

Re: Po delší době mám chvilku čas..., 23.04.2015 21:20, Patrik(m), (O přírodě)

Po krajích, kaj nebylo moc vlhko, se daly najít ve velkém devětsily lékařské...

Re: Po delší době mám chvilku čas..., 23.04.2015 21:20, Patrik(m), (O přírodě)

A co houby?? V takovém ekosystému se dá vždycky najít něco zajímavého...někdy tam musím zkusit štěstí na hlízenky ostřicové...Teď jsem tam našel asi vodničky potoční ...

Re: Re: Po delší době mám chvilku čas..., 24.04.2015 12:24, alesjirsa(m), (O přírodě)

Gratuluji.

Re: Re: Re: Po delší době mám chvilku čas..., 24.04.2015 19:16, Patrik(m), (O přírodě)

Není k čemu, u nás je to plevel, minulý rok mě je už nebavilo ani fotit

Re: Po delší době mám chvilku čas..., 23.04.2015 21:22, Patrik(m), (O přírodě)

A taky něco mnohem, mnohem menšího..ještě to nemám změřené, ale velikost bude menší než milimetr...prvně jsem si myslel, že to jsou jen jakásik hmyzí vajíčka přilepená k listu poloponořeného do vody...

Re: Po delší době mám chvilku čas..., 23.04.2015 21:25, Patrik(m), (O přírodě)

A dalším prvonálezem ten den byla vřeckovýtrusná houba rostoucí na jmelí bílém - Phaeobotryosphaeria visci...jedná se o houby, jejichž plodnice měří dle literatury 400-550μm, až budu mět čas, pohraju si s lepším detailem

Re: Re: Po delší době mám chvilku čas..., 24.04.2015 12:23, alesjirsa(m), (O přírodě)

Zajímavý ascomycet.

Re: Re: Re: Po delší době mám chvilku čas..., 24.04.2015 19:17, Patrik(m), (O přírodě)

Můžeš si ho najít též, věřím tomu, že stačí jít jen ke stromu, kaj je jmelí dostatek a není možné, že ho nenajdeš

Re: Po delší době mám chvilku čas..., 23.04.2015 21:28, Patrik(m), (O přírodě)

A dnes zakončím kvitkem na určení...velice podobných druhů violek jsem v určovacích klíčích našel více, takže nevím, kerá to je....lužní les, na kraju potoka...

Re: Po delší době mám chvilku čas..., 23.04.2015 21:29, Patrik(m), (O přírodě)

Ještě detail květu k určení, předem dík


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30