O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Zkusím vesele dát pár fotek z neděle, 28.03.2018 21:06, Pavla, (O přírodě)

kdyby snad někdo o umění stál: „Svůj širák odhazuji v dál…“

Re: Zkusím vesele dát pár fotek z neděle, 28.03.2018 21:34, basset(m), (O přírodě)

.. a není tohle náhodou sombrero mexicano

Re: Re: Zkusím vesele dát pár fotek z neděle, 28.03.2018 21:44, Pavla, (O přírodě)

Bez mikroskopu určení nemožné. Sorry jako.

Re: Re: Re: Zkusím vesele dát pár fotek z neděle, 28.03.2018 22:10, alesjirsa(m), (O přírodě)

Já bych si bez mikroskopu docela troufal to určit jako něco z rodu Phellinus, pravděpodobně igniarius.

Re: Zkusím vesele dát pár fotek z neděle, 28.03.2018 21:06, Pavla, (O přírodě)

Umění je důležité k žití, však není všechno zlato, co se třpytí.

Re: Zkusím vesele dát pár fotek z neděle, 28.03.2018 21:06, Pavla, (O přírodě)

Určo jste poznali terčovník zední a stejně tak dobře víte, že ne každý medvěd je lední. ;)

Re: Zkusím vesele dát pár fotek z neděle, 28.03.2018 21:06, Pavla, (O přírodě)

Tak a konec srandy, té už bylo dost. Našla jsem něco, co neumím určit a připomíná mi to sépiovou kost.

Loni jsem na jiném místě našla něco dost hodně podobného, Aleš mi tenkrát zavrhnul outkovku Trogovu a přiklonil se spíš k možné pórnatce krásnoporé kvůli pravidelným pórům, s dodatkem, že to ale může být i něco úplně jiného.

Re: Re: Zkusím vesele dát pár fotek z neděle, 28.03.2018 22:12, alesjirsa(m), (O přírodě)

Tohle by outkovka Trogova být mohla, ale ruku do ohně bych za to nedal.

Re: Zkusím vesele dát pár fotek z neděle, 28.03.2018 21:06, Pavla, (O přírodě)

Přírodní šmirgl papír, na kterém byste z fleku mohli strouhat muškátový oříšek, jsem si samourčila jako možnou bradavkatku. Třeba Eutypella quaternata (čtyřčetná) se mi líbí, ale berte mě s rezervou, s véélkou rezervou. ;)

Re: Zkusím vesele dát pár fotek z neděle, 28.03.2018 21:06, Pavla, (O přírodě)

Tady jsem si nejdřív myslela na outkovku zprohýbanou, ale hned jsem si uvědomila, že bude následovat dotaz „Na jakém stromě to rostlo?“

Znáte mě, já můžu odpovědět leda tak: „Na ležícím.“, tož jsem se pídila dál. Pokud by to tedy nebyl jehličnan, ale listnáč, co takhle pórnatka bledoplavá? Nebo něco úplně jiného, jasně. ;)

Re: Re: Zkusím vesele dát pár fotek z neděle, 28.03.2018 22:15, alesjirsa(m), (O přírodě)

Tady bych klidně opět tipoval outkovku Trogovu a s poněkud větší jistotou než u toho předchozího.

Re: Zkusím vesele dát pár fotek z neděle, 28.03.2018 21:06, Pavla, (O přírodě)

Holt určování hub pro mě není a nebude. Já houby mám ráda, ale vlastně ani neprahnu po přesném pojmenování toho, co jsem našla. Mně stačí, že potěším oko.

Ale na druhé straně se zas tajně naparuji, když můžu vypálit název hned na místě. To mě potom obdivuje manžel, švára, sestra, když jen tak halabala stoicky pronáším:

„Hele, outkovka pestrá.“

Mějte se krásně, všem posílám pochvalu za super fotky, nálezy a fajn příspěvky.

Re: Re: Zkusím vesele dát pár fotek z neděle, 28.03.2018 21:13, mipera, (O přírodě)

Pavlo, krásné fotky i povídání, nerada jsem Tě odsunula.

Re: Re: Re: Zkusím vesele dát pár fotek z neděle, 28.03.2018 21:42, Pavla, (O přírodě)

Miper, ve vší úctě, své kolegyni Dejně vždy, když takhle „hloupě“ mluví, říkám: „Co blázníš, Máňo?“ ;) Takže o jakém odsunutí to mluvíš: „Co blázníš, Máňo?

Ovšem ty ohnivce … ty ohnivce máš výstavní! Máňo! Píšu Ti 1*

Re: Re: Re: Re: Zkusím vesele dát pár fotek z neděle, 28.03.2018 21:47, mipera, (O přírodě)

Díky, klidně i Máňo, mé druhé jméno je Marie...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30