O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

loňské vosí hnízdo, 26.02.2015 18:03, mipera, (O přírodě)

Při jarním úklidu balkonu jsem objevila

Re: loňské vosí hnízdo, 26.02.2015 18:03, mipera, (O přírodě)

loňské hnízdo

Re: loňské vosí hnízdo, 26.02.2015 18:03, mipera, (O přírodě)

chudinky malé

Re: loňské vosí hnízdo, 26.02.2015 18:03, mipera, (O přírodě)

detail, je ze zvětšené fotky. Fotoaparátem mi to nešlo.

Re: Re: loňské vosí hnízdo, 26.02.2015 19:21, Pavla, (O přírodě)

Miper, díky za zajímavý příspěvek, pro samé šmejdění v lese bych málem zapomněla na jarní úklid balkonu ;)

Re: Re: Re: loňské vosí hnízdo, 26.02.2015 19:26, vevanek, (O přírodě)

S úklidem nechvátej, určitě ještě napadne sníh

Re: Re: Re: Re: loňské vosí hnízdo, 26.02.2015 19:28, alesjirsa(m), (O přírodě)

Já jsem loni našel vosí hnízda na naší sýpce a od té doby se tam bojím chodit, protože tam byly živé vosy. Mám fotku, ale ta je hodně nekvalitní, takže tu sem dávat nebudu.

Re: Re: Re: Re: loňské vosí hnízdo, 26.02.2015 19:44, mipera, (O přírodě)

Sníh bych brala, letos tu byl jen poprašek. Když napadne, ráda uklidím znovu.

Re: Re: Re: Re: Re: loňské vosí hnízdo, 26.02.2015 22:54, gazela(m), (O přírodě)

Přispěji svou trochou do mlýna, i když je to už nějaký pátek. Na dveřích kůlny na zahrádce se mi jedno léto usadily sršně. Nechala jsem je tam, nebyly útočné a my je nijak nedráždili. Když se nějaká blížila k domovu, avizovala to temným bzučením. Dovolily nám i pěkně pomalu a se zvýšenou opatrností posekat trávník v jejich blízkosti. Jen ta kůlna-záchůdek nebyl k používání... Zůstala po nich úžasná báň. Vydržela přes zimu, opuštěná a v dalším létě naštěstí už neobydlená. Zato v plastovém kompostéru hned vedle se usadily vosy, to byl tvrdší oříšek. Ty už tak přátelské nebyly

Re: Re: Re: Re: Re: Re: loňské vosí hnízdo, 27.02.2015 15:12, Pavla, (O přírodě)

No páááni, to je mi teda pěkná "trocha". Jinak strašidelně krásné ...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: loňské vosí hnízdo, 27.02.2015 17:47, Patrik(m), (O přírodě)

Tož se též přidám, tady jsou zase sršně v přírodě, resp. v lužní podmáčené olšině nebo spíše na kraji olšiny v dutině mrtvého nepadlého stromu asi 5 metrů nad zemí....bohužel tam nebylo příliš světla, takže je to mázlé i ze stativem při 2 s samospoušti, jinač bych ty rychle se pohybující sršně nestihl...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30