O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Pozdrav, 16.01.2015 22:25, b.gun(m), (O přírodě)

Tak mi dovolte, drahé kolegyně a drazí kolegové, abych Vás, byť s lehkým zpožděním, taktéž přivítal v Novém roce a popřál Vám v něm mnoho štěstí a úspěchů jak na poli osobním, tak i na tom mykologickém.
Za poslední měsíc jsem musel řešit problémy s jedním pitomcem na jiném webu, kde se pohybuji, a sem jsem nahlédnul jen jednou krátce do Určovny, tak věřím, že budu mít co dočítat. Ale abych jen nepindal, připojím jedno foto říjnových strmělek číškovitých.

Re: Pozdrav, 16.01.2015 22:36, alesjirsa(m), (O přírodě)

Díky.

Re: Re: Pozdrav, 16.01.2015 22:43, Zdeno(m), (O přírodě)

Chyběls, až jsem se obával nějakých komplikací. Srážka s blbcem jí jistě je, ale pokud nejde o život...Díky za letošní ántré...

Re: Re: Re: Pozdrav, 16.01.2015 22:49, chorcheee(m), (O přírodě)

Není pitomec Václav Burle? Já o něm nic nevím, jen jsem si všiml, že houbaři a mykologové (snad to není tím, že by si neměli o čem jiném povídat , když se sejdou, řeší jen jeho...

Re: Re: Re: Re: Pozdrav, 16.01.2015 22:54, Joska(m), (O přírodě)

To je jen obyčejný pitomec. Ale jsou i jiní a daleko horší, jak už zmínil Forrest.

Re: Re: Re: Re: Pozdrav, 16.01.2015 23:25, b.gun(m), (O přírodě)

To ne, bylo to na rybářském webu, kde dělám admina. Byl tam jeden exot, který podváděl s fotkami.
Vyskytla se tam v půlce prosince nesrovnalost s jednou jeho údajně aktuální fotkou z rybolovu na Dunaji, která ale byla na netu zveřejněná už asi 2 roky zpět. Tak jsme se ho dotazovali, co to má znamenat a on se tak různě vyhýbavě vymlouval, že kdysi nafotil spoustu fotek, které prodal známějším fotografům k dalšímu použití a prodeji pod jejich jmény. A že se mu tentokrát žádná pěkná fotka nepovedla, tak použil jednu starší, ale stoprocentně jeho, jen že originál má uložený na disku tisíc kilometrů daleko a tak si ji stáhl z netu. Bla bla bla, prostě důvěryhodnost sama...
No, nedalo mi to a projel jsem si všechny jeho fotky, které na náš web kdy vložil. Co vám budu povídat, dospěl jsem k šíleným číslům - snad stovky fotek stažených z německy psaných stránek (ryby, houby, hmyzáci, ptáci, zvěř, krajinky, momentky z přírody atd.). Třeba v jedné diskuzi ze 40 jím vložených fotek jich bylo minimálně 30 prokazatelně ukradených z netu. A tak jsem strávil přelom roku tím, že jsem si mailoval s lidmi z Rakouska, Švýcarska, Lichtenštejnska a různých koutů Německa, kde jsme si ujasňovali situaci a následně jsem se jim za náš tým omlouval, že takový pitomec se mezi našimi přispěvateli vyskytl. Fakt nechápu, co některé jedince vede k tomu, vytahovat se cizími fotkami. A ty historky o jejich pořízení, kterými je ještě doprovázel (jak se kde plazil, kde a jak dlouho na co číhal, s kým kde a co podnikl, kdo všechno že je jeho kámoš apod.), to už snad musí být duševní porucha...

Re: Re: Re: Re: Re: Pozdrav, 17.01.2015 12:09, Patrik(m), (O přírodě)

No to snad není možné, k tomu opravdu není co dodat...takový případ je opravdu do léčebny...eště by mohli po něm chtít vymáhat autorské práva...myslím, že to by se asi nedoplatil ...jinak ti přeju hodně pěkných nálezů do už započatého roku

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pozdrav, 17.01.2015 12:13, alesjirsa(m), (O přírodě)

Také přeji pěkné nálezy v novém roce a ať už nemusíš mít problémy s podobnými lidmi.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pozdrav, 17.01.2015 14:53, chorcheee(m), (O přírodě)

Ano, půjde s největší pravděpodobností o duševní poruchu, které se říká bájná lhavost a je to oficiální diagnostická kategorie (určitě má i mezinárodní kód .

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pozdrav, 17.01.2015 18:08, Zdeno(m), (O přírodě)

Tak, pseudologia phantastica, ale tady byla spíše prostředkem racionalizace...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pozdrav, 17.01.2015 18:19, MirekK, (O přírodě)

Nic noveho,takovych blbcu znam,hlavne v Nemecku.V Nemecku by si to ten chlap nedovolil,tam by ho financne vysvlekli kvuli uverejnovani fotek jinych lidi.

Re: Pozdrav, 17.01.2015 20:36, Forrest Run(m), (O přírodě)

Luxusní snímek, už jsem ho obdivoval na Damyku, umíš, Draku!:-)


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30