O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Tak mě napadlo..., 26.03.2015 18:48, Patrik(m), (O přírodě)

...jak tady trochu níže psal chorchee o tom svém výzkumu lišejníků, napadlo mě, jestli by někoho nezajímala má práce, která už s houbama souvisí podstatně víc. Pokaď ano, neznám prozatím jiný způsob jak vám ji ukázat, než zasláním e-mailu se souborem práce. Má práce zabývající se zejména ekologií hub a obecně mykodivezitou a faktory, které mykodiverzitu ovlivňují má 23 stránek a je v něm na koncu ještě příloha výsledků mého celominuloročního pozorování mykofágních a mykobiontních bezobratlých. Některým jsem to již posílal, s doladěním některých věcí mě pomáhal pan Roman Maňák, učitel biologie a můj mozek, takže myslím, že to nebude tak špatné - a navíc to ještě půjde na tu jakusik SOČku

Re: Tak mě napadlo..., 26.03.2015 18:58, Patrik(m), (O přírodě)

No ať tady nezakládám nové vlákno jen tak s nějakým obtěžováním s mojí prácí, tak ještě přidám jednu vzpomínku na léto...schválně, jestli poznáte, na které rostlině sedí tato zlatěnka?

Re: Re: Tak mě napadlo..., 26.03.2015 19:14, chorcheee(m), (O přírodě)

Nějaká Apiaceae?

Re: Re: Re: Tak mě napadlo..., 26.03.2015 19:22, Patrik(m), (O přírodě)

Jasně, a troufl by sis přesněji?

Re: Tak mě napadlo..., 26.03.2015 19:25, chorcheee(m), (O přírodě)

Ahoj, já si to rád přečtu, ale nevím jestli tomu budu schopen věnovat dostatečný čas a úsilí. Nasliboval jsem toho na duben už dost.... Také tomu možná nebudu dost rozumět . Ale pošli, jsem zvědav: jirkak79(zav. ryba)gmail.com.

Re: Re: Tak mě napadlo..., 26.03.2015 19:29, chorcheee(m), (O přírodě)

To asi ne - vždyť nejsou vidět obaly ani obalíčky . Ale poznat to klidně může jít, to přiznávám. Já také podezřívám spoustu mykologů z alibismu, když říkají "to se musí mikroskopovat". Mělo by. Ale často tím jen zastírají to, že ty houby v reálu nemají nakoukané. Ale na druhou stranu oceňuji takovouto opatrnost, zvláště, pokud druh nejde okometricky určit na 100%.

Re: Re: Re: Tak mě napadlo..., 26.03.2015 19:39, Patrik(m), (O přírodě)

To máš pravdu, ale na druhou stranu je pravda, že několik málo druhů lze určit na základě makroskopických znaků a ekologie, i když mikroskop je vždycky 100%ní

Re: Re: Re: Re: Tak mě napadlo..., 26.03.2015 21:17, P.T.(m), (O přírodě)

To už neplatí. Dneska je stoprocentní sekvence DNA (a kdo ví jestli )

Re: Tak mě napadlo..., 26.03.2015 20:48, P.T.(m), (O přírodě)

Na mail mi to klidně pošli, až bude čas, přečtu si to. A ještě ti napíšu vzkaz.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30