O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Jen pár nálezů..., 01.03.2015 19:26, Patrik(m), (Houby)

Dneska fučel bohužel hnusný vítr a tak jsem v lese příliš dlouho nebyl...opět jsem zkusil štěstí na jediné lokalitě, kde u nás lze nalézt jeřáby, ale bohužel jich tam bylo jen několik a ještě ke všemu jsem zjístil, že jsou to stromy, které příliš klacků nezhazujou, takže jsem došel po nějaké době pátrání po Eutypella sorbi a dalších jeřábových tvrdohub k závěru, že tady je prostě nenajdu...tak jsem si vyfotil alespoň nějaký ten rosol, kterých tam bylo spousta...

Re: Jen pár nálezů..., 01.03.2015 19:37, Zdeno(m), (Houby)

Takovéhle černorosoly jsem už potkal a vyrostl z toho uťatý...

Re: Re: Jen pár nálezů..., 01.03.2015 19:53, Patrik(m), (Houby)

Podobně zbarvený jsem viděl i bukový na nahuby.sk

Re: Re: Re: Jen pár nálezů..., 01.03.2015 20:09, basset(m), (Houby)

Patriku, mužeš, prosím, pro mě jako laika a nevědce uvádět kromě latinských názvů i české, abych nemusel stále prolézat web

Re: Re: Jen pár nálezů..., 02.03.2015 23:54, Kraken(m), (Houby)

Tady mám taky takové

Re: Re: Re: Jen pár nálezů..., 02.03.2015 23:58, Kraken(m), (Houby)

A tady už je to poznat...

Re: Jen pár nálezů..., 01.03.2015 19:26, Patrik(m), (Houby)

...a popátral jsem i po bradavkatce čtyřčetné, kterou jsem kvůli baterii minule nevyfotil, ale jak už to tam bývá, tak už jsem ji nenašel...tak jsem si vyfotil na habrovém dřevě alespoň tady tuhle skupinku doufám, že sazovky, byli to lehce přichycené kuličky, do kterých stačilo ďobnout a hned se odkutáleli se substrátu...

Re: Re: Jen pár nálezů..., 02.03.2015 08:10, chorcheee(m), (Houby)

Tohle mi sazovku moc nepřipomíná...

Re: Re: Re: Jen pár nálezů..., 02.03.2015 14:03, Patrik(m), (Houby)

Ach jo, já jsem si myslel, že to bude ten dřevomor, já ty sazovky snad nikdy nenajdu...

Re: Jen pár nálezů..., 01.03.2015 19:26, Patrik(m), (Houby)

Na konec jsem měl radost aspoň z jedneho nálezu...jednalo se o vřeckovýtrusou houbu, která parazituje na hlenkách...podle literatury má vyrůstat až do 0,5 mm, tohle ale bylo menší, protože byli větrem trochu vysušené...Schválně zda uhádnete o co de?

Re: Re: Jen pár nálezů..., 01.03.2015 19:40, Zdeno(m), (Houby)

Hm, dole jsem četl Tvůj dotaz na fáfu, zda si umí poradit s detaily a používá manuální ostření...Neboj, on ano...

Re: Re: Re: Jen pár nálezů..., 01.03.2015 19:47, Patrik(m), (Houby)

Nebyla to náhodou ta reakce na jehnědku od krakena???

Re: Re: Re: Re: Jen pár nálezů..., 01.03.2015 19:50, Patrik(m), (Houby)

Jinač co se toho týče, ten Polycephalomyces tomentosus už byl na můj foťák moc malý, zaostřit to šlo, ale při ořezu už jsem šel hodně do pixelů, škoda že blíž už to nešlo...Zdá se, že ten foťák poslední dobou přestává stačit...asi si budu muset začít šetřit na lepší objektív

Re: Re: Re: Re: Re: Jen pár nálezů..., 01.03.2015 20:04, Joska(m), (Houby)

Samozřejmě dost úsměvná je Tvoje snaha, pokud možno vyjádřit všechno jednou větou. I kdyby to bylo na celou stránku.

Re: Re: Re: Re: Jen pár nálezů..., 01.03.2015 20:03, Zdeno(m), (Houby)

Sorry, byla, ale platí totéž...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30