O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Po dešti, 14.09.2014 20:37, Kryšot(m), (O přírodě)

Ahoj všem.
V posledních dvou týdnech tady na "seweru" konečně vydatněji zapršelo a lesy pomalu ožívají. Přidávám několik fotek sobotních nálezů...Kozák šedohnědý.

Re: Po dešti, 14.09.2014 20:40, Kryšot(m), (O přírodě)

Mimo kozáků bylo v Rumcajsově i plno hřibů smrkových. Ale ať to není jen o hřibovitých, tak přidám některé pařezovky, kterých začalo plno. Šupinovka slizká...

Re: Po dešti, 14.09.2014 20:43, Kryšot(m), (O přírodě)

Zdeno bude mít určitě radost, protože vyskočilo neskutečné množství jeho oblíbených openěk....

Re: Po dešti, 14.09.2014 20:44, Kryšot(m), (O přírodě)

Konečně se letos ukázala dlouho očekávaná hlíva olivová, potkal jsem 12 mladých trsů.

Re: Re: Po dešti, 14.09.2014 22:03, Zdeno(m), (O přírodě)

Zdeno děkuje za nástřel, na hlívu olivovou jsem letos ještě nenarazil...

Re: Po dešti, 14.09.2014 20:48, Kryšot(m), (O přírodě)

Jinak je spousty třepenitek, helmovek, penízovek, slzivek, strmělek a jiné drobotiny. Taky začínají některé druhy pavučinců, přidám jeden z nejkrásnějších - pavučinec fialový, kterým se pro dnešek rozloučím...

Re: Re: Po dešti, 14.09.2014 21:22, fáfa(m), (O přírodě)

..moc pěkný Radku.škoda toho dneška no já byl nasr.... a hlavně totálně promočenej..a ani jednu fotku jsem neudělal a to sem ještě potom jel mrknout na borováky abych aspoň něco měl a našel sem tam jenom okrajkyto už bylo na mě moc...holt blbej den...

Re: Re: Re: Po dešti, 14.09.2014 21:39, karelzbrd(m), (O přírodě)

pěkný, takový přírodní, jako bych tam byl, ale já tam byl, ale jinde

Re: Re: Re: Re: Po dešti, 14.09.2014 22:01, Kryšot(m), (O přírodě)

Díky, snažím se fotit houby v přirozeném prostředí a nejlepší i s biotopem v pozadí, tak mi to sedí nejlíp...

Re: Re: Re: Re: Po dešti, 15.09.2014 05:23, MACEK, (O přírodě)

Dotaz - Ty Karle,začala již v Brdech říje ?

Re: Re: Re: Re: Re: Po dešti, 15.09.2014 09:32, karelzbrd(m), (O přírodě)

jistě, ta se rozjíždí na přelomu srpna a září, ale ta hlasitá, aby o ní lovci věděli, je v těchto dnech nebo později kolem sv. Václava. Já na jeleny nechodím, ale vidím otlučené stromy, načatá kaliště a cítím jelení prk, když se toulám po lese...

Re: Re: Re: Po dešti, 14.09.2014 21:58, Kryšot(m), (O přírodě)

Mě povidej...Ten špatnej den byl asi všeobecně. Jak jsem se od vás v Boleslavi odtrhnul, tak jsem se stavil ještě za deště na hřibech příživných. A co myslíš, většina jich byla normálně od těch pestřeců okrájená, některé se povalovali kolem, to když asi někomu došlo, že to není normální babka, když neroste ze země. Takže jsem dopadl stejně jako ty s Johanesem, zmoklej, nas....., a bez fotky.

Re: Re: Po dešti, 14.09.2014 22:03, Zdeno(m), (O přírodě)

Jó, když mistr vystaví skvostné fotky...

Re: Re: Re: Po dešti, 14.09.2014 22:07, Kryšot(m), (O přírodě)

Učitel dělá ze žáka mistra...To si Zdeno nezasloužím...Ale určitě vyraz do Rumcajsova, je to tam pěkný...

Re: Re: Re: Re: Po dešti, 14.09.2014 22:48, Zdeno(m), (O přírodě)

Komu čest.... A ta skvělá satisfakce kantora, když kolem něho jde dopředu žák...Kdo byl k tomuto vychováván a vychován, je spokojen. tak to má být, odběhnout co nejlépe svůj štafetováý úsek, předat a dívat se jak další metelí...

Re: Re: Po dešti, 15.09.2014 05:28, MACEK, (O přírodě)

Kásná inspirace pro dnešní ráno a začtek týdne

Re: Re: Po dešti, 15.09.2014 07:32, Honzík(m), (O přírodě)


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30