O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Tak a je to II ..., 11.01.2012 21:56, basset(m), (O přírodě)

Kotlety s hlívou

Základní ingredience.
Hlíva ustřičná byla popsána zcela v minulém vydání Tak a je to ...

Sekundární ingredience:
Vepřové kotlety nebo kousek ramínka nebo kousek kýty, jak libo. Je ovšem potřeba dodržet a dbát na to, aby poměr hrubě nakrájéného masa byl v poměru nejméně 1:1 ve prospěch hlívy (následně bude uvedeno proč!). Už posledně jsem psal, že vepřové zeleniny není nikdy dost, ALE. K tomu si připravte další zeleninu, alespoň jednu větší cibuli, možná i dvě. My jsem tam vrazili cibuli bílou. Labužník, samo nezaváhá, a přidá nebo úplně nahradí cibuli pórkem, jak libo. A protože můj "papiňák" (rozumněj - vysoký tlak), ale nejenom on potřebuje česnek, tak se podle nátury přidá odpovídající množství. Aby to mělo správnou barvu, tak přidáme papriku nebo kapii v libovolných barvách. No jasně opět zas a znova vitamíny.

Re: Tak a je to II ..., 11.01.2012 21:58, basset(m), (O přírodě)

Přidáme jemně pepře a grilovacího koření nebo jiného, které máte k houbám nebo masu rádi. Pak už je postup na pánvi zcela nezajímavý, každý to určitě zná. Jenom jedna malá odchylka. Nevím, nakolik je důležité, to byste se museli zeptat mé manželky, ale ona to přikrývá "flákem" alobalu. Tuším, asi proč. Vyhlašuji tímto soutěž, WARUM PROČ ??? Pak to všechno za mírného plamene mícháte a neustále odháníte všechny čumily (včetně sebe), protože ten "houbový" smrad máte rázem v celém bytě.

Re: Tak a je to II ..., 11.01.2012 21:59, basset(m), (O přírodě)

Pak nastane ten okamžik, kdy se to před Vámi objeví na talíři. Otázka, proč je tam ta malá vidlička? Jednoduchá odpověď přesně v rámci zdravého stolování - malá vidlička Vám umožní jednak zachovat důstojnost stravování a jednak, a hlavně, nehltat a to všechno správně vychutnat a v neposlední řadě i rozkousat. Správný poměr velikosti masa i hlívy Vás přímo vede k tomu, abyste napichovali jeden kus masa vers. jeden kus hlívy nebo více.

Re: Re: Tak a je to II ..., 11.01.2012 22:01, basset(m), (O přírodě)

Na posledním snímku vidíte správně odvedenou domácí spotřebitelskou práci. Klaus a Nečas by zcela nepochybně měli neskonalou radost, jak se o sebe umíte postarat bez následků na státní rozpočet - minimálně o polovinu své krmě, tím myslím tu hlívu ustřičnou. O tu se přičiníte samostatně na vycházce s Forrestem, jak bylo uvedeného v předchozím příspěvku "Tak a je to". Při odvádění talíře jsem byl mimořádně požádán o odpověď na otázku: "BYDLÍŠ TADY RÁD?". Kývl jsem na souhlas, protože jsem nebyl schopen po takovén mňamce slova. Teď jsem zpět u klávesnice a monitoru a musím konstatovat: "Ano bydlím tady rád!"

Re: Re: Re: Tak a je to II ..., 11.01.2012 22:02, basset(m), (O přírodě)

Post sriptum.
Pro houbařské a jiné houboneznabohy, kteří nevěří v léčivost hub, mám jeden aktuální poznatek:
"Jestli pozřete takový kulinářský zázrak, nemáte žádný, ale absolutně žádný problém s tím, jestli houby mají nebo nemají léčivé účinky (a já absolutně nepochybuji). Při konzumaci i po tom máte pocit, že Vám Váš mozek a nejenom jeho, obestřela ta která konkrétní houba, ale i celý les, kde ta houba vyrostla a kde jste v tu chvíli ..."

Re: Re: Re: Tak a je to II ..., 11.01.2012 22:35, fáfa(m), (O přírodě)

...no jo to musela bejt mňamka když chleba až na tři kousnutí zůstal celej:o))

Re: Tak a je to II ..., 12.01.2012 10:41, Forrest Run(m), (O přírodě)

Henry, nádhera, sqělá reportáž, hlavně výtečně podrobně a blbuvzdorně zpracovaná!:-)
A to nadšení, co z toho doslova čiší, bravo!:o)

Re: Re: Tak a je to II ..., 12.01.2012 15:34, kápo(m), (O přírodě)

Ja ja perfektní fotoreceptíček,aj ftipný,moc líbí..stejně jako huspeninka,jsi nejpilnější "gastronaut":-))


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30