O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Pokračování ze čtvrtku..., 04.11.2014 18:43, Patrik(m), (O přírodě)

Zajímavé, že nacházím spousty těžko určitelných, mnohdy makroskopicky neurčitelných druhů, ale takové běžnější a známější věci mi pořád unikají. Můžu jmenovat třeba ohnivce, borovjáky, pavučince podrodu cortinarius, vatovce a mnoho dalších druhů. Pro některé mnohdy běžné druhy, co vídají na každém kroku... Místo toho však nacházím třeba strmělku číškovitou...

Re: Pokračování ze čtvrtku..., 04.11.2014 18:43, Patrik(m), (O přírodě)

...kalichovku oranžovou....

Re: Pokračování ze čtvrtku..., 04.11.2014 18:43, Patrik(m), (O přírodě)

...milimetrovou drobotinu na dřevě keru si vždy beru dom a doufám, že jednou si ji určím pod mikroskopem (mimochodem, nevíte jak dlouho vydrží v sušeném stavu plodnice askoušů a lupenatých hub???)

Re: Re: Pokračování ze čtvrtku..., 04.11.2014 18:57, basset(m), (O přírodě)

v suchém prostředí asi dokud je nevyhodíš ..

Re: Re: Re: Pokračování ze čtvrtku..., 04.11.2014 19:46, Patrik(m), (O přírodě)

To je bezva, takže pak již stačí (jak už mám ud jiného zdroje...) je jen dát (pokud jsou i s podkladem, třeba na větvičce či stonku) do příznivějšího vlhkého prostředí a oni oživnou a začnou znovu tvořit plodnice??? Teda jestli to netvrdím špatně

Re: Re: Re: Re: Pokračování ze čtvrtku..., 04.11.2014 20:05, basset(m), (O přírodě)

.. no comment

Re: Pokračování ze čtvrtku..., 04.11.2014 18:43, Patrik(m), (O přírodě)

...na askouše mívám štěstí, ale co s toho (2. pád), dyž vím, že se jich pak doma shromažďuje a shromažďuje, a pak zístím, že už mám 42 obálek exsikátů (- 22 , které sem dal panu Stanislavu Tutkovi na určení

Re: Pokračování ze čtvrtku..., 04.11.2014 18:43, Patrik(m), (O přírodě)

...ale někdy se stane, že najdu zajímavý druh, o němž si myslím, že bez mikráku určím, a tak si ho s chutí změřím a popíšu ze všech stran, nechám tam, a doma pak zjistím, že to stejně makroskopicky určit nepůjde.

Re: Pokračování ze čtvrtku..., 04.11.2014 18:43, Patrik(m), (O přírodě)

No, alespoň jsem si při té příležitosti mohl vyfotit morcheloid a ještě mě vylekal půl metru velký černý divočák, co náhle vylezl s křoví a klusem běžel směrem ke mně. Zřejmě usoudil, že pro něj nejsem žádnou hrozbou a tak jak jsem se rychle zvedl a zvolal Co to je??? tak kolem mě klusem popádil dál a jen se na mě podíval....... Škoda, že foťák zrovna fotil ty bílé askouše výše, takže jsem nebyl připraven ani na rychlé zaznamenání toho úžasného, dalo by se říct zážitku

Re: Re: Pokračování ze čtvrtku..., 04.11.2014 18:55, Honzík(m), (O přírodě)

...příště zkus "Pepo,sedni!" a když poslechne tak se ho na nějaký houby zeptej...

Re: Re: Re: Pokračování ze čtvrtku..., 04.11.2014 19:44, Patrik(m), (O přírodě)


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30