O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Něco málo z podzimní hmyzí říše..., 13.10.2014 19:31, Patrik(m), (O přírodě)

V lese to bohužel vysychá, za 4 hod. jsem našel jen 12 druhů hub, i když z některých kousků jsem spokojený čekal jsem toho víc, počkám až zaprší a pak zkusím překonat rekord (do teď mi toho nikdy nešlo najít víc než 20 druhů, a to i přes to, že bylo několik dní mokro a deštivo a prům. strávím v lese 4 hodiny.
Byl jsem vůl, že mě do teď nenapadlo brát domů všechno zajímavé co najdu i když to nechcu usušit na exsikát, protože doma to můžu v klidu lépe prozkoumat
No ale už dost "žvanění" protože když se o něčem rozkecám(rozpíšu) tak to takhle dopadne

Nastalo babí léto a hmyz využívá poslední příležitosti...

Re: Něco málo z podzimní hmyzí říše..., 13.10.2014 19:39, Honzík(m), (O přírodě)

...tentokrát si se ale "rozkecpsal" docela hezky(čárky nekomentuju,sám to občas neřeším)Ten brouček je krásně sladěnej s pozadím a samozřejmě opět hezky ochočenej

Re: Re: Něco málo z podzimní hmyzí říše..., 13.10.2014 19:44, Patrik(m), (O přírodě)

Když se daří, tak se daří...akorát to není brouk, ale ploštice

Re: Něco málo z podzimní hmyzí říše..., 13.10.2014 19:34, Patrik(m), (O přírodě)

Vyhřívá se na fasádě domu či se ve velkém cpe dovnitř...bohužel na zahradě nejsem při focení sám, a někteří jsou tak zvědaví, že záběr nezáběr, prostě se podívám co to fotíš

Re: Re: Něco málo z podzimní hmyzí říše..., 13.10.2014 19:34, Patrik(m), (O přírodě)

Moucha masařka prosí o fotku...

Re: Re: Něco málo z podzimní hmyzí říše..., 13.10.2014 19:41, Honzík(m), (O přírodě)

...a tohle seš ty a nebo se někdo dívá?

Re: Re: Re: Něco málo z podzimní hmyzí říše..., 13.10.2014 19:42, Honzík(m), (O přírodě)

...to bylo k těm chlupatejm.Masařka nemá chybu

Re: Re: Něco málo z podzimní hmyzí říše..., 13.10.2014 20:12, vlk(m), (O přírodě)

...hezká momentka s tím čenichem...

Re: Něco málo z podzimní hmyzí říše..., 13.10.2014 19:37, Patrik(m), (O přírodě)

A teď to masové rvání se dovnitř...Yohaness by možná mohl potvrdit či dokonce přesněji určit, že se tohle všechno na dalších fotografiích jmenuje Harmonia axiridis a věřte tomu či ne, z těch stovek kousků co nám lítá kolem baráku a cpe se všude možně kde je teplo jsem našel jen dva jedince našeho sedmitečného...

Re: Něco málo z podzimní hmyzí říše..., 13.10.2014 19:39, Patrik(m), (O přírodě)

Potvůrky jsou velice variabilní, jedna černá, druha oranžová a třetí červená...ale bezpečně je odhalíme podle světlých žlutooranžových nohou, protože to naše je má vždycky černé

Re: Re: Něco málo z podzimní hmyzí říše..., 13.10.2014 19:48, Honzík(m), (O přírodě)

...poučné.Tuhle jsem slyšel nějaký "asiaty" říkat že na Moravě je větší teplo..(taky hezky cvaklá)

Re: Něco málo z podzimní hmyzí říše..., 13.10.2014 19:43, Patrik(m), (O přírodě)

Některé jsou i na květech muškátů...
Prostě jich je u nás spousta, nejsem sice zastánce hubení živočichů, ale protože je tento druh invazivní a velice rychle narušil původní diverzitu a protože sem prostě nepatří měly by se nelítostně hubit....


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30