O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Prosím o radu, ale prosím rychle, času moc nemám!, 08.04.2015 17:11, Patrik(m), (O přírodě)

Zítra je okresní kolo SOČ a já jsem do své prezentace potřeboval obrázek outkovky chlupaté, Trametes hirsuta, tak jsem po škole skočil do lesa, chtěl jsem dojít na nejbližší místo, kde jsem měl pocit, že už jsem je viděl, abych je mohl cvaknout. Bohužel jsem vybral špatné místo a našel jen tyto, kterých tam bylo dost...Je to outkovka chlupatá nebo nějaký podobný druh? Substrát: mrtvý kmen buku...Předem díky za odpověď...

Re: Prosím o radu, ale prosím rychle, času moc nemám!, 08.04.2015 18:26, alesjirsa(m), (O přírodě)

Asi tě zklamu, ale toto spíše podle barvy vypadá na outkovku hrbatou. Ale můžu se mýlit.

Re: Re: Prosím o radu, ale prosím rychle, času moc nemám!, 08.04.2015 18:35, Patrik(m), (O přírodě)

Hm, já si to myslel, ale to ani myslím nebude vadit, však nestačí, když řeknu, že na fotografii je outkovka hrbatá, protože jsem neměl k dispozici fotografii outkovky chlupaté, ale oba druhy jsou si dosti podobné, takže ji tu mám jen pro představu??

Re: Re: Re: Prosím o radu, ale prosím rychle, času moc nemám!, 08.04.2015 18:41, Patrik(m), (O přírodě)

Když jsme u toho určování, na stejné místě (mýtina) rostlo strašně hodně exempláčů zajímavého keře, který, tedy aspoň myslím, listy mít ani nebude, nebo bude mět jen drobné z těch pupenů - už jsem ho tam potkal minule, ale nechtělo se mi ho fotit...nepozná někdo??? Tady největší exemplář - asi 2 m velký...

Re: Re: Re: Re: Prosím o radu, ale prosím rychle, času moc nemám!, 08.04.2015 19:14, tapik, (O přírodě)

janovec metlatý, drobné lístky, krásné žluté květy, jedovatý

Re: Re: Re: Prosím o radu, ale prosím rychle, času moc nemám!, 08.04.2015 19:19, Honzík(m), (O přírodě)

...zkus si od někoho kdo ji má vyfocenou půjčit foto(se souhlasem)

Re: Re: Re: Re: Prosím o radu, ale prosím rychle, času moc nemám!, 08.04.2015 19:25, vlk(m), (O přírodě)

...klíďo píďo...nebo ze 6.4.2015 v 19:21...???...pošlu třeba origoš...

Re: Re: Re: Re: Re: Prosím o radu, ale prosím rychle, času moc nemám!, 08.04.2015 19:27, alesjirsa(m), (O přírodě)

Také jednu nabídnu, i když ta přede mnou od vlka je zjevně lepší.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prosím o radu, ale prosím rychle, času moc nemám!, 08.04.2015 19:32, vlk(m), (O přírodě)

...mně se zase líbí ta Tvoje...super chloupky...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prosím o radu, ale prosím rychle, času moc nemám!, 08.04.2015 20:36, Patrik(m), (O přírodě)

Díky hoši, pro tyto účely se mně ale bude více hodit fotka celkové plodnice, nikoliv detaily, takže i když jsou obodvojí hezké, nejhezčí je ta první, jo a vlku, ještě bych prosil, potřebuju uvést autora fotky, a nevím, co by si kdo představil pod slovem vlk

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prosím o radu, ale prosím rychle, času moc nemám!, 08.04.2015 21:08, vevanek, (O přírodě)

Posílám taky jednu outkovku chlupatou.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prosím o radu, ale prosím rychle, času moc nemám!, 08.04.2015 22:24, Honzík(m), (O přírodě)

...hezká čapka

Re: Prosím o radu, ale prosím rychle, času moc nemám!, 08.04.2015 18:42, Patrik(m), (O přírodě)

Detail...moc mě to zajímá...

Re: Re: Prosím o radu, ale prosím rychle, času moc nemám!, 08.04.2015 19:13, chorcheee(m), (O přírodě)

Myslím, že janovec metlatý.

Re: Re: Re: Prosím o radu, ale prosím rychle, času moc nemám!, 08.04.2015 19:26, Zdeno(m), (O přírodě)

Ju...

Re: Re: Prosím o radu, ale prosím rychle, času moc nemám!, 08.04.2015 19:22, vlk(m), (O přírodě)

...jo jo...jak píše tapik...kdysi dávno mně ho určil Forrest...je to dominantní rostlina...

Re: Re: Re: Prosím o radu, ale prosím rychle, času moc nemám!, 08.04.2015 20:37, Patrik(m), (O přírodě)

Díky, to je paráda, u nás roste na každém místě něco jiného, např. tohle je jedno ze dvou jediných lokalit, kde jsem tyto rostliny viděl


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30