O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Zřejmě poslední lupenaté houby za tento rok..., 23.11.2013 17:13, Patrik(m), (O přírodě)

helmovka, mycena...

Re: Zřejmě poslední lupenaté houby za tento rok..., 23.11.2013 17:13, Patrik(m), (O přírodě)

křehutka sp., na místě jich bylo hafo

Re: Re: Zřejmě poslední lupenaté houby za tento rok..., 23.11.2013 19:25, basset(m), (O přírodě)

určitě víš, co je na té pěkné fotce špatně

Re: Re: Re: Zřejmě poslední lupenaté houby za tento rok..., 23.11.2013 19:44, basset(m), (O přírodě)

pokud to nevidíš, tak Ti napovím - dvě věci:

- klacek vzadu
- rozmazaný list vpředu

To musíš vidět už v lese.
Kouknu do hledáčku a vidím, že mi tam vzadu ten klacek do toho snímku "nějak nepatří".
Kouknu znovu do hledáčku a vidím, že mi ty listy vespodu vpravo "významně" překáží ve výhledu na houbu. Navíc budou při zaostření na houbu ve finále rozostřené, protože nejsou v rovině předpokládáné ostrosti. Pokud by byly za houbou, tak by to možná nevadilo, možná ano. To záleží, co si od toho snímku očekával. Zkus se u každého předpokládaného snímku zamyslet nad tím, jak to dopadne ! Doma se už toho moc zachránit nedá.

Máš celkem zajímavé nálezy a chuť fotit a dokumentovat. Zkus zpomalit. Krása není v množství, ale jednoznačně v kvalitě.

Budu Tě chválit za dobré a lepší fotky.
Ty horší budu komentovat jen tehdy, když by to byla krásná fotka, KDYŽ...
Ty špatné Ti komentovat nebudu, protože je ztráta času

Re: Re: Re: Re: Zřejmě poslední lupenaté houby za tento rok..., 23.11.2013 20:16, Patrik(m), (O přírodě)

takových detailů si bohužel všímám většinou až doma

Re: Re: Re: Re: Re: Zřejmě poslední lupenaté houby za tento rok..., 23.11.2013 20:37, basset(m), (O přírodě)

to bohužel mělo asi vypadat takto BOHUŽEL

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zřejmě poslední lupenaté houby za tento rok..., 23.11.2013 21:51, Patrik(m), (O přírodě)

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zřejmě poslední lupenaté houby za tento rok..., 25.11.2013 21:09, basset(m), (O přírodě)

Proč myslíš? Dyť není ještě ani konec listopadu.

Re: Zřejmě poslední lupenaté houby za tento rok..., 23.11.2013 17:13, Patrik(m), (O přírodě)

v mechu se krom helmovek louhových našly i lakovky...

Re: Zřejmě poslední lupenaté houby za tento rok..., 23.11.2013 17:13, Patrik(m), (O přírodě)

a pod borovicí jsem našel početné množství těchto špiček, které můj foťák špatně ostřil..nejpovedenější je asi tato fotka...

Re: Zřejmě poslední lupenaté houby za tento rok..., 23.11.2013 17:13, Patrik(m), (O přírodě)

a tato...

Re: Zřejmě poslední lupenaté houby za tento rok..., 23.11.2013 17:13, Patrik(m), (O přírodě)

jako poslední jsem našel pod borovicí tyto krásné šťavnatky ??neznámé??

Re: Zřejmě poslední lupenaté houby za tento rok..., 23.11.2013 17:13, Patrik(m), (O přírodě)

spodek...

Re: Re: Zřejmě poslední lupenaté houby za tento rok..., 23.11.2013 18:59, Zdeno(m), (O přírodě)

Šťavnatka pomrazka, mívá i načervenalé plodničky...

Re: Re: Re: Zřejmě poslední lupenaté houby za tento rok..., 23.11.2013 20:15, Patrik(m), (O přírodě)

no konečně jsem se jí dočkal


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30