O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Facebůůůk, 12.08.2018 20:21, petras, (O přírodě)

mi připomněl loňského pavoučka.Tak jsem se šel podívat,jestli nějakého nenajdu.Prošel jsem kus louky a nic,pak prázdnou pavučinu a kousek dál dva na stráži.O dalších dvacet metrů dál byla další síť.Běžel jsem pro nádobíčko,jeden se nechal fotit až z pěti centimetrů,ostatní po přiblížení odpadli do trávy.Bylo už dost pozdě a proti sluníčku.Ale ještě se na ně vypravím.

Re: Re: Facebůůůk, 12.08.2018 20:44, vevanek, (O přírodě)

Fotky jsou to pěkné, ale já bych to focení nezvládla. Ta moje arachnofobie

Re: Re: Facebůůůk, 12.08.2018 22:07, tomaj, (O přírodě)

Moc pěkné. Jak se Ti podařilo jej omámit aby takto pózoval ?

Re: Re: Re: Facebůůůk, 12.08.2018 23:06, petras, (O přírodě)

Když jsem je našel,tak jsem se opatrně přibližoval,sedl na židli,nasadil 150sátku a kroužek.Ten bez mouchy se nebál,postupně jsem nasadil seťák a kroužek a fotil z pěti centimetrů.Strkal jsem do něho trávou,aby změnil polohu,ale vždycky se otočil hlavou dolů.Obsazeny byly ještě dvě pavučiny,ale jak jsem se přiblížil víc,tak zmizeli v trávě.Čtvrtá už asi byla bez pavouka.Pěkně se potvůrky rozmnožily.

Re: Re: Facebůůůk, 12.08.2018 23:29, Dano, (O přírodě)

Pěkné!

Re: Re: Facebůůůk, 13.08.2018 00:04, Kraken(m), (O přírodě)

Tak ten můj ze zahrádky plachý rozhodně nebyl. Nechal se klidně fotit mým kompaktem, přes to, že jsem se ho téměř dotýkal. Tohle je ale bohužel jeho poslední fotka. Příští den už na pavučině nebyl, i když ta byla netknutá. Ještě pár dní jsem se tam chodil dívat, ale už se neukázal...

Re: Re: Re: Facebůůůk, 14.08.2018 07:19, samotářka, (O přírodě)

Podle knihy Pavouci ČR by měla samička v srpnu vytvořit někde na rostlinách blízko pavučiny džbánkovitý kokon, a do něj naklást vajíčka. Nějaký čas pak prý samička kokon ještě hlídá. Mladí pavoučci se vylíhnou na jaře.
Proto asi zmizela, sedí někde pod listem na svojí snůšce vajíček.

Re: Re: Facebůůůk, 13.08.2018 11:39, Millda, (O přírodě)

Paráda.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30