O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

pár skušebních fotek..., 25.12.2013 19:24, Patrik(m), (O přírodě)

...když mám teď z vánoc nový foťák, tak jsem udělal pár zkušebních fotek, do lesa zajdu až zítra a bude to naostro...dám sem jen makro fotky, omluvte však za kvalitu, jsou jenom z ruky, ale i tak si myslím, že dobré, musím však ještě trochu zapracovat na nastavení...bohužel v příručním letáku nebylo nic /jenom jak se vypíná a zapíná foťák a jak se tam strká baterka/........poupě vánoční hvězdy.

Re: pár skušebních fotek..., 25.12.2013 19:28, Patrik(m), (O přírodě)

Pavouk pod radiátorem...vyfotit ho není lehké, jeho poloha nebyla nejlepší a rychle uměl zmizet

Re: pár skušebních fotek..., 25.12.2013 19:47, basset(m), (O přírodě)

Vlož alespoň jednu fotku s Exif informacemi Ať Ti můžeme poradit. Tohle fakt není není dobré a ani jedna fotka.

Re: pár skušebních fotek..., 25.12.2013 19:24, Patrik(m), (O přírodě)

bohužel jsem teprve teď zjístil, že jsem měl v nastaveno, že to nevyužívalo všech 16 mP, takže to při oříznutí zkazilo fotku...konidie plísně na uschlém listu vánoční hvězdy...

Re: pár skušebních fotek..., 25.12.2013 19:24, Patrik(m), (O přírodě)

...plody jmelí bílého jsem mohl vyfotit ze vzdálenosti 0.5 cm

Re: pár skušebních fotek..., 25.12.2013 19:24, Patrik(m), (O přírodě)

drobný pavouk na smrkové větvičce, foceno zruky.

Re: pár skušebních fotek..., 25.12.2013 19:24, Patrik(m), (O přírodě)

S objektivem jsem se přiblížil tak blízko, že se pavouk začal procházet po něm, byl však moc rychlý, takže mi foťák nestihl dobře zaostřit...

Re: Re: pár skušebních fotek..., 25.12.2013 19:44, Zdeno(m), (O přírodě)

Takové krásné fotky se tady teď sešly. Hodnocení kvality má autor přenechat těm, které svou tvorbou obohacuje a potěší. Škoda, že asi v příručním letáku není vysvětleno, jak se mažou jednotlivé snímky..."I tak si myslím, že dobré"...To budeš asi jediný. Ve sváteční čas, kdy se každý snaží dát něco extra krásného, bychom měli nad smysluplností vkládaného přemýšlet dvakrát...

Re: Re: Re: pár skušebních fotek..., 25.12.2013 19:54, Joska(m), (O přírodě)

"I tak si myslím, že dobré"...
No to jsi fakt jediný. V poslední době ses snažil aspoň trochu, ale zveřejněním dnešních mazanic jsi to rychle pohřbil. Chápu, jsi nadšený z nového foťáku, ale zatím fotografuj, jako když Ti jde o život a zase maž to, co není ke koukání. Jak říká Zdeno, tak po pěti tisících snímků si začneš trochu, ale opravdu trošičku rozumět se svým foťákem. A třeba do té doby trochu dopiluješ i tu gramatiku...
A abych jen nementoroval, zkus si dát do Google název svého foťáku spolu se slovem "návod". A pak můžeš i studovat, co s ním dál.

Re: Re: Re: Re: pár skušebních fotek..., 25.12.2013 19:59, Patrik(m), (O přírodě)

Než jsem tohle dopsal, tak jsi mě předběhl, ale musím uznat, že tohle je text k zamyšlení.

Re: Re: Re: Re: Re: pár skušebních fotek..., 25.12.2013 22:50, Zdeno(m), (O přírodě)

Si piš...

Re: Re: Re: pár skušebních fotek..., 25.12.2013 19:58, Patrik(m), (O přírodě)

Ty pavouky jsem se snažil vyfotit opravdu dlouho, celou tu dobu mně vrtala hlavou jediná myšlenka, jak jiní umí vyfotit pavouka s režimem makro, aby mu neutekl a fotka aby se mu nerozmazala, myslím však, že než se naučím jej správně používat a fotit s ním tak, jak jsem fotil před tím s tím starým, bude trvat delší dobu. ...

Re: Re: Re: Re: pár skušebních fotek..., 25.12.2013 20:10, basset(m), (O přírodě)

Zapomeň na nastavení "Makro" na foťáku ! Nejlépe ihned a navždy.
Makro je:
stativ
AV (priorita clony)
větší nebo velká clona
samospoušť
správně zaostřit
pak doma probírka fotek, co nechat, co zahodit ihned napoprvé
pak editor - ořezat, případně upravit barvy, doostřit
znovu zvážit, zda si ponechat pouze pro sebe, nebo to zkusit znovu a lépe
a když se to skutečně povede a vlastní "sebecenzura" povolí, tak dát na web

Re: Re: Re: Re: Re: pár skušebních fotek..., 25.12.2013 20:43, Patrik(m), (O přírodě)

všechno dělám chápu, ale na mém fotáku se zavedly i dva výše jmenované pojmy, s kterými nevím co dělat, je to AV a clona..

Re: Re: Re: Re: Re: Re: pár skušebních fotek..., 25.12.2013 21:48, vlk(m), (O přírodě)

...napiš jaký máš nový foťák...pochybuji, že by jsi měl něco, co místní ,,ogaři,, neznají...a o to líp poradí...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: pár skušebních fotek..., 25.12.2013 21:53, Joska(m), (O přírodě)

Prostě někde na foťáku jsou písmena M, S, A, P. Bývá to na otočném kolečku navrchu. Nastav na A. Pak se někde nastavuje clona, podle typu foťáku je hodnota někde 2; 2,8; ...5,6; ...a dál něco přes 20, někdy i 32. AV je hodnota od -5 do +5, pro začátek zkus hodnotu 0 a pak posouvej od minusu k plusu. Foťák na stativ, zaměř a zaostři ho na nějaký objekt a zkoušej různé hodnoty clony. Čas se Ti nastaví automaticky sám.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pár skušebních fotek..., 25.12.2013 22:07, Joska(m), (O přírodě)

Ještě radši pro začátek zapomeň na pohyblivé objekty. Ty se fotí pro změnu režimem S, z ruky skrz hledáček a nastavuješ čas a clonu.

Re: Re: Re: Re: Re: pár skušebních fotek..., 26.12.2013 08:31, Mahony(m), (O přírodě)

Tak pod to se PODEPISUJI, parádní návod Bassete i nad výše uvedenými názory Zdena a Josky souhlasím, mazanice sem nepatří

Re: Re: Re: Re: Re: Re: pár skušebních fotek..., 26.12.2013 10:59, Patrik(m), (O přírodě)

Foták je Canon PowerShot SX500 IS, dík za vyjasnění, po obědě jdu zkoušet do lesa, takže si s tím pohraju a uvidím

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pár skušebních fotek..., 26.12.2013 11:12, Joska(m), (O přírodě)

Pokud sis ho ještě nenašel, tady je odkaz na stažení návodu:
odkaz

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pár skušebních fotek..., 26.12.2013 11:15, b.gun(m), (O přírodě)

A tady trocha povídání o přístroji... recenze na digimanii

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pár skušebních fotek..., 26.12.2013 11:41, basset(m), (O přírodě)

Tady si můžeš stáhnout příručku v češtine


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30