O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

houby Benkovic, 29.08.2013 12:55, Patrik(m), (O přírodě)

penízovka hřebílkatá

Re: houby Benkovic, 29.08.2013 12:55, Patrik(m), (O přírodě)

z bleskem pro porovnání...

Re: houby Benkovic, 29.08.2013 12:55, Patrik(m), (O přírodě)

lupeny

Re: houby Benkovic, 29.08.2013 12:55, Patrik(m), (O přírodě)

tmavobělka bradavčitá

Re: houby Benkovic, 29.08.2013 12:55, Patrik(m), (O přírodě)

detail

Re: Re: houby Benkovic, 29.08.2013 14:55, Hanýžka(m), (O přírodě)

Ahoj Mlčochu, tmavobělka bradavčitá je celkem vzácná. Gratuluji k nálezu a pokud příště obrátíš, nasuš a pošli s lokalitou do některého muzea (třeba takové Brno by bylo vděčné). Pokud jsi tak učinil, díky, ať už poputuje kamkoliv.

Re: Re: Re: houby Benkovic, 29.08.2013 15:16, Patrik(m), (O přírodě)

To jste mi řekla celkem brzo....v Benkovicích už nejsem. Ale možná, že tam ještě nějaké vyrostly, kdybych to věděl, nasušil bych je hned a dal do muzea. Druhý den na to jsme totiž jeli do Slezského zemského muzea v Opavě.

Re: Re: Re: Re: houby Benkovic, 29.08.2013 16:21, Zdeno(m), (O přírodě)

Loni i letos jsem ji našel a tady nedávno prezentoval. Herpe, zkus trochu zapracovat na kvalitě fotek. Jistě máš na víc a je škoda, že se některé houbyšpatně určují kvůli nízké kvalitě fotky. Rádi poradíme...

Re: Re: Re: Re: Re: houby Benkovic, 29.08.2013 16:46, Patrik(m), (O přírodě)

já vím, že jsou některé nekvalitní, a co tahle, kterou jsem fotil dnes - babka

Re: Re: Re: Re: Re: Re: houby Benkovic, 29.08.2013 16:49, Patrik(m), (O přírodě)

Ještě doplním o jeden krásný sírovec a pak už nechám prostor ostatním

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: houby Benkovic, 29.08.2013 16:51, Patrik(m), (O přírodě)

rostl na blbém místě - na živém stromu na druhém břehu potoku, musel jsem se k němu proprat přes křaky a ještě k tomu tam nebylo moc místa, abych ho vyfotil z jiné strany

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: houby Benkovic, 29.08.2013 17:38, Zdeno(m), (O přírodě)

Doostřuješ v nějaké editoru? Přijde mi to hlavně dost neostré...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: houby Benkovic, 29.08.2013 17:49, Zdeno(m), (O přírodě)

Zkusil jsem jeden trochu doupravit v zoneru a irfanu. Redukované fotky se ovšem upravují hůře. Pošli mi na mail nějaký originál...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: houby Benkovic, 29.08.2013 20:40, Joska(m), (O přírodě)

Zdeno má recht, něco by to chtělo. Tady u té "babky" - ta suchá tráva přes klobouk tam nemá co dělat. A houba nemá jen klobouk. Samotné lepší zaostření není všespasitelné, i když snahu máš. A prosba, přehodnoť fotky, které dáváš do atlasu. Jsou v mnoha případech nekoukatelné, nechce se mi jednu po druhé mazat. Dík!

Re: Re: Re: Re: houby Benkovic, 29.08.2013 18:48, Hanýžka(m), (O přírodě)

To nevím, reagovala jsem už 2 hodiny po vyvěšení fotek, nejsem tryskomyš. :-) Jinak klidně mi tykej.

Re: Re: Re: Re: Re: houby Benkovic, 29.08.2013 18:57, Zdeno(m), (O přírodě)

Ale slušela by Ti. Teda ta přezdívka tryskomyš...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: houby Benkovic, 29.08.2013 19:28, Patrik(m), (O přírodě)

Asi tě zklamu, nikde nic neupravuju, tak jak to vidíš na fotce jsem to vyfotil. Třeba to je tím foťákem nebo mám špinavé sklíčko na objektivu, což je pravda, přijde mi jako pocákané vodou - to asi ještě z těch vodopádů, zkoušel jsem ho čistit hadrem na brýle, ale moc to nepomohlo.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: houby Benkovic, 29.08.2013 19:37, Zdeno(m), (O přírodě)

No, foťák bych vinil až úplně nakonec. Objektiv můžeš opatrně očistit nejlépe tím hadrem na brýle, ale to nebude jádro pudla. Já čistím skla běžně používanými roztoky od optiků, nečistoty jsou při focení v přírodě pravděpodobné. Používáš stativ?.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: houby Benkovic, 29.08.2013 19:37, Patrik(m), (O přírodě)

Jak jsi to upravil tak mě příjde že má ta houba drsnej povrch přitom ho měla krásně hladký a pestře žlutý, připadne mě víc tmavý než ho měla doopravdy a originál může být neostrý taky proto, že jsem nepoužil žádný pevný stativ a tak protože sem ho neměl kde postavit - spadl by mě do vody, foťák nemá ani žádné optické stabilizátory takže stačí jen nepatrný pohyb při focení a už to není tak jak to má být.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: houby Benkovic, 29.08.2013 19:40, Patrik(m), (O přírodě)

než jsem to natukal tak jste mě předběhl, stativ mám, od minulé rady jsem ho začal nosit pořád, akorat že nebyl koupený na focení hub a tak je rozkládací o velikosti 30 cm a proto ho nemůžu používat furt

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: houby Benkovic, 29.08.2013 19:54, Zdeno(m), (O přírodě)

Herpe, tady si tykáme, jsme, jak říká Forrest, na stejné vlně...Jasně, někdy musíš fotit z ruky, ale vždy kdy to jen trochu jde, stativ používej. A taky samospoušť, spustí expozici bez nárazu a velmi vylepší obrázek...Nech si nainstalovat třeba ten Irfan, pokud ho nemáš, úplně by stačil, upravovacích programů je dost, teď se třeba nabízí Zoner za pár stovek (a ten umí dost...), tedy dle mne a já jsem ajťácky dost mizerný uživatel...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: houby Benkovic, 29.08.2013 20:06, Patrik(m), (O přírodě)

Tuhle odpověď potom radši prosím smaž, nechcu mít problémy nebo tak /zoner photo já už mám, zadarmo, stáhl mi ho taťka z internetu/ ale nejsem na takové věci moc zdatný, většinou tam dávám automaticky vylepšit, nebo když je na fotce moc šumu, dám automatické odstranění šumu.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: houby Benkovic, 29.08.2013 20:09, Patrik(m), (O přírodě)

příklad - originál fotka holubinky, narychlo bez stativu a tak minulý rok

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: houby Benkovic, 29.08.2013 20:10, Patrik(m), (O přírodě)

upraveno

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: houby Benkovic, 29.08.2013 20:47, Joska(m), (O přírodě)

Klídek, není potřeba nic mazat. Zoner skutečně byl jednu dobu ke stažení zdarma.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: houby Benkovic, 29.08.2013 21:48, Patrik(m), (O přírodě)

tO JSEM RÁD, tak zatím

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: houby Benkovic, 29.08.2013 22:00, Zdeno(m), (O přírodě)

Ještě tam je ovšem také projasnit stíny, upravit barvy, ale hlavně doostřit...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: houby Benkovic, 30.08.2013 16:27, Patrik(m), (O přírodě)

to používám taky

Re: Re: Re: houby Benkovic, 29.08.2013 23:36, P.T.(m), (O přírodě)

jaj, vědět loni, že je o tmavobělku bradavčitou zájem, mohl bych zásobit všechny herbáře od Kapského Města po Vladivostok

Re: Re: Re: Re: houby Benkovic, 29.08.2013 23:37, P.T.(m), (O přírodě)

to patří k Hanýžce, škoda, že to skočilo až sem

Re: houby Benkovic, 29.08.2013 12:55, Patrik(m), (O přírodě)

pýchavka sp.

Re: houby Benkovic, 29.08.2013 12:55, Patrik(m), (O přírodě)

detail a řez, bylo tam moc světla, našel jsem jí u lesní komunikace, v štěrku

Re: houby Benkovic, 29.08.2013 12:55, Patrik(m), (O přírodě)

taktéž i tohle

Re: houby Benkovic, 29.08.2013 12:55, Patrik(m), (O přírodě)

detail.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30