O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Beskydy, okolí Čeladné - ČÁST PRVNÍ, hřibovité , 29.09.2013 17:07, Patrik(m), (O přírodě)

No tak jak jsem říkal. Ukážu vám, co jsme našli na Čeladné. Předem upozorňuji, že jsem zklamaný. Příroda zde, hlavně ve smrčinách, byla značně narušená - hřibů smrkových jen strašně málo

Re: Beskydy, okolí Čeladné - ČÁST PRVNÍ, hřibovité , 29.09.2013 17:07, Patrik(m), (O přírodě)

Toto je určitě hřib červený. Nic jiného mě nenapadá. Pokud né, tak alespoň něco z rodu xerocomus či xerocomellus.

Re: Beskydy, okolí Čeladné - ČÁST PRVNÍ, hřibovité , 29.09.2013 17:07, Patrik(m), (O přírodě)

druhá strana...

Re: Re: Beskydy, okolí Čeladné - ČÁST PRVNÍ, hřibovité , 29.09.2013 17:38, basset(m), (O přírodě)

Už jsem psal včera - hřib červený to není. Kde si tohoto hřiba našel? Pokud si ho našel někde v mokrém mechu nebo mokřině, mohl by to být hřib mokřadní.

Re: Re: Re: Beskydy, okolí Čeladné - ČÁST PRVNÍ, hřibovité , 29.09.2013 19:24, Patrik(m), (O přírodě)

tuto možnost jsem nevyloučil, ale nějak mě to přišlo nepravděpodobné...našel jsem zde v horách spolu s h. hnědými.

Re: Re: Re: Re: Beskydy, okolí Čeladné - ČÁST PRVNÍ, hřibovité , 30.09.2013 22:00, basset(m), (O přírodě)

Ještě další návrh - suchohřib osmahlý - dal ho dnes Fáfa.

Re: Beskydy, okolí Čeladné - ČÁST PRVNÍ, hřibovité , 29.09.2013 17:07, Patrik(m), (O přírodě)

nejvíce zde bylo hřibů hnědých, plstnatých....

Re: Beskydy, okolí Čeladné - ČÁST PRVNÍ, hřibovité , 29.09.2013 17:07, Patrik(m), (O přírodě)

....a hlavně prvonález , hřib kovář, kterých tu byly jen čtyři kusy.

Re: Beskydy, okolí Čeladné - ČÁST PRVNÍ, hřibovité , 29.09.2013 17:07, Patrik(m), (O přírodě)

tihle ale nebyly zrovna ukázkový, spodek.

Re: Re: Beskydy, okolí Čeladné - ČÁST PRVNÍ, hřibovité , 29.09.2013 19:39, vlk(m), (O přírodě)

...hezký detail...ten se Ti povedl...

Re: Beskydy, okolí Čeladné - ČÁST PRVNÍ, hřibovité , 29.09.2013 17:07, Patrik(m), (O přírodě)

a tady jsou....doma.

Re: Re: Beskydy, okolí Čeladné - ČÁST PRVNÍ, hřibovité , 29.09.2013 17:40, basset(m), (O přírodě)

Nikdy nefoť houby na novinách. Esteticky je to strašný.

Re: Re: Re: Beskydy, okolí Čeladné - ČÁST PRVNÍ, hřibovité , 29.09.2013 19:21, Patrik(m), (O přírodě)

no... to je fakt, ale bylo to narychlo....

Re: Beskydy, okolí Čeladné - ČÁST PRVNÍ, hřibovité , 29.09.2013 17:07, Patrik(m), (O přírodě)

našli jsme alespoň tenhle koš o průměru 30 cm,

Re: Beskydy, okolí Čeladné - ČÁST PRVNÍ, hřibovité , 29.09.2013 17:07, Patrik(m), (O přírodě)

a doma jsem ještě hopl do lesa, našel jsem dobré místo, z jednoho podhoubí jsem vytahal 32 dubových, tohle jsem našel během tří minut, ale pozor, dnes jsem tam skočil zase, po dvou dnech, ty čtyři prdoly jsem tam našel pořád stejné a bohužel tam asi někdo byl po mně a úplně mě ho zlikvidoval, takže je s ním kaput.

Re: Re: Beskydy, okolí Čeladné - ČÁST PRVNÍ, hřibovité , 29.09.2013 17:41, basset(m), (O přírodě)

Proč myslíš, že to jsou hřiby dubové ? Já tam vidím samé smrkové.

Re: Re: Beskydy, okolí Čeladné - ČÁST PRVNÍ, hřibovité , 29.09.2013 17:46, Forrest Run(m), (O přírodě)

To jsou smrkáče, Draku!:-)

Re: Re: Re: Beskydy, okolí Čeladné - ČÁST PRVNÍ, hřibovité , 29.09.2013 19:20, Patrik(m), (O přírodě)

smrky tam nebyly, soudil jsem automaticky podle toho, že jsem byl v bučině.....

Re: Re: Re: Re: Beskydy, okolí Čeladné - ČÁST PRVNÍ, hřibovité , 29.09.2013 19:39, Forrest Run(m), (O přírodě)

Českej názef je zavádějící, latinskej je přesnější. Boletus edulis znamená doslova "Hřib jedlý".....Smrkáč je zkrátka tak trošku "Mykorhizní Děfka";-)
Umí se sblížit i s bukem, jedlí, borovicí, břízou, habrem, dubem, dokonce i pod lípama.
A třeba pod břízou nebo habrem pak tvoří specifický plodnice, který některý mykologové berou i jako jinej druh. Schválně si na netu najdi spory o "Hřib březový", jestli to je nebo není jinej druh.
Stejně tak dubáky taky najdeš i pod bukama....

Re: Re: Beskydy, okolí Čeladné - ČÁST PRVNÍ, hřibovité , 29.09.2013 19:42, vlk(m), (O přírodě)

...smrkáči...škoda že špinaví jak....................

Re: Re: Re: Beskydy, okolí Čeladné - ČÁST PRVNÍ, hřibovité , 29.09.2013 20:22, Patrik(m), (O přírodě)

neměl jsem zrovna nůž no, byli jsme pro dřevo ne na hřiby

Re: Re: Re: Re: Beskydy, okolí Čeladné - ČÁST PRVNÍ, hřibovité , 29.09.2013 21:40, basset(m), (O přírodě)

Houbař má v kapse nůž, i když jde za roh do krámu pro chleba, natož do lesa

Re: Re: Re: Re: Re: Beskydy, okolí Čeladné - ČÁST PRVNÍ, hřibovité , 30.09.2013 19:07, Patrik(m), (O přírodě)

to je řeč, kolikrát jdu hned po škole na hřiby, beru koš, foťák, ale na nůž už jsem několikrát zapomněl, to pak bylo neštěstí


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30