O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Fotím vše, co roste, 08.08.2018 15:35, mipera, (Houby)

Už v 6 hodin bylo v lese k nedýchání.
Dlouho to vypadalo, že půjdu domů s prázdným foťákem,
nakonec jsem byla ráda, když jsem našla čechratici černohuňatou,
i když už má něco za sebou.

Re: Fotím vše, co roste, 08.08.2018 15:35, mipera, (Houby)

Viděla jsem hvězdovky smrkové, krásnorůžky lepkavé a pýchavky hruškovité.
Vše bylo suché.
Potěšil mě houževnatec šupinatý, v těchto místech jsem ho ještě nenašla.

Re: Re: Fotím vše, co roste, 08.08.2018 16:53, Zdeno(m), (Houby)

Hm, pěkně zvládnutý a působivý obrázek...

Re: Re: Re: Fotím vše, co roste, 08.08.2018 17:24, basset(m), (Houby)

Souhlas

I když to patří třeba mezi těch šest, které podle Chorchee, by snad ani neměly existovat. Ovšem Chorchee zapomíná na několik základních a zcela podstatých věcí tohoto webu:

- nejsme vědecký web, tím ovšem nechci vůbec urazit nebo omezovat někoho, kdo sem takové informace dává a rád si to přečtu, abych se dozvěděl něco, co nevím ...
- ne každý má přístup nebo možnost se dostat do oblastí (PP, PR, NPR, parky apod.), aby hledal nebo kontroloval, co tam roste a pak referoval o tom, že tam našel třeba masečník
- ne každý chodí nebo může chodit každý den do lesa
- ne každý má k dispozici elektronový mikroskop nebo dokonce jenom běžný mikroskop
- můj obdiv naopak má každý, kdo může a dělá to pro zejména pro svoje zdraví a potěšení z jakýchýkoli nálezů, o které se chce pak podělit s ostatními
- ne každý je skvělý fotograf
- máme tu ale řadu lidí, kteří poradí
- máme tu řadu lidí, kteří se tu učí a naučili se nejenom rozeznávat houby ale je i dobře nafotit, patřím skoro mezi ně ! Dík zdejší komunitě.
- tvrdím a stále budu tvrdit: Krásná houba zaslouží krásnou fotku !

Re: Re: Re: Re: Fotím vše, co roste, 08.08.2018 18:45, Zdeno(m), (Houby)

Zdenův podpis, právě ty aktuální zprávy s fotkami jsou pro většinu místní komunity tím segmentem zájmu o přírodu, který si zvolili, focení je radost...Pro chorcheeeho jen připodotek: von ten Murphy zas tak dlouho neklimbá, že... Ještě jako patriot sousedních stránek poznamenám, že mnohdy jsou tam příspěvky na velmi dobré úrovni a návštěvnost (je-li relevantní...) hodně zajímavá...

Re: Re: Re: Re: Re: Fotím vše, co roste, 08.08.2018 20:51, chorcheee(m), (Houby)

Kolegové, děkuji za názory!

Já to v podstatě nerozporuji. Jen jsem chtěl upozornit, že je těžké spojit kvantitu s kvalitou. Někdy to jde, ale musí tomu člověk být schopen a ochoten dávat maximum. To já často nejsem a tak publikuji méně . Kvalitou zde myslím jak nevšední nálezy, tak velmi nadprůměrnou fotografii. Jak se z toho tu stal fotokroužek, už si sem prostě leccos nedovolím dát. Snažím se dávat jen počiny, které nějak vybočují z normálu a jsem zvědav co vy na to .

Na druhou stranu chápu, že je v podtitulu diskuse "Aktuální reportáže z lesa". Nemůžu tedy nikomu zakazovat, dát sem každý rok 50x hřiba dubového, 20x kováře, 15x růžovku a 10x sírovce. Ale já to prostě už nepovažuji za smysluplné a tak to nedělám.

Ozval jsem se proto, že často kritizujete vlka a jak říkal můj tatínek "čert sere vždy na větší hromadu", musel jsem si tedy přisadit . On vlk, chudák, vyloženě špatné fotografie nedělá. Ale u většiny postrádám takové to "Wáuuuu!" Nějaký silný příběh, emoci, proč bych myslel, že taková fotografie má být publikována.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fotím vše, co roste, 08.08.2018 20:59, chorcheee(m), (Houby)

A mimochodem, z dávání běžných věcí profituji i já . Právě jsem se vrátil z těch Libějovic (nakonec se mi nechtělo pracovat, přesněji se mi to v tom vedru ani nedařilo a tak jsem vyrazil na motorce na krátký výlet). Sírovce jsem tam našel asi na 6ti místech! Vše mrtvé a rozlomené duby. Poslední skupina byla tak 1 x 2 m (obrovský ležící kmen), naprosto čerstvý, žluťoučký, při krájení "krvácel". Až mi ho bylo líto. Ale "výběrovou těžbou" jsem vybral tak 1/10 klobouků, skoro to není vidět, že jsem tam řádil a i tak mám asi 5 kg. Teď budu dumat co s ním. Snad zítra část rozdám akademickým kamarádům na našem pravidelném poobědovém "kafíčku" . Mějte se!

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fotím vše, co roste, 08.08.2018 21:12, Zdeno(m), (Houby)

Silné příběhy mu nechybějí, je nápaditý poctivý dělník s citem pro kompozici i vhodný záběr. Není ovšem ochoten si nechat poradit s úpravami a sveřepou kvantitou ztrácí čas na vymazlení obrázků...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fotím vše, co roste, 08.08.2018 21:21, chorcheee(m), (Houby)

Ještě poslední postřeh a pak už dám pro dnešek pokoj . Z českého "trojlístku" považuji za nejlepší Houbareni. I když si o robim můžeme myslet co chceme, pevnou rukou drží úroveň. To mu rád přiznám.

Na druhou stranu jsem to byl já, kdo přispěl k jeho vyloučení z FB skupiny "Mykologická poradna" Asi před rokem tam byl v pozici moderátora. Jeden uživatel mu odporoval a tak ho vylil. To jistě nepřekvapí a třeba Zdeno s ním má stejnou zkušenost. Z diskuse bylo jasně patrné, že ne onen uživatel, ale Hanzlík se chová arogantně a autoritářsky. Napsal jsem to Tereze Tejklové a ta Hanzlíka zbavila moderátorství. Na to konto tam začal strašně plakat, kolik toho pro houby dělá, jak je lidem nezištně určije, a že je to strašné bezpráví, že nemůže být moderátor. No a tak ho vyloučili(y) natvrdo...

Jak o něm kdosi psal: Zakomplexovaný tlustý mamánek. A já přidávám: Který umí být zlý, dokud má v rukou pistolku. Když mu ji někdo sebere, pláče jak malé dítě...

[...a jestli si to tady přečte, budu před domovními dveřmi pravidelně nacházet granáty, možná občas pod rohožkou i nášlapnou minu ]

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fotím vše, co roste, 08.08.2018 21:36, basset(m), (Houby)

Dám taky jeden postřeh. Zapomeň drbat a pomlouvat lidi !!!. Je mi milejší, když tu uvidím každý rok 50x hřiba dubového, 20x kováře, 15x růžovku a 10x sírovce.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fotím vše, co roste, 08.08.2018 21:44, chorcheee(m), (Houby)

Chápu! Na druhou stranu, já to mám jinak, považuji za důležité šířit silné příběhy, kterými jsem si jist, že jsou více než pomluva. Nebudu se zlobit, když mi to smažeš (ale ještě to chvíli nech, ať si to přečtou lidi ).

Re: Re: Re: Re: Fotím vše, co roste, 08.08.2018 20:45, tomaj, (Houby)

To klidně podepíšu.

Re: Re: Fotím vše, co roste, 08.08.2018 20:42, tomaj, (Houby)

Pěkné fotky.

Re: Re: Fotím vše, co roste, 08.08.2018 22:11, Forrest Run(m), (Houby)

Karavana v turbanech procházející soutěskou někde na Silk Road!

Re: Re: Re: Fotím vše, co roste, 08.08.2018 22:14, chorcheee(m), (Houby)

Máš recht, Petře! .

Re: Re: Re: Re: Fotím vše, co roste, 08.08.2018 22:21, mipera, (Houby)

U nás se přehnala, při které spadlo 20 mm srážek.
Snad mi tu něco zajímavého brzy naroste.
Doma nevydržím, koukat na bednu mě nebaví a v lese je tak krásně...

Re: Re: Re: Fotím vše, co roste, 08.08.2018 22:24, mipera, (Houby)

Reaguji na Forresta, ukládá se to, kam chce.

Re: Fotím vše, co roste, 08.08.2018 15:35, mipera, (Houby)


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30