O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Dlouho jsem tu nebyl, a tak na schválení forresta tu dám pár extra askoušů..., 20.02.2014 17:29, Patrik(m), (O přírodě)

...začnu teď u mě velmi hojnou terčenkou popelavou...

Re: Dlouho jsem tu nebyl, a tak na schválení forresta tu dám pár extra askoušů..., 20.02.2014 17:33, vlk(m), (O přírodě)

...super pohled na kožatkovitou houbičku...gratuluji...

Re: Re: Dlouho jsem tu nebyl, a tak na schválení forresta tu dám pár extra askoušů..., 20.02.2014 17:40, Patrik(m), (O přírodě)

Abych nezapomněl musím se zmínit, že na jisté úpravě v PC se podílel Forrest, tak aby to nevypadalo, že si tu ůpravu přisvojuju

Re: Dlouho jsem tu nebyl, a tak na schválení forresta tu dám pár extra askoušů..., 20.02.2014 17:29, Patrik(m), (O přírodě)

Teď něco s pole...co já jsem se jich nahledal, kolik času jsem tam trávil ohlížením hoven u myších děr, nakonec se povedlo a mám tu mrvovku játrovou...

Re: Re: Dlouho jsem tu nebyl, a tak na schválení forresta tu dám pár extra askoušů..., 20.02.2014 22:05, kutas, (O přírodě)

Tahle se mi líbí, hodně zajímavá houbička zdá se mi.

Re: Dlouho jsem tu nebyl, a tak na schválení forresta tu dám pár extra askoušů..., 20.02.2014 17:29, Patrik(m), (O přírodě)

...prvonález kornice otrubičnaté, našel jsem jedno bezva místo na houby bohaté, tam jich bylo nespočet...

Re: Re: Dlouho jsem tu nebyl, a tak na schválení forresta tu dám pár extra askoušů..., 20.02.2014 17:33, vlk(m), (O přírodě)

...tahle se také povedla...

Re: Dlouho jsem tu nebyl, a tak na schválení forresta tu dám pár extra askoušů..., 20.02.2014 17:29, Patrik(m), (O přírodě)

...kornatka dubová..

Re: Re: Dlouho jsem tu nebyl, a tak na schválení forresta tu dám pár extra askoušů..., 20.02.2014 17:37, vlk(m), (O přírodě)

...nádherná houba stopkovýtrusná rouškatá holubinkotvará kornatkovitá Kornatka...moc se mi líbí...

Re: Re: Dlouho jsem tu nebyl, a tak na schválení forresta tu dám pár extra askoušů..., 20.02.2014 19:14, Forrest Run(m), (O přírodě)

Spíš bych to viděl na Žilnatku proměnlivou, Draku!:-)
Uvidíme, co na to Hanýžka, Kápo a spol.!:-)

Re: Re: Re: Dlouho jsem tu nebyl, a tak na schválení forresta tu dám pár extra askoušů..., 20.02.2014 19:19, vlk(m), (O přírodě)

...vypadá to na Žilnačku merulioidnopórovou...jinak houba stopkovýtrusná rouškatá chorošotvará dřevokazovitá Žilnatka...

Re: Re: Re: Re: Dlouho jsem tu nebyl, a tak na schválení forresta tu dám pár extra askoušů..., 21.02.2014 10:47, Hanýžka(m), (O přírodě)

Schválené fotky jsou pěkné, jen tak dál, Mlčochu. Kornatka to určitě není. Žilnatka spíš, rufu jsem tak tmavou ještě neviděla, ale já toho ještě neviděla spoustu. :-)

Re: Dlouho jsem tu nebyl, a tak na schválení forresta tu dám pár extra askoušů..., 20.02.2014 17:29, Patrik(m), (O přírodě)

...poslední tu je struhák blanitý...

Re: Re: Dlouho jsem tu nebyl, a tak na schválení forresta tu dám pár extra askoušů..., 20.02.2014 18:07, fáfa(m), (O přírodě)

..jestli si dokázal z mazanic přejít na tyto fotky tak to čumim,dobrý..

Re: Re: Dlouho jsem tu nebyl, a tak na schválení forresta tu dám pár extra askoušů..., 20.02.2014 19:39, tapik, (O přírodě)

gratuluji, zdá se, že se blýská na lepší časy

Re: Re: Dlouho jsem tu nebyl, a tak na schválení forresta tu dám pár extra askoušů..., 20.02.2014 23:39, Kraken(m), (O přírodě)

No vida, dílo se podařilo! Teda, až na ty drobné nedostatky ohledně pravopisu...

Re: Dlouho jsem tu nebyl, a tak na schválení forresta tu dám pár extra askoušů..., 20.02.2014 17:29, Patrik(m), (O přírodě)

....a ukončím to lesklokorkou ploskou...

Re: Dlouho jsem tu nebyl, a tak na schválení forresta tu dám pár extra askoušů..., 20.02.2014 17:29, Patrik(m), (O přírodě)

...tak zas někdy příště

Re: Re: Dlouho jsem tu nebyl, a tak na schválení forresta tu dám pár extra askoušů..., 20.02.2014 18:09, Zdeno(m), (O přírodě)

Tyhle fotky s výjimkou dvou posledních jsou dobré až výborné. Pochyboval jsem, že bys tak skokově sám v exilu makal, ale je to na dobré cestě. Ta pravidla českého pravopisu si ovšem akutně sežeň a měj je u počítače...ůpravu, s pole...

Re: Re: Re: Dlouho jsem tu nebyl, a tak na schválení forresta tu dám pár extra askoušů..., 20.02.2014 19:29, Patrik(m), (O přírodě)

Ještě tu přihodím dodatečně něco co bych rád určil. Jestli je tu yohaness mám pro něj jeden druh milimetrového broučka ( 3 mm), našel jsem jej v pokoji, brouky fotím zatím na automat...

Re: Re: Re: Re: Dlouho jsem tu nebyl, a tak na schválení forresta tu dám pár extra askoušů..., 22.02.2014 19:51, Yohaness(m), (O přírodě)

No tak tohoto broučka bych doma nerad viděl... je to totiž rušník muzejní - Anthrenus museorum (Linnaeus, 1761), pro entomologa velmi nebezpečný škůdce. Ve sbírkách rozežere exponáty tak důkladně, že z nich zbyde jen hromádka prachu. Napadá i herbáře a preparovaná zvířata.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30