O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

hon na ohnivce, 27.03.2012 08:43, Kájinka(m), (O přírodě)

S lehkým opožděním vkládám fotky ze super mykovýletu za ohnivcema zimníma (18.3.2012). Sice jsou to fotky stejné jako už jsem dávala "vedle", ale lepčejší z toho dne nemám a třeba to ve větším rozlišení bude o kousek víc koukatelnější

A hlavně to tu nesmím zanedbávat

Re: hon na ohnivce, 27.03.2012 08:43, Kájinka(m), (O přírodě)

už se těším až rozkvetou

Re: hon na ohnivce, 27.03.2012 08:43, Kájinka(m), (O přírodě)

tahle drobotina je Tapesia fusca (Plstnatka hnědá)... pohotově určil Zdeno, znovu děkuji ... s mojí mašinologií víc nedokážu

Dotaz, 27.03.2012 09:07, burlik, (O přírodě)

Z fotky nevyniká jasně "slizovitá vrstvu" neboli subikulum, ze které by měly plodničky vyrůstat. Ale možná je to jen fotkou... Zdeno prosím potvrď, že tam byla, resp. nemáš pěkný detail i se "sliz-vrstvou"?
Protože kdyby tam ta "černá slizovitá hmota prorostlá do větve, ze které plodničky vyrůstají (něco podobného jako u oranžovky, kde je vrstva tedy silnější a výraznější)" náhodou nebyla, tak by to spíše byla Mollisia cinerea.

Odkaz na pěknou fotku se slizovitou vrstvou - http://botany.cz/cs/tapesia-fusca/

Re: Dotaz, 27.03.2012 09:26, Forrest Run(m), (O přírodě)

Dovolil jsem si udělat aktivní odkazZDE....Jiříku, příště prosím, použij čudlík "url", co je vlevo pod textovým okýnkem, díky!:-)
V textu píšou, že by Plstnatka hnědá měla růst jen na tvrdým dřevu a v mokru a tam bylo spíš sucho a měkký dřevo-jasan nebo osika...že by to teda byla spíš Burlíkem navrhovaná Terčenka popelavá? Případně nějakej Chlupáček sp.-u tohodle je to bez mikra těžký, že?:-/

Re: Dotaz, 27.03.2012 22:43, Zdeno(m), (O přírodě)

Ahoj, Jirko...Byl to spíše tip při letmém ohledání bez brýlí...Detail nemám, nefotil jsem....Zajímavé bylo, když jsem zapomněl jak se to jmenuje česky a oslovení machři na chvíli zmlkli...Stále jsem si opakoval, Tapesia fusca, to druhé je hnědá...Ovšem Kryšot odpoledne bohorovně, bleskurychle a automaticky opáčil Plstnatka hnědá...Nicméně esemeska od prvního borca přišla do minuty...

Re: Dotaz, 29.03.2012 14:25, Kájinka(m), (O přírodě)

Pokud jsem si to dobře prohlédla tak žádná "slizovitá vrstva" přítomna nebyla.

Re: Re: hon na ohnivce, 27.03.2012 22:35, Zdeno(m), (O přírodě)

Máš to hezké, Kájinko...Je to z cesty nahoru...

Re: hon na ohnivce, 27.03.2012 08:43, Kájinka(m), (O přírodě)

a znovu ohnivce zimní

Re: hon na ohnivce, 27.03.2012 08:43, Kájinka(m), (O přírodě)

Fotky z Vlašimska přidám snad v nejbližších dnech (v práci začíná sezóna a den má jen 24 hodin)... Jo a taky budu muset Peťurovi zakonkurovat se včelkama

Re: Re: hon na ohnivce, 27.03.2012 20:33, kápo(m), (O přírodě)

Máš to čupr Káji

Re: Re: hon na ohnivce, 29.03.2012 13:44, Hombre, (O přírodě)

Krása Kájinko,je vidět, že se to "povalování"po zemi vyplatí,že?

Re: Re: Re: hon na ohnivce, 29.03.2012 14:29, Kájinka(m), (O přírodě)

Díky kucíí. Ani si neumíš představit jak mě těší, že dělám maloučké pokroky.

Je to až neuvěřitelné jak člověk při focení může vypadat směšně

Re: Re: Re: Re: hon na ohnivce, 29.03.2012 23:20, Hombre, (O přírodě)

Proč směšně?Když se válí po zemi ženská,vypadá to furt líp než když se tam válí chlap.To hned každej řekne, že je vožralej

Re: Re: hon na ohnivce, 29.03.2012 13:47, Hombre, (O přírodě)

A ještě,aby to chlapcům nebylo líto,tak zleva Fáfa,Forrest a Kápo.Hezký den


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30