O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Předvánoční dárečky od lesa, 23.12.2014 18:58, Patrik(m), (O přírodě)

Protože budou Vánoce a les moc dobře ví, že mě ze všeho nejvíc zajímají askouši, tak mi nadělil několik dárečků, které jsem již delší dobu toužil najít...všechno to bylo u potoka, hledal jsem na vrbách bílých (Salix alba), na olších (Alnus) a pak na nějakých křovitých úzkolistých neurčených vrbách....nedohub oranžový

Re: Předvánoční dárečky od lesa, 23.12.2014 18:58, Patrik(m), (O přírodě)

Detail...

Re: Re: Předvánoční dárečky od lesa, 23.12.2014 19:00, alesjirsa(m), (O přírodě)

Gratuluji.

Re: Předvánoční dárečky od lesa, 23.12.2014 19:04, Patrik(m), (O přírodě)

A tady je další zajímavý druh, já jim trochu neodborně říkám mykoparaziti nebo mykosaproparaziti, bo parazitují popř. někteří rozkládají jiné houby, což je u hub neobvyklé...tady jsou rážovky houbové, Nectria episphaeria, které parazitují na nějakých tvrdohoubách v olšině...

Re: Předvánoční dárečky od lesa, 23.12.2014 19:05, Patrik(m), (O přírodě)

A na jedné větvičce kousek od těch nedohubů byla fajná skupinka voskoviček, Bisporella cf. citrina

Re: Předvánoční dárečky od lesa, 23.12.2014 19:08, Patrik(m), (O přírodě)

No a poslední zajímavý nález za tento den je už lupenatý...i když pořád docela drobný (plodnice na výšku 3 mm). Rostly na mrtvém kmeni vrby bílé, původně jsem hledal helmovky koromilné, ale tahle bude asi něco jiného...Věděl by někdo?

Re: Předvánoční dárečky od lesa, 23.12.2014 19:08, Patrik(m), (O přírodě)

...ještě spodek...

Re: Re: Předvánoční dárečky od lesa, 23.12.2014 19:20, alesjirsa(m), (O přírodě)

S využitím atlasu bych měl tip - počkám ještě na ostatní.

Re: Re: Re: Předvánoční dárečky od lesa, 23.12.2014 20:19, Zdeno(m), (O přírodě)

Žebernatka...

Re: Předvánoční dárečky od lesa, 23.12.2014 19:13, Patrik(m), (O přírodě)

A protože zítra su Vánoce a já na Vánoce na PC nechodím, předběžně vám sem pošlu jedno péefko, jak jinak, než na téma askouše.
Tak zatím ahojte, a přeju hodně užitečných dárků a šťastné a veselé


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30