O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Pár drobností z expedice na Kokrháč a včerejší projížďka na kole, 23.09.2017 12:23, Kraken(m), (Houby)

Tohle byl cíl mého snažení, chtěl jsem ho ještě jednou pokořit. Za mého dětství jsem ho znal jako Kikeriki a od té doby jsem tam nebyl

Re: Pár drobností z expedice na Kokrháč a včerejší projížďka na kole, 23.09.2017 12:23, Kraken(m), (Houby)

Pýchavky všeho druhu se teď vyrojily všude. Cestou se mi zalíbily tyhle hruškovité. Ale domů jsem vzal maličké obecné na mozeček.

Re: Pár drobností z expedice na Kokrháč a včerejší projížďka na kole, 23.09.2017 12:23, Kraken(m), (Houby)

Hadovku smrdutou jsem našel po čichu.

Re: Pár drobností z expedice na Kokrháč a včerejší projížďka na kole, 23.09.2017 12:23, Kraken(m), (Houby)

Hřibů sametových jsem cestou potkal povícero, ale nejvíc se mi zalíbil tenhle prcek, který vyrůstal z mechu na balvanu.

Re: Pár drobností z expedice na Kokrháč a včerejší projížďka na kole, 23.09.2017 12:23, Kraken(m), (Houby)

Na vlhkých kusech dřeva rostly tyhle bílé povlaky, některé tvořily jakoby mističky.

Re: Pár drobností z expedice na Kokrháč a včerejší projížďka na kole, 23.09.2017 12:23, Kraken(m), (Houby)

A když jsem se včera v podvečer jel na chvilku projet před večeří, zastavil jsem zkusmo u lesa a už jsem se dál nedostal. Na pár metrech jsem našel desítky začínajících křemenáčů osikových, kozáků březových a ryzců smrkových.

Re: Pár drobností z expedice na Kokrháč a včerejší projížďka na kole, 23.09.2017 12:23, Kraken(m), (Houby)

Čirůvka osiková tam taky rostla.

Re: Pár drobností z expedice na Kokrháč a včerejší projížďka na kole, 23.09.2017 12:23, Kraken(m), (Houby)

A ještě dám na závěr jednu voskovku kuželovitou.

Re: Re: Pár drobností z expedice na Kokrháč a včerejší projížďka na kole, 23.09.2017 13:14, petras, (Houby)

Hezké.Taky jsem musel tento týden víc jezdit a všude u cest,na polích,kraji lesa je neskutečné množství žampionů,bedel,klouzků,pýchavek a různé drobotiny.Bohužel nebyl čas fotit.Dnes pořádně leje,za poslední dobu teprve třetí déšť,tak snad už to těm houbám bude stačit.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30