O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Stále něčím překvapující zahrada..., 16.11.2014 18:40, Patrik(m), (O přírodě)

Nemám moc, času, po delší době tu tedy něco přidám...je jedno, jestli se tam ohlížím v létě či těsně před zimou, když se pozorně dívám, vždy tam najdu něco zajímavého, nevídaného či nového. Za jeden rok bych už dokázal udělat seznam druhů, které jsem u nás na zahradě našel...je to prostě úžasný ekosystém...tam, kde každý rok vyrůstají helmovky louhové, se teď krom nich objevily i helmovky tuhonohé...

Re: Stále něčím překvapující zahrada..., 16.11.2014 18:40, Patrik(m), (O přírodě)

Hned kousek dál, jsem narazil na dosud nevídanou houbu, asi penízovku, s kterou si nevím rady...???

Re: Re: Stále něčím překvapující zahrada..., 16.11.2014 19:33, P.T.(m), (O přírodě)

cystidovka rybovonná, řekl bych

Re: Re: Re: Stále něčím překvapující zahrada..., 16.11.2014 20:11, Zdeno(m), (O přírodě)

Též mne napadla, sice je trochu nestandardní, mlčochherp by měl přivonět...

Re: Re: Re: Re: Stále něčím překvapující zahrada..., 16.11.2014 21:01, Patrik(m), (O přírodě)

To je právě to, co jsem zapomněl zmínit, též mě hned napadla, ale nic moc vůni jsem necítil, no ale u lupenů lehká nepatrná podivná vůně byla, bohužel nejsem na to takový odborník jako třeba můj pes...nedokážu pořádně rozeznat a pojmenovat pach

Re: Re: Re: Re: Re: Stále něčím překvapující zahrada..., 16.11.2014 21:08, Honzík(m), (O přírodě)

...nó,mně jde taky nejlíp "smrad,vůně a nic moc"

Re: Stále něčím překvapující zahrada..., 16.11.2014 18:40, Patrik(m), (O přírodě)

Pak se ještě ohlídnu o kousek dál, kde jsem nedávno našel zajímavou, ale již neurčitelnou a nefotogenickou vláknici, ale škoda, že nová už nevyrostla...tak jsem se přesunul k hromadě nařezaného dřeva na topení, kde už jsem našel kržatku poprášenou, cf. kulosporku (která čeká na určení) nebo třeba i tyto hnojníky, které tam rostou už od začátku léta...

Re: Stále něčím překvapující zahrada..., 16.11.2014 18:40, Patrik(m), (O přírodě)

Pak jsem se ještě mrknul do trávy, a co nevidím?? kukmák...roste tam z hlíny, klobouk má 18 mm velký, třeň 35 x 3 mm velký a vůbec nevím, zda je to kukmák myší či maličký anebo druh v. fuscidula...???

Re: Stále něčím překvapující zahrada..., 16.11.2014 18:40, Patrik(m), (O přírodě)

Takhle vypadá ze spod...prosím borce o určení, nebo mě to bude ještě dlouho vrtat hlavou...??

Re: Re: Stále něčím překvapující zahrada..., 17.11.2014 00:32, léto, (O přírodě)

Pěkný fotky.

Re: Stále něčím překvapující zahrada..., 16.11.2014 18:40, Patrik(m), (O přírodě)

A nakonec jsem se přemystil do skleníku s kaktusama, ale to, co jsem tam viděl, by naštvalo každého pěstitele....červce kořenové, kteří se mi přiživovali na mé mammilarii...

Re: Re: Stále něčím překvapující zahrada..., 16.11.2014 18:48, basset(m), (O přírodě)

.. ukaž jim zítra, co si dnes o nich napsal, a oni se ještě rádi přemístí někam jinam

Re: Re: Re: Stále něčím překvapující zahrada..., 16.11.2014 18:50, Zdeno(m), (O přírodě)

Zrovna jsem taky startoval...

Re: Re: Re: Stále něčím překvapující zahrada..., 16.11.2014 18:50, Honzík(m), (O přírodě)

...ukaž jim moji fotku

Re: Re: Re: Re: Stále něčím překvapující zahrada..., 16.11.2014 20:14, Zdeno(m), (O přírodě)

Myslíš, že to bude účinnější? Teď co jsi nabitý nabíječkou ohradníkem, máš jistě nadpřirozené schopnosti...

Re: Re: Re: Re: Re: Stále něčím překvapující zahrada..., 16.11.2014 21:03, Patrik(m), (O přírodě)

"nabitý nabíječkou ohradníkem, máš jistě nadpřírozené schopnosti"???

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Stále něčím překvapující zahrada..., 16.11.2014 21:09, Honzík(m), (O přírodě)

...né,začnou se smát a spadnou

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Stále něčím překvapující zahrada..., 16.11.2014 21:12, Honzík(m), (O přírodě)

...Patriku,nabitý znamená že jsme včera s Bassetem fotili u ohrady s býčkama a zapnutým proudem. A při mé šikovnosti...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Stále něčím překvapující zahrada..., 16.11.2014 21:20, Patrik(m), (O přírodě)

To si teda moc šikovný...příště se alespoň postav na polystyren, kdyby ses náhodou nechtíc chytil těch nevímkolik voltů co tam bylo

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Stále něčím překvapující zahrada..., 16.11.2014 21:32, Honzík(m), (O přírodě)

...zeptám se Basseta jestli nějakej "polystyren" nedá...Určitě ho má v tom svým fotobatohu

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Stále něčím překvapující zahrada..., 16.11.2014 23:16, Zdeno(m), (O přírodě)

Voltů hafo, ale proud minimální...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Stále něčím překvapující zahrada..., 16.11.2014 23:17, Zdeno(m), (O přírodě)

Nejlepší prevence je nalít si do holínek vodu, to je potom dóóst výživný drajv...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30