O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Na procházce , 19.06.2014 21:25, basset(m), (O přírodě)

dnes opět v dubovém lese na jiném místě - dva dubáci, jeden malý fotitelný

Re: Na procházce , 19.06.2014 21:25, basset(m), (O přírodě)

Pak mě čekalo překvapení v podobě hlívy na březovém polenu. Nějak zápasím s tím, která to je Dám několik fotek, třeba někdo pomůže. Fotku zespodu mohu dát až zítra. V lese mě to nějak nenapadlo a doma na to nemám teď světlo.

Re: Na procházce , 19.06.2014 21:25, basset(m), (O přírodě)

další foto

Re: Na procházce , 19.06.2014 21:25, basset(m), (O přírodě)

.. Klobouk je lysý bez jakýchkoli chloupků, voní jako běžná hlíva ustřičná, kterou znám. Lupeny jsou světle šedé, ne bílé. Viditelný krátký třeň, od poloviny dolů jemně bíle chlupatý. Pokožka na klobouku je téměř neslupitelná, pod pokožkou žádná tekutina ani sliz. Klobouky jsou na kraji mírně podvinuté.

Re: Re: Na procházce , 19.06.2014 22:06, karelzbrd(m), (O přírodě)

já to vidím jako ústřičnou, ale jakožto laik, dám na názory zkušenějších. Ona ta ústřičná se někdy splaší, když projde změnami počasí...

Re: Re: Na procházce , 19.06.2014 22:28, P.T.(m), (O přírodě)

Když stářím zežloutnou, je to plicní.

Re: Re: Re: Na procházce , 19.06.2014 22:50, basset(m), (O přírodě)

To by sedělo, některé byly skutečně nažloutlé. Je to ostatně na předposlední fotce na některých plodnicích vidět.

Re: Re: Re: Re: Na procházce , 20.06.2014 09:01, Zdeno(m), (O přírodě)

Už jsem to několikrát komentoval. Vezmi nějakou a nech ji mokrou pár dní, pak čichni...

Re: Re: Re: Re: Re: Na procházce , 20.06.2014 09:17, basset(m), (O přírodě)

Jj, tak jsem si to našel : Plicní jinak voní (ba starší páchne močí..), žloutne zespodu, ale po změnách počasí také fialově modrá a na okrajích rozpraskává. Roste do října.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30