O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Stupně vítězů..., 13.02.2015 21:51, Zdeno(m), (O přírodě)

Bylo to skvělé...Jednička holubinka chromová, holubinek, které transparentně šednou, moc není. Hlínožlutá mezi ně nepatří. Lesklokorka jehličnanová skutečně rostla na starém listnáči společně s ježatcem různozubým. Čechratka sklepní byla už po sezoně, ale to je moje filosofie, dávat netypické plodnice, aby se dostaly do "woka". Choroš šupinatý byl velmi snadný, měsíčnici máme vesměs spojenou s chráněnou vytrvalou, roční, ozdobná, je mimochodem dvouletkou. Mám jich na zahradě hafo, je to vděčný objekt pro focení...Pokud jsem správně odezíral, bronz s odřenýma ušima uhrál Chorcheee, na paty mu už šlapali mlaďoši...Z profese kombinatorik a zdatný kvízista basset má stříbro a vevanek je zlatá jako Sáblíková. Blahopřání, obrázek a nashle za týden...

Re: Stupně vítězů..., 13.02.2015 21:58, chorcheee(m), (O přírodě)

Aha vida - a já myslel, že jsem úplně nejlepší . To, že někdo už dal správnou kombinaci jsem nepostřehnul .

Re: Stupně vítězů..., 13.02.2015 21:58, alesjirsa(m), (O přírodě)

Gratulace vítězům.
S holubinkou chromovou jsem se asi ještě nesetkal, nebo o tom nevím, a proto jsem nevěděl, že ve stáří šedne, ale hned na začátku mě s hlínožlutou napadla. Nicméně teď už to budu vědět.
Díky Zdenově kvízu jsem se naučil další houbu, lesklokorku jehličnanovou. Díky Zdeno.
Škoda, že se nepočítala ta dřevomorka lesní. Nebo škoda, že jsem nepoznal tu černou houbu před tou čechratkou. Ta je v předu.
A choroše šupinatého museli poznat všichni. Jinak nebyl už tu v kvízu jednou, tento obrázek ?

Tak se budu těšit zase na příští pátek.

Re: Stupně vítězů..., 13.02.2015 22:01, vevanek, (O přírodě)

Díky, díky, díky. Jsem ráda, že jsem dnes poznala rostlinu, doma jsme těm šešulkám říkali penízky. Ale čechratku jsem opsala od chorcheeho.

Re: Re: Stupně vítězů..., 13.02.2015 22:09, chorcheee(m), (O přírodě)

Jo, s těmi pařezníky jste mě pěkně dráždili...jak ste to všichni opisovali. Skoro jsem tomu už uvěřil .

Re: Re: Re: Stupně vítězů..., 13.02.2015 22:11, alesjirsa(m), (O přírodě)

Dobrá taktika - dát špatnou odpověď, aby ji pak všichni mohli špatně opsat.

Re: Re: Re: Re: Stupně vítězů..., 13.02.2015 22:20, basset(m), (O přírodě)

Re: Re: Re: Re: Re: Stupně vítězů..., 13.02.2015 22:36, Honzík(m), (O přírodě)

...hezká selfie


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30