O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Nový druh pro ČR, 01.04.2015 16:53, Patrik(m), (O přírodě)

Ahojte všeci, dneska vám konečně ukážu ten nejzajímavější objev, jaký se mě za celý život povedl. Jedná se o nový druh, který jsem již popsal a tak vám ho tu teď představím. Vyrůstají pouze za chladného jarního počasí pouze v lužních listnatých lesích. Tento druh je popsán jako velehřib Mlčochův, Megaloxerocomellus mlczochii a plodnice mohou dorůst až do výšky 2 m. Je to jedlý druh. Jestli chcete, můžete ho dát klidně do atlasu

Re: Nový druh pro ČR, 01.04.2015 16:58, alesjirsa(m), (O přírodě)

Hádám, že to je apríl.

Re: Re: Nový druh pro ČR, 01.04.2015 17:07, Patrik(m), (O přírodě)

Jsi si tím jistý? Třeba není a třeba jsem takovýto hřib opravdu smykal domů na polívku

Re: Re: Re: Nový druh pro ČR, 01.04.2015 17:09, alesjirsa(m), (O přírodě)

Pokud ano, tak vážně zírám.

Re: Re: Re: Re: Nový druh pro ČR, 01.04.2015 17:18, alesjirsa(m), (O přírodě)

Má to ale jednu chybu: Když si do vyhledávače zadám velehřib Mlčochův, tak se mi objeví úplný houbelec. A už sám od sebe ten název nezní moc věrohodně.
To se ti jen podařilo obarvit hřiba plstnatého narůžovo a zvětšit ho.

Re: Re: Re: Re: Re: Nový druh pro ČR, 01.04.2015 17:24, Patrik(m), (O přírodě)

Nezní věrohodně??? Další můj objev - muchomůrka modravá, Amanita caerulea, kterou jsem nalezl pod jedlemi minulý podzim už je věrohodnější né?

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nový druh pro ČR, 01.04.2015 17:25, alesjirsa(m), (O přírodě)

To už zní věrohodněji, ale hádám, že to je jen muchomůrka císařka obarvená namodro. Je tam vidět i náznak červené na klobouku.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nový druh pro ČR, 01.04.2015 17:31, Patrik(m), (O přírodě)

A tam ten červený náznak tam je samozřejmě proto, že když jsou plodnice starší, jejich barva se mění do červené...nebo-li jak se říká, na vše známe odpověď

Re: Re: Re: Re: Re: Nový druh pro ČR, 01.04.2015 17:27, Patrik(m), (O přírodě)

A víš proč ti vyhledávač nic nenajde? Protože je to přece nový druh a není ještě příliš známý

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nový druh pro ČR, 01.04.2015 18:01, alesjirsa(m), (O přírodě)

Ale umíš si to obhájit, to se ti musí nechat.

Re: Re: Nový druh pro ČR, 01.04.2015 17:24, Zdeno(m), (O přírodě)

Je to apríl, ten hřib je v pořádku, ale tohle není Patrik...

Re: Re: Re: Nový druh pro ČR, 01.04.2015 17:29, Patrik(m), (O přírodě)

Máš pravdu, hřib je v pořádku, ale na fotce není Patrik jsem tam já (Patrik Mlčoch)


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30