O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Sucho, ale zázraky se dějí..., 14.08.2018 17:24, Včelda, (Houby)

minulý víkend jsem strávil v jižní Čechách. Ani jsem nečekal, že bych něco extra našel, ale přece jen jsem si pár míst prošel. Všude naprosté sucho a až na naprosté výjimky bez hub. Cvaknul jsem za den a půl asi tři houby a to ještě ze zoufalství. Pak jsem se na závěr rozhodl zajet na Třeboňsko, kde jsem na jednom místě loni v létě našel množství "legaláčů" a hřibů červených. Po nějaké době jsem skutečně několik hřibů červených (Xerocomellus rubellus) našel...

Re: Sucho, ale zázraky se dějí..., 14.08.2018 17:24, Včelda, (Houby)

no a vypadalo to, že tím to skončilo... chodil jsem okolo a nic dalšího, jen nějaká ta holubinka. A pak jsem zašel do míst, kde to bylo více zarostlé a hůře průstupné a nestačil se divit. Skoro na každém kroku byl nějaký z hřibů, někdy i skupinky, jako v tomto případě hřiby Le Galové (Rubroboletus legaliae)

Re: Re: Sucho, ale zázraky se dějí..., 14.08.2018 19:22, mipera, (Houby)

Krásné fotky, tato se mi líbí nejvíce.
Krásné jsou i všechny nálezy.
Na Třeboňsko to nemám daleko, občas tím směrem podnikáme cyklovýlety. Ale je mi jasné, že i kdybych muže přemluvila, že tam vyrazíme, tak bychom stejně nic nenašli.

Re: Sucho, ale zázraky se dějí..., 14.08.2018 17:24, Včelda, (Houby)

nebo hřiby přívěskaté (Butyriboletus appendiculatus), těch bylo na jednom flíčku asi 15

Re: Sucho, ale zázraky se dějí..., 14.08.2018 17:24, Včelda, (Houby)

byly tam porůznu i luxusní dubáčci (Boletus reticulatus)

Re: Sucho, ale zázraky se dějí..., 14.08.2018 17:24, Včelda, (Houby)

několik kovářů (Neoboletus luridiformis)

Re: Sucho, ale zázraky se dějí..., 14.08.2018 17:24, Včelda, (Houby)

několik málo hřibů medotrpkých (Caloboletus radicans)

Re: Sucho, ale zázraky se dějí..., 14.08.2018 17:24, Včelda, (Houby)

takže jsem si připadal jako v Jiříkovém vidění, což ještě umocnil nález hřiba rudonachového (Imperator rhodopurpureus), který mi lehce zavání f. xanthopurpureus

Re: Sucho, ale zázraky se dějí..., 14.08.2018 17:24, Včelda, (Houby)

tenhle prcek už byl ale klasický

Re: Sucho, ale zázraky se dějí..., 14.08.2018 17:24, Včelda, (Houby)

no a mezi tím vším rostl i nějaký ten kozák (snad habrový, kolem byly duby a lísky) a u paty dubu malý křemenáč... A to vše jen prakticky na několika málo metrech. Pravda, kromě hřibovitých a asi tří holubinek už tam žádné jiné houby nebyly, ale i tak jsem mohl být spokojen. No ni?

Re: Re: Sucho, ale zázraky se dějí..., 14.08.2018 17:37, Forrest Run(m), (Houby)

Šel bych do habráka, Fčeldulíne, srdečná gratulka k parádním nálezům v tomhle polopouštním počásku!:-)

Hanka "Samotářka" Ti poslala SZ.....jukni na ni, please.....myslím, že jí budeš moct dát pěknej virtuální dárek k jejímu zítřejšímu svátku, Draku!:-)

Re: Re: Sucho, ale zázraky se dějí..., 14.08.2018 20:40, tomaj, (Houby)

Nádhera, jak z jiného světa.

Re: Re: Re: Sucho, ale zázraky se dějí..., 14.08.2018 22:50, karelzbrd(m), (Houby)

krásný nálezy a fotky. Pro mě na kyselých Brdech jen sen... Maximálně jsem našel z těch barevnějších horské hřiby, což zase odpovídá podloží.

Re: Re: Sucho, ale zázraky se dějí..., 15.08.2018 19:13, vevanek, (Houby)

Nádhera Ani se nechce věřit, že jsou to nálezy z víkendu.

Re: Re: Re: Sucho, ale zázraky se dějí..., 16.08.2018 19:59, Včelda, (Houby)

a přesto jsou. Ovšem z toho předminulého, tedy 4.-5.srpna, což ale na věci mnoho nemění

Re: Re: Sucho, ale zázraky se dějí..., 15.08.2018 20:25, Pavla, (Houby)

Včeldo, Ty si taky pjerunek šikovny. Moc pěkné.

Re: Re: Re: Sucho, ale zázraky se dějí..., 16.08.2018 20:00, Včelda, (Houby)

děkuji velice za komplimenty, ale byla to spíše náhoda než cokoli jiného


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30