O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

výlet na Mladoboleslavsko pokračování, 19.09.2017 20:59, MartinRůžek, (O přírodě)

Nějaká hodně chlupatá bedla z dubiny.Snad bedla vlnatá.

Re: výlet na Mladoboleslavsko pokračování, 20.09.2017 06:52, Tori(m), (O přírodě)

Takhle vločkatý klobouk a snadno opadávající vločky na třeni jsou typické pro rod Cystolepiota. Podle oranžové barvy snad C. hetieri.

Ten hřib pružný jsi/jste i sebral, nebo jen fotil? Když už byl vytržený, tak by se hodil dát někde do herbáře, je to vzácný druh.

Re: Re: výlet na Mladoboleslavsko pokračování, 20.09.2017 12:30, MartinRůžek, (O přírodě)

Sebral, dal do plastové lékovky, lékovku do fotobrašny a úspěšně na to zapomněl, takže se jdu podívat, ale vzhledem k tomu, že je tam zavřenej už od sobotního odpoledne, tak to bude asi určitě na vyhození.

Re: Re: Re: výlet na Mladoboleslavsko pokračování, 20.09.2017 23:05, Tori(m), (O přírodě)

Tak se opravuju, asi to fakt může být i ta b. vlnatá. Nevěděla jsem, že i u Lepiota je takhle vločkatý třeň.

Re: výlet na Mladoboleslavsko pokračování, 19.09.2017 20:59, MartinRůžek, (O přírodě)

U paty dubu rostoucí krásná holubinka.Mandlová???

Re: výlet na Mladoboleslavsko pokračování, 19.09.2017 20:59, MartinRůžek, (O přírodě)

Pstřeň dubový rostl velmi hojně asi tak na každém 137. dubu.

Re: Re: výlet na Mladoboleslavsko pokračování, 19.09.2017 23:22, Dano, (O přírodě)

Já jich prošel ještě víc a nic.

Re: výlet na Mladoboleslavsko pokračování, 19.09.2017 20:59, MartinRůžek, (O přírodě)

Nejhojnějším hřibem v mladoboleslavské dubině byl hřib smrkový,což mne docela překvapilo, protože jsem netušil, že je mykorhizní i s duby.

Re: Re: výlet na Mladoboleslavsko pokračování, 19.09.2017 23:34, Dano, (O přírodě)

Moc si nevybírá, roste pod kdečím.
U nás ho pravidelně nacházím pod habry, spolu s kozákem.

Re: výlet na Mladoboleslavsko pokračování, 19.09.2017 20:59, MartinRůžek, (O přírodě)

Pak jsme našli pro mne doposud neznámého hřiba pružného.Ležel "bezvládně" na boku na rozhrabané zemi (zvíře, člověk,nevím).Tak jsem si ho pro fotku alespoň položil na pařez.

Re: výlet na Mladoboleslavsko pokračování, 19.09.2017 20:59, MartinRůžek, (O přírodě)

Po delším hledání jsem objevil i jednoho "živého".

Re: výlet na Mladoboleslavsko pokračování, 19.09.2017 20:59, MartinRůžek, (O přírodě)

A na závěr jeden snad hřib medotrpký.To už lilo jak z konve a tak jsem dost pospíchal abych schoval "nádobíčko" do batohu.
Mladoboleslavsko mne velmi překvapilo pestrou nabídekou pro mne doposud neznámých nebo málo známých druhů.Prostě se vyplatí si občas udělat výlet někam dál od domova.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30