O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Po dlouhé době zase zde, 06.04.2018 19:55, maxim stanko, (O přírodě)

Ahoj!
Po dlouhé době jsem si udělal čas a koukl se na tento web. Za tu dobu, co jsem tady nebyl, jsem toho moc nenafotil. Asi kvůli tomu, že moc hub neroste. Ale o bílou sobotu jsem byl v lese a tam se něco našlo....
Ještě před vstupem do lesa jsem našel pěkný pařez, na kterém rostl černorosol bukový(Exidia glandulosa) a outkovka (Trametes sp.).

Re: Po dlouhé době zase zde, 06.04.2018 22:59, Kraken(m), (O přírodě)

Chorcheee tu řeší nohy a ani si nevšimne, že jsi na tom pařezu vyfotil vzácného exotického motýla!

Re: Po dlouhé době zase zde, 06.04.2018 19:55, maxim stanko, (O přírodě)

V lese jsem našel zajímavý lišejník, uřčil jsem ho jako terčovku rourkatou (Hypogimnia tubulosa).

Re: Po dlouhé době zase zde, 06.04.2018 19:55, maxim stanko, (O přírodě)

Dále jsem našel hnědák Schweinitzův(Phaeolus schweinitzii).

Re: Po dlouhé době zase zde, 06.04.2018 19:55, maxim stanko, (O přírodě)

Poté jsem našel další outkovku(Trametes sp.), tentokrát pravděpodobně žijící v symbióze s řasou.

Re: Po dlouhé době zase zde, 06.04.2018 19:55, maxim stanko, (O přírodě)

Nedaleko od outkovky jsem našel skupinku pohárovek obecných(Crucibulum laeve). Je to můj prvonález.

Re: Po dlouhé době zase zde, 06.04.2018 19:55, maxim stanko, (O přírodě)

Nakonec jsem našel zajímavý pařez obrostlý mechy a lišejníky. Dokonce tam bylo i vyškubané peří blíže neurčeného ptáka.

Maxim Stanko

Re: Re: Po dlouhé době zase zde, 06.04.2018 20:58, chorcheee(m), (O přírodě)

No Maxi, lepšíš se to jako jo . Ale snad mi nebudeš mít za zlé, když napíši, že s fotografiemi by sis měl více vyhrát. Je to celkem originální styl - pařez s nohama člověků a tak - ale přesto tam často pořádně nejsou vidět objekty tvé lásky. Houby, mechy, lišejníky...

Dobře víš, že tady je to hlavně "fotografický kroužek". Přispívají sem i výborní mykologové, ale ne zas až tak moc . No a teď se můžeme ptát, kde jsou priority, o co tady jde, žeááno? Jak by napsal Forrest .

Já myslím, že tady je to hlavně o pospolitosti lidí s podobnými zájmy a láskami. Takže přispívej dál a snaž se. Kdyby to bylo hodně špatné, určitě Ti dáme vědět. A ty to nebudeš brát ve zlém, protože Tě už trošku znám.

Hodně zdaru!, chorcheee.

Re: Re: Re: Po dlouhé době zase zde, 06.04.2018 21:04, Véna, (O přírodě)

Nemuč ho, on se zlepší.

Re: Re: Re: Re: Po dlouhé době zase zde, 06.04.2018 21:12, chorcheee(m), (O přírodě)

Tak snad nemučím (i když i já špatně nesu kritiku negativní ). Někdo moudrý již dávno řekl: "Jen to špatné nás někam posouvá. Mazání medu kol úst vede jen k zakrňování". Ale protože nevím, kdo to řekl (třeba někdo doplní...), vtírá se myšlenka, že jsem si to vymyslel já .

Re: Re: Re: Po dlouhé době zase zde, 07.04.2018 09:17, soucekp, (O přírodě)

Každý fotograf má holt svůj styl


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30