O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Nejvýchodnější východ, 11.06.2017 00:31, Dano, (Houby)

Začlo to klasikou a moc dál to nepokračovalo.

Re: Nejvýchodnější východ, 11.06.2017 18:49, MartinKL, (Houby)

Aspoň je co fotit a tahle fotka se povedla. Podle stránky
https://everypixel.com/aesthetics
má vysoké hodnocení (zkusmo jsem tam dal, s dovolením, pár odkazů na různé fotky a tahle vyšla nejlépe).

Re: Re: Nejvýchodnější východ, 11.06.2017 19:08, basset(m), (Houby)

Zvláštní způsob jak věnovat cizí fotky volně k dispozici komukoli

Re: Re: Re: Nejvýchodnější východ, 11.06.2017 19:36, MartinKL, (Houby)

Moc této reakci nerozumím. Tím, že někdo zveřejní fotku na veřejně přístupném serveru ji věnuje k prohlédnutí komukoli. Stačí se kouknout kolik fotek odsud má nacacheovaných Google



Re: Re: Re: Re: Nejvýchodnější východ, 11.06.2017 19:49, basset(m), (Houby)

Dobrá, pokud nerozumíš, tak jinak. Upozorňuji napřed, že netrpím žádnou rusofóbií.

1. Dáváš tam ne svoje, ale cizí fotky.
2. Každý, kdo sem dává fotky tak činí s vědomím, že je může kdokoli zneužít. Ale nevím o tom, že by se odtud dávaly fotky vědomě na jné servery někým jiným než autorem.
3. Server everypixel je ruský. Nikde tam není ani slovo o chraně autorských práv. Takže dobře ohodnocená fotka je samozřejmě dobrá k čemukoli - třeba k prodeji.
4. Když se dávají fotky např. na shutterstock, tak tam je fotka jenom v náhledu a za stažení větší se autorovi platí.

"nacacheovaných Google" je úúúplně jiná věc

Re: Re: Re: Re: Re: Nejvýchodnější východ, 11.06.2017 20:14, MartinKL, (Houby)

Nedával jsem tam fotku, ale odkaz, to je trochu rozdíl.

Ten odkaz k dispozici komukoli na internetu. Komukoli.

Vůbec tuhle diskusi nechápu a nebudu v ní už nadále pokračovat.




Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nejvýchodnější východ, 11.06.2017 20:50, MartinKL, (Houby)

Ještě dodatek: Celé tohle podle mne nedorozumění vzniklo z mého dobrého úmyslu tuhle službu ukázat. Pokud to Danovi vadí, tak se mu omlouvám.

To co jsem napsal si stále myslím, ale nebylo cílem vyvolat konflikt.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nejvýchodnější východ, 11.06.2017 23:12, Dano, (Houby)

Žádný konflikt, žádný problém!
Díky za reakce.

Re: Nejvýchodnější východ, 11.06.2017 00:31, Dano, (Houby)

Všude sucho i když pršelo, těžko bylo něco najít.
Tuhlenc tu neznám.

Re: Re: Nejvýchodnější východ, 11.06.2017 15:30, Tori(m), (Houby)

Třeba sušená helmovka pařezová? Ale to jen střelba od boku, nejsem mrcholožka.

Re: Re: Re: Nejvýchodnější východ, 11.06.2017 23:24, Dano, (Houby)


Já nic takového neříkal.

Re: Nejvýchodnější východ, 11.06.2017 00:31, Dano, (Houby)

Choroši voštinoví malincí jako před pár měsíci.

Re: Nejvýchodnější východ, 11.06.2017 00:31, Dano, (Houby)

Hlenek docela dost, možná válečkovka siťová.

Re: Nejvýchodnější východ, 11.06.2017 00:31, Dano, (Houby)

Taky hlenka

Re: Nejvýchodnější východ, 11.06.2017 00:31, Dano, (Houby)

Když jsem viděl tuto cedulku, tak jsem najednou při každém zachrastění koukal kolem.
Já sice medvěda v Beskydech neviděl, ale spousta lidí už mělo tu čest, nějak si zvětšují teritorium a hranice neberou v úvahu.

Re: Re: Nejvýchodnější východ, 11.06.2017 08:56, Pavla, (Houby)

Na medvědy mám rolničku.

Když jsme před pár lety šlapali z Ostrého na Kozinec, zrovna psali, že se jeden huňáč pohybuje okolo Třince. Cestou byla ve mně místy malá dušička, a co najednou nevidím uprostřed lesní stezky? Trus. Nic příjemného. Rozklepanýma rukama jsem udělala fotku a poslala ji s dotazem na hnutí Duha. Expert na velké šelmy M. Kutal mi tenkrát sice medvěda nepotvrdil, ale ani nevyvrátil. Spíš se klonil k trusu koňskému, jenže to by ten kůň musel být kříženec s kamzíkem. ;) Každopádně jsem za dotaz s přílohou trusu dostala poděkování a příručku. odkaz

Re: Re: Re: Nejvýchodnější východ, 11.06.2017 09:45, Forrest Run(m), (Houby)

Upozornění v jednom kanadském turistickém středisku: "ve zdejších horách žijí dva druhy medvědů. Jedním je medvěd hnědý, pro člověka není nebezpečný. Druhý je ale medvěd grizzly, pro člověka velmi nebezpečný. Pro výlety do hor s sebou mějte vždy pepřový sprej, pro případ, že by grizzly zaútočil, ale nezaútočí, pokud budete mít s sebou rolničky. Medvěd rolničky uslyší a uteče. Pokud cestou do hor na zemi uvidíte medvědí trus, rozeznáte medvěda takto: trus medvěda hnědého páchne sladce, obsahuje ovoce a drobné kostičky malých živočichů. Trus medvěda grizzlyho obsahuje rolničky a je silně cítit po pepři."

Re: Re: Re: Re: Nejvýchodnější východ, 11.06.2017 12:30, Kraken(m), (Houby)

Re: Re: Re: Re: Nejvýchodnější východ, 11.06.2017 12:41, Yohaness(m), (Houby)

Taky jsem jednou potkal medvěda...

Re: Re: Re: Re: Re: Nejvýchodnější východ, 11.06.2017 20:08, karelzbrd(m), (Houby)

to je nějaký malajský, ne?

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nejvýchodnější východ, 11.06.2017 20:12, karelzbrd(m), (Houby)

to já jednou potkal vlka...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nejvýchodnější východ, 12.06.2017 22:51, Pavla, (Houby)

Super momentky, kluci. Jste odvážní!

Yohaness coby slavný lovec Pampalini a Karel jako „Ten, kdo fotí s vlky. ;)

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nejvýchodnější východ, 12.06.2017 07:27, Yohaness(m), (Houby)

Správně, schválně jsem to nenapsal. Medvěd malajský, nejmenší z medvědů, fotil jsem v bornejské džungli.

Re: Re: Re: Re: Nejvýchodnější východ, 11.06.2017 21:06, Zdeno(m), (Houby)

Ještě jedna diagnostická rada, jak odlišit grizzlyho od hnědého medvěda. Když před medvědem vylezete na strom a medvěd leze za vámi, je to hnědý...Grizzly si vás setřepe...

Re: Re: Re: Re: Re: Nejvýchodnější východ, 11.06.2017 21:58, karelzbrd(m), (Houby)

no, ten dobrej vtip, jak psal Forrest, znám, jen bych podotkl, že "není" rozdíl mezi hnědým a grizzlym. Jsou to, abych neurazil odborníky, tak jen laicky, poddruhy jednoho a téhož medvěda hnědého, které se liší místem výskytu, klimatem a asi i úživností biotopu. U nás brtník, v USA grizzly, jinde kodiak či plavý. Ten druhý, co žije v emerice, je baribal.

Re: Re: Re: Re: Nejvýchodnější východ, 11.06.2017 23:30, Dano, (Houby)

Tak jsem v klidu, u nás grizzly není.
Ale s rolničkama se mi chodit nechce, ten zvuk nemusím. Mám rád klid a ticho.

Re: Re: Re: Re: Re: Nejvýchodnější východ, 13.06.2017 13:22, Hanýžka(m), (Houby)

Zdeno, to je jako rada, jak poznat užovku od zmije - chytnout ji za ocas a čekat, co se bude dít...

Re: Nejvýchodnější východ, 11.06.2017 00:31, Dano, (Houby)

Jediný fotitelný hřibovitý, kozák březový.
Jinak něco málo bylo, ale všechno okousané.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30